Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Janek »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Obrazek

Właściwie to scenę powyżej nazwałem "The point of Agony" (z tekstu piosenki "Fade to black", którą poleciła mi moja dziewczyna). Oryginalny angielski tytuł bardziej pasuje do tego MOCa, ale nie będę się nad tym rozwodził. Przejdźmy więc do rzeczy...

Zbudowanie takiej dużej scenki w skali minifig było moim odwiecznym marzeniem. Wreszcie mi się to udało, z powyższym skutkiem.  Głównym celem było pokazanie brutalnej rzeczywistości świata post-apo, bez owijania w bawełnę. Zawsze lubiłem wizje świata po klęsce, a zwłaszcza ich odzwierciedlenia w klockach.

Obrazek

Za skrótem "PA=FAG" kryje się ciekawa historia. Otóż na flickr jest pewien budowniczy, Project Azazel (W skrócie PA). Robi on głównie pojazdy i jest w tym całkiem dobry, lecz pod wpływem krytyki jego budowli zaczyna wyzywać od "twoich starych" a czasem gorzej. W skrócie, powoduje wiele ognistych kłótni, w których nie miałem zamiaru brać udziału. "FAG" zaś, jest skrótem od "faggot", czyli taka nasza trąba. ;) Niektórzy budowniczy (np tutaj) dla żartu i przestrogi wrzucają w budowlę ten skrót. No i ja również postanowiłem wstąpić do tego grona. :P

Dodatkowe foty:

Obrazek

Obrazek

Będę tworzył więcej scen tego typu w przyszłości. Teraz jednak muszę przesortować swoją kolekcję i zarobić na kolejny Bricklink. :D

Zachęcam do komentowania!

~Janek
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: jetboy »

Na flickrze nie zorientowałęm się że to Twoje. To pewnie przez cyrylicę :) Btw. Jak by się ktoś zastanawiał to приют znaczy schron.
Bardzo fajna praca, szkoda że rozbierasz. Maski są genialne, może kiedyś ukradnę pomysł :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Jellyeater »

Solidne to. Napisy rządzą.

Zastanawiają mnie te ciała. Kto, kiedy i po co? Bo generalnie ciała się sprząta, ze względów sanitarnych. Chyba, że jakieś miejsce chce się porzucić.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Toltomeja
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2537
Rejestracja: 20 lip 2013 15:25
Rok urodzenia: 1995
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Toltomeja »

Na początku chciałem się do paru rzeczy przyczepić. Potem zobaczyłem kolejne zdjęcia i zapomniałem co to było. :)

Bo: klimat jest trafiony, jak zawsze. Fontanna fenomenalna - wszystko równiutko, podobają mi się płytki pod kątem 45 stopni. No i czerwone ślady na ścianie nad trupami opowiadają historię, inaczej nie da się tego nazwać.

Proszę, nie przestawaj budować rzeczy na takim poziomie. :D

PS: No dobra, jednak się przyczepię. Ostatnia litera napisu jest trochę z innej bajki (pogrubiona) i górny obrys zabudowań jest podejrzanie równy, jak na planie filmowym.
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Sirius »

Chyba Janek wziął się za przebudowywanie góry, bo pierwsze zdjęcie, na którym było widać górny obrys zabudowań zniknęło ;)

Mnie też zaintrygowały te krwawe ślady na ścianie. Zastanawiało mnie w jaki sposób mogły powstać, ale zakładając dużą dziurę wylotową i osuwanie się głowy po ścianie to chyba byłoby możliwe. Chociaż powinno być może trochę więcej krwi rozproszonej na ścianie i na ziemi też trochę. Ale tak w ogóle bardzo klimatyczna praca, podoba mi się.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Janek »

jetboy pisze:Na flickrze nie zorientowałęm się że to Twoje. To pewnie przez cyrylicę :) Btw. Jak by się ktoś zastanawiał to приют znaczy schron.
Bardzo fajna praca, szkoda że rozbierasz. Maski są genialne, może kiedyś ukradnę pomysł :)
Haha, dzięki Jetboy. Racja, zapomniałem dodać znaczenia tych ruskich liter w treści pierwszego posta. Swoją drogą ten wyraz był najłatwiejszy do zbudowania. :P
Jellyeater pisze:Solidne to. Napisy rządzą.

Zastanawiają mnie te ciała. Kto, kiedy i po co? Bo generalnie ciała się sprząta, ze względów sanitarnych. Chyba, że jakieś miejsce chce się porzucić.
Dzięki Jelly. Ciała są na pokaz i jako przestroga dla przybyszów. Chciałem uzyskać pewien kontrast, do góry napis "schronienie" a poniżej coś zupełnie odwrotnego.
Toltomeja pisze:Proszę, nie przestawaj budować rzeczy na takim poziomie. :D

PS: No dobra, jednak się przyczepię. Ostatnia litera napisu jest trochę z innej bajki (pogrubiona) i górny obrys zabudowań jest podejrzanie równy, jak na planie filmowym.
O rany, dzięki wielkie Tolto! Fakt, miałem uciąć zdjęcie już przed wstawieniem, ale nie było zbytnio czasu. Teraz jest już poprawione. Co do litery "T" masz rację. Ja się głowiłem jak by zrobić ją szeroką na 2 plate (ustawione na bokach) plus 4 bricki. Zostało jak widzisz. :)
Sirius pisze:Chyba Janek wziął się za przebudowywanie góry, bo pierwsze zdjęcie, na którym było widać górny obrys zabudowań zniknęło ;)

Mnie też zaintrygowały te krwawe ślady na ścianie. Zastanawiało mnie w jaki sposób mogły powstać, ale zakładając dużą dziurę wylotową i osuwanie się głowy po ścianie to chyba byłoby możliwe. Chociaż powinno być może trochę więcej krwi rozproszonej na ścianie i na ziemi też trochę. Ale tak w ogóle bardzo klimatyczna praca, podoba mi się.
Dzięki Sirius. Fotka już podmieniona. ;)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7484
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Benny80 »

Fajna praca, czuć klimat oraz widać potencjał autora!
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
Brick Bob
Posty: 63
Rejestracja: 20 lis 2016 23:09
Rok urodzenia: 2002
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Brick Bob »

Jak zwykle MOC wyszedł ci genialnie. Idziesz naprawdę w świetną stronę ze swoimi pracami. Chce zobaczyć więcej od ciebie.

Jednak rzeczą, która najbardziej mi utkwi w głowie po obejrzeniu tej pracy będą pozabijane drzwi i okna. Naprawdę świetna robota. Prezentują się genialnie!
Poza tym fontanna też jest niczego sobie, ale zauważyli to koledzy powyżej więc nie będę się rozwijał i po nich powtarzał ;D
Emotikony są jak dobry narkotyk - niepozorne, ładne i mocno uzależniające ;D
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Janek »

Benny80 pisze:Fajna praca, czuć klimat oraz widać potencjał autora!
Panie Prezesie, przepraszam że musiałeś aż tydzień czekać na odpowiedź... Dziękuję serdecznie! :D
Brick Bob pisze:Jak zwykle MOC wyszedł ci genialnie. Idziesz naprawdę w świetną stronę ze swoimi pracami. Chce zobaczyć więcej od ciebie.

Jednak rzeczą, która najbardziej mi utkwi w głowie po obejrzeniu tej pracy będą pozabijane drzwi i okna. Naprawdę świetna robota. Prezentują się genialnie!
Poza tym fontanna też jest niczego sobie, ale zauważyli to koledzy powyżej więc nie będę się rozwijał i po nich powtarzał ;D
Ja natomiast na kolejny rzut oka widzę mnóstwo rzeczy do poprawki. :D Dziękuję ślicznie za tak pozytywne opinie. :)
"Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma."

Moje social media: INSTAGRAM | FLICKR | YOUTUBE
Awatar użytkownika
Insomnia
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 868
Rejestracja: 06 sty 2018 22:58
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Tymczasem w postnuklearnej Rosji...

Post autor: Insomnia »

Pisałem Ci chyba na IG, ale napisze i tutaj - świetna robota. Bardzo lubię Twoje budowle bo zawsze mnie czymś pozytywnie zaskakują!
____________________________
Moja radosna twórczość: Flickr
Sklep BrickLink: Extra Extra Bricks
ODPOWIEDZ