60059 Logging Truck

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

60059 Logging Truck

Post autor: Seba »

Recenzja 60059: Logging Truck

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: City
Rok premiery: 2014
Liczba klocków: 228szt.
Liczba figurek: 2
Liczba worków z częściami: 2 duże woreczki + 2 małe woreczki
Spis części: BrickLink
Cena: 79,99zł (sklep stacjonarny / Bydgoszcz)

Brickset
BrickLink

Z początku, kiedy pierwszy raz przeczytałem spis zestawów na rok 2014, był to mój numer 1. Temat nieokiełznany jeszcze w formacie Lego City. Zielony truck, z balami drzewa. Oczami wyobraźni widziałem amerykańską ciężarówkę z przyczepą, wysięgnikiem za kabiną ... Oczekiwania były wysokie i porównując z pozostałymi "nazwami" właśnie po tej pozycji spodziewałem się najwięcej. Jak wyszło ?

Opakowanie:
Dobrze dopasowane: 26cm x 19cm i 6cm wysokie. Wydaje się standardowym pudłem na średnie zestawy. Wewnątrz nie ma przecież niczego nadgabarytowego. No właśnie. Patrząc na pudełko zauważamy surowość zestawu. Znany trójpodział został zachowany, czyli: podwozie, kabina i paka. Ta ostatnia, która często jest najważniejszą częścią, niemal dekorującą całość, w tym przypadku jest skąpa. Ale nie oceniajmy książki po okładce. A jak wygląda ów okładka w szczegółach ?

PRZÓD I TYŁ
Obrazek Obrazek

GÓRA I DÓŁ
Obrazek Obrazek

LEWO I PRAWO
Obrazek Obrazek

Instrukcja:
Książeczka o prostokątnym kształcie. Typowa, niczym szczególnym, nie wyróżniająca się instrukcja. 46 kroków montażu, z czego pierwsze 24 to idealnie symetryczna konstrukcja.
Obrazek

Worki i etykiety:
Obrazek Obrazek

Minifig:
.. i tu pierwsza zaleta zestawu ! Dwójka uśmiechniętych drwali. Każdy z nich na swój sposób pocieszny. Obaj w koszulach w kratę z niedopiętymi kołnierzykami. Ten wizualnie starszy, ze śmiesznym rudym zarostem wygląda jak szkot. Drugi, młodszy w okularkach, z piłą łańcuchową. Dobrze, że oba minifigi, są od siebie tak bardzo różne, mimo iż wykonują podobne czynności. Różne odcienie ubrań, różne główki, różne nakrycia głów, słuchawki i różne narzędzia. Super piła ! Jedynym minus, to fakt, że szkotowi giną gdzieś kombinerki i młotek w gaciorach ... ;-)
Obrazek Obrazek

Ciekawe klocki:
Obrazek 4163290: Ball Coupling Friction/Fork
Obrazek 4656483: Mini Head "No. 929"
Obrazek 6055313: Flat Tile 2X2 Round W. Hole Ø4.85
Obrazek 6022484: Mini Upper Part
Obrazek 6037621: Lattice For Frame 4X6
Obrazek 4667888: Claw 3M W. Grip

Foty z budowy:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Gotowy model:
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

=== === === === ===

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek

ZA:
+ ciekawy temat,
+ układ chwytaka/podnośnika,
+ osłona dachu kabiny,
+ gratis, w zestawie, choinki,
+ soczysty zielony kolor,
+ niewiele etykiet, zestaw mógłby bez nich nieźle funkcjonować,

PRZECIW:
- krzesełko na wieżyczce chwytaka = naiwna konstrukcja
- no i jak się tam wchodzi ? :-)
- dwie bale drzewa to za mało = trzy, to moim zdaniem, powinien być minimum w tym zestawie
- lusterka za mocno odstają,
- zamiast niebieskiego plate'a między tylnymi światłami dałbym plate'a z hakiem, albo uchwyt pod przyczepę,

Podsumowanie:
Hmm... ani grzeje, ani ziębi. Z jednej strony cieszy, z drugiej rozczarowuje. Ciekawe minifigi, piła ale to przecież ciężarówka ma tu być najważniejsza. Jednym słowem: DOBRY. Mimo zauroczenia nazwą konstrukcja wydaje się być prosta, nieskomplikowana, wręcz banalna. Szkoda, bo podobnie jak 60061: Airport Fire Truck ma potencjał. Można byłoby rozbudować chwytak, dorobić przyczepę, która może byłaby kopią paki, ale rozbudowałaby całość, nadając masywności konstrukcji. Wydaje mi się, że kabina powinna być a'la 60056: Tow Truck. Może długa naczepa zamiast krótkiej paki ? Może żółty/pomarańczowy zamiast zielonego ?
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 60059 Logging Truck

Post autor: Lordofdragonss »

Jak tam wchodzą? wspinają się po tym czarnym płotku!

Mnie zestaw bardzo się podoba, bardzo bawialny a dodanie drzewek do ponownego obsadzenia lasu było bardzo dobrym pomysłem.
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7024
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: 60059 Logging Truck

Post autor: Thietmaier »

O kurczę! Fajny ten okrągły tile z dziurką, trzeba sie w to zaopatrzyć :)
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 60059 Logging Truck

Post autor: tbzz »

Tak jak napisałeś Seba. Ni grzeje ni ziębi. Ma zbyt wiele braków jak dla mnie. Plus to kilka ciekawych elementów. W katalogu wydawał mi się ciekawszy niż po przeczytanej (jak zwykle b.dobrej) recenzji. Dzięki za urealnienie!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
ODPOWIEDZ