Blacktron I - statek szturmowy LIS

Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Amal »

To w zasadzie jednostka wielozadaniowa... zresztą popatrzcie sami:

wersja szturmowo-desantowa:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ktoś kiedyś mi przypomniał, że charakterystyczna dla Blacktrona I jest modułowośc...

Obrazek

Przedział desantowy:

Obrazek

...i typowo szturmowy LIS:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Modułowość powoduje, że LIS może pociągnąć KRETA. Nie będzie to już ani jedno, ani drugie... może LIRET? To zapewne drapieżne, kosmiczne zwierzę...

Obrazek

... ale jeśli KRET ma pociągnąć LISA, to już na pewno wyjdzie KRIS - lepiej nie drażnić...

Obrazek

Obrazek

Co sądzicie?
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: jetboy »

Powiem tylko tyle: Miodzio!

Jak się ogarnę ze zmianami w swoim świecie to pomyślę nad przyjazdem na jakąś łódzką integracje żeby go na żywo zobaczyć.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Jellyeater »

Ten jest bardzo dobry! Trochę jak Black Bird. :-)
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
crises
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4220
Rejestracja: 14 maja 2013 19:29
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: crises »

Zarąbisty. Jeszcze lepszy od "tamtego". Nie dość, że Blacktron, to jeszcze modułowy. Super. Niech no ja tylko znajdę swoje żółte szybki ;-)
Awatar użytkownika
Kocur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 571
Rejestracja: 16 gru 2014 07:48
Rok urodzenia: 1986
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Kocur »

Miodzio :)

LIRET świetnie pasuje, KRIS mniej dopasowany proporcjami się wydaje.
Ogólnie to świetnie trzyma klimat, masz więcej fotek szczegółów?

No i mam nadzieję że na wystawach się pojawi bo moje Blacktrony jakoś samotne się wydają :P
Ride the wind, take on your destiny
You gotta get much higher
Fly your flight, get over society
The world is by far much bigger
- Samael
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Lordofdragonss »

Modułowośc zawsze zachwyca. Idealnie też rozpracowałeś kolory - wielu MOCarzy ma z tym problem - albo za dużo czarnego, albo za dużo żółtego. A u ciebie - IDEALNIE.
Awatar użytkownika
Jerac
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7835
Rejestracja: 14 maja 2013 19:44
Rok urodzenia: 1985
Kontakt:

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Jerac »

Już kiedyś mówiłem - wariant "Kret" mi najbardziej pasuje. Jest najbardziej spójny i ma dla mnie najbardziej przyjemną bryłę, gdzie ciężki i solidny kadłub ma dwa silniki po bokach i podwójny, dość lekko wyglądający kokpit. Sam kokpit do pozostałych wersji mi średnio pasuje przez to, że najdłuższa część optycznie nie jest wycentrowana, a jest przesunięta w dół. Nie jest to oczywiście jakiś tam gruby problem, mnie po prostu "uwiera".

To co natomiast rozważyłbym to troszkę "uspokoić" grzbiet. Dzieje się tam bardzo dużo: kabelki, płytki, działka, żółte wstawki, czerwone wstawki. Samo z siebie to nie jest złe - natomiast moim zdaniem nie pasuje do gładkich boków i silników.
Kret na przykład też ma niby dużo "bałaganu" na grzbiecie, ale jest on ładnie pogrupowany: są dwie żółte linie, dwie małe wieże z przodu, i dwie większe po środku, i dwa "stateczniki" z tyłu. Wszystko to gra razem ze sobą, bo każdy element sam z siebie jest łatwo rozpoznawalny. Dodatkowo boki Kreta są "złamane" podwójnym rzędem orurowania, przez co całościowo jest spójny i logiczny. Ten wariant jest dla mnie wzorcowy!
Szarnywirk
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Amal »

Bardzo wszystkim dziękuję!!!
Kocur pisze:... mam nadzieję że na wystawach się pojawi bo moje Blacktrony jakoś samotne się wydają :P
Też na to liczę:)
Jerac pisze:To co natomiast rozważyłbym to troszkę "uspokoić" grzbiet. Dzieje się tam bardzo dużo: kabelki, płytki, działka, żółte wstawki, czerwone wstawki. Samo z siebie to nie jest złe - natomiast moim zdaniem nie pasuje do gładkich boków i silników.
Tym bałaganem ratuję Blacktrona. Jeśli uspokoję grzbiet, to tym samym nie nawiążę do blacktronowego chaosu. Po bokach nic nie mogę zrobić i jeśli zostawię czysty dach, to wszystko będzie zbyt grzeczne. Po drugie - likwidując podnoszone działa, pozbawię przedział desantowy obrony, w sytuacji gdy będzie odseparowany od reszty. Wiem, że uwielbiasz porządek, ale dranie z Blacktrona go nie cierpią! :)
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
spacelord
Posty: 169
Rejestracja: 11 mar 2014 17:13
Rok urodzenia: 1981

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: spacelord »

Modułowość bardzo fajna. Można kombinować połączenia (+ z innymi konstrukcjami). Te wielgaśne silniki doczepione do cieńkich skrzydeł trochę dziwne mi się wydają. Tak sobie myślę że może odwrotne połączenie - tzn przy głównej części te silniki, a do nich skrzydła doczepione - wyglądałoby lepiej.
Awatar użytkownika
Satariel
Posty: 36
Rejestracja: 18 gru 2016 03:35
Rok urodzenia: 1974
Lokalizacja: Kraków

Re: Blacktron I - statek szturmowy LIS

Post autor: Satariel »

No i właśnie za to kocham pierwszą serię Blacktrona. Moduły pozwalają na błyskawiczne tworzenie nowych pojazdów, konwersji starych i czego tylko się chce. Potencjał w elementach jest niesamowity. W drugiej serii i kolory mi nie podeszły, i jakby idea gdzieś zniknęła :(

Proszę o więcej inspiracji :D
W końcu ogarnę remonty i klocki z kartonów wrócą na salony :D
ODPOWIEDZ