30090 Desert Glider

Moderator: nori

Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

30090 Desert Glider

Post autor: nori »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

30090 Desert Glider

O promocji w „The Sun” napisałem już więcej w minirecenzji „30131 Jack's Boat”, dla przypomnienia dodam tylko, że wspomniana promocja trwała dziewięć kolejnych dni, a każdy kto pokusił się na ten angielski brukowiec mógł wejść w posiadanie określonego w danym dniu zestawu. Jako że moimi ulubionymi seriami ze świata LEGO są „Pirates” oraz „Adventurers”, a w tej gazetce były dostępne zestawy z obecnie wydawanych serii „Pirates of the Caribbean” oraz „Pharaoh's Quest”, zapewne zrozumiałe będzie, że pilnie śledziłem, co tam w Anglii się wyprawiało.
Na szczęście, dzięki ogromnej pomocy nieocenionego Nexusa, udało mi się skompletować wszystkie interesujące mnie zestawiki (a nawet więcej!). Wybaczcie przydługi wstęp, ale niniejsza recenzja jest ostatnią mojego autorstwa dotyczącą promocji „The Sun”.

I będzie się różniła od pozostałych.

Seria: Pharaoh's Quest
Rok premiery: 2011 (22 maja)
Liczba elementów: 33
Figurki: 1: Jake Raines
Wymiary pudełka: (w przybliżeniu) 14 x 14 cm
Cena: z gazetą „News of the World” (wydanie niedzielne „The Sun”): 1 GBP, rynek wtórny: około 4-10 USD

Lugnet, Peeron, BrickLink, Brickset

Wszystkie zestawy promocyjne „The Sun”, pod względem opakowania, zostały wydane identycznie, czyli w foliowym woreczku zwanym także polybagiem.
Desert Glider” należy do serii „Pharaoh's Quest”, co wyraźnie uwidoczniono poprzez szatę graficzną opakowania, takie elementy jak tło z piramidami, stylizowana nazwa serii wraz z logo czy poszarpany papirus były też charakterystyczne dla zestawów z regularnej serii.

Obrazek

Tył opakowania przeładowano wielojęzycznymi komunikatami, jedynym uatrakcyjnieniem jest ukazanie śmigiełka w skali jeden do jeden.

Obrazek

Opakowanie zawiera parędziesiąt luzem wrzuconych elementów,

Obrazek

w tam aż cztery elementy zapasowe.

Obrazek

Nie zabrakło instrukcji, jest to jedna kartka zawierająca plany budowy oraz bardzo ładną reklamę zestawów regularnych wchodzących w skład serii.

Obrazek

Obrazek

A jako konstrukcję zaserwowano nam pokraczny samolocik.

Tak zgadza się, tym razem niestety nie będę rozpływał się w zachwytach, to coś ze skrzydełkami i mikroskopijnymi kółeczkami najzwyklej w świecie nie przypadło mi do gustu. Oczywiście jest to jak najbardziej wrażenie subiektywne, tak więc chętnie poznam też Wasze opinie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wątpliwą atrakcyjność zestawu znacznie podnosi ludzik, czyli główna twarz całej serii: Jake Raines, tym razem w pełnym ubiorze pilota.

Obrazek

Obrazek

Jednak zapewne wątpliwą przyjemnością jest dla niego zasiadanie za sterami (sterem) pokracznego latadełka. Wygląda wprost komicznie, choć ma to pewnie jakieś plusy: gdy spotka na swojej drodze jakąś mumię, ta zapewne obróci się w proch.

Ze śmiechu.

Obrazek

Obrazek

W minirecenzji 30091 Desert Rover porównałem autko do wydanego w 1998 roku zestawu 2541 Adventurers' Buggy, podobna sytuacja jest z samolocikiem, w tym samym roku ukazało się podobne latadełko: 2542 Adventurers' Mini Plane. Co ciekawe, podobieństw jest więcej, obecne dwa zestawiki z „Pharaoh's Quest” są wydane jako promocyjnie, podobnie było z 2541 i 2542 – wyszły one także jako promocyjne, w tak zwanej miniserii „Shell”, która składała się w sumie z większej liczby zestawów pochodzących z różnych serii (jeden był nawet z „Technic”!). Dokładnie tak jak ma to miejsce w promocji „The Sun”.
No cóż, na szczęście odwzorowanie nie jest idealne, i o ile obydwa modeliki z „Adventurers” są słabe, to w „Pharaoh's Quest” nie udał się tylko samolocik...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zdobycie samolocika wraz z gazetą za jednego funta to niewątpliwie okazja, ale polowanie na ten zestaw obecnie, na rynku wtórnym, szczerze odradzam, choć przypominam, że to moje subiektywne odczucie. Jeżeli ktoś jest zainteresowany samym ludzikiem, to zapewne luzem kupi go o wiele taniej niż cały zestawik, obecnie ceny Jakea na BL zaczynają się od około 6 PLN...

Całego zestawu natomiast za większą kwotę absolutnie nie warto...
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
ODPOWIEDZ