41027 Mia's Lemonade Stand

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Śledzik
Posty: 69
Rejestracja: 21 lip 2013 20:39
Rok urodzenia: 1989

41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: Śledzik »

41027 Mia's Lemonade Stand

Obrazek

Chciałabym przedstawić Wam recenzję zestawu, który wiele osób powitało chyba z radością i ulgą, ponieważ stał się tańszą alternatywą zdobycia LEGOwego skuterka, a przynajmniej tańszą niż kupowanie pewnej paryskiej restauracji. Ale ten zestaw jeszcze Was zaskoczy... znaczy mnie zaskoczył jak go budowałam... znaczy jak przeczytacie tę recenzję to już Was nie zaskoczy, ale to nie znaczy, że nie macie jej czytać!

Jeśli jednak nie zamknąłeś okna w popłochu i czytasz dalej to przejdźmy do konkretów:

Seria: Friends
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 110
Wymiary pudełka: 16 x 14 x 4.5 cm
Cena: allego: 37-47 zł, bricklink: 13 - 20 $, cena oficjalna: 39 zł
Bricklink Brickset

Pudełko

Pudełko niewielkie, ale zestaw do dużych też się nie zalicza. Z przodu bardzo ładna grafika oraz oczywiście rysunek całej paczki przyjaciółek.

Obrazek

Z tyłu możemy zobaczyć główną bohaterkę zestawu, Mię, jako młodą i zaradną kobietę sukcesu.

Obrazek

Na górze widnieje rysunek jej kasku w skali 1:1.

Obrazek

Oczywiście dookoła mamy ostrzeżenia o możliwości zadławienia w wielu różnych językach oraz również o tym, że zestaw ten powstał w Dani, Węgrzech, Meksyku, Chinach i Czechach.

W środku:

W pudełku znajdziemy dwa nieponumerowane woreczki oraz instrukcję.

Obrazek

Instrukcja w formie niewielkiej książeczki, przejrzysta, błędów nie dostrzegłam.

Obrazek Obrazek Obrazek

W jednym z nich możemy znaleźć części Mii, tors i nóżki zapakowane dodatkowo w osobne woreczki:

Obrazek

Ale gdy w końcu uda się je rozerwać (jak ja tego nie lubię), oto ukazuje się nam urodziwa dziewczynka

Obrazek Obrazek

Oczywiście, przed jazdą na skuterze ubiera swój różowy kask.

Obrazek

A oto bohater całego zestawu: skuterek. Niektórzy porównują go do modeli firmy Paggio, Vespy alias Osy. Chyba trochę racji w tym jest.

Obrazek Obrazek


Tym co mnie zaskoczyło pozytywnie w tym zestawie to te oto klocki:

Obrazek

Bardzo miło, że są to nadruki, a ciasteczek sam Ciasteczkowy Potwór by się nie powstydził.

Te klocki dostajemy dodatkowo:

Obrazek

Dokładny spis elementów TUTAJ.

Model

Przedstawiam stragan Mii wraz z krzesełkiem i skrzynką z świeżymi owocami.

Obrazek Obrazek

Sam model buduje się bardzo szybko i przyjemnie. To krzesełko jak dla mnie troszkę zbędne, ale rozumiem, że gdy Mia się zmęczy musi mieć na czym usiąść. Mnie ten zestaw podoba się bardzo i jego cena jest adekwatna do zawartości.

Mia bizneswoman czeka na klientów

Obrazek

Nawet niejaki przedwieczny powstał aby spróbować jej lemoniady oraz ciasteczek.

Obrazek

Podziękowania ślę do rh za zrobienie zdjęć i Scratowi, że chciało mu się taszczyć ten (i nie tylko) zestawik na dworzec.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: nori »

Aj, jaki ja głupi byłem, że jednak zrezygnowałem z tego zakupu! Skuter świetny, ciastka rewelacyjne, Mia urocza, do tego całkiem sporo akcesoriów, za przyzwoitą cenę - zakup obowiązkowy! Ciekawostką jest ten skuter, dopiero teraz zauważyłem, że wersja Friendsowa z tego zestawu różni się od skutera minifigurkowego z Paryskiej kierownicą! A, Mia w tym kasku wygląda trochę dziwnie, normalnie ma długie włosy, a w kasku wygląda jakby ją oskalpowali...

Dzięki za recenzję, wełniany cthulhu prześwietny!
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
tbzz
Posty: 161
Rejestracja: 03 lis 2013 21:47
Rok urodzenia: 1979
Lokalizacja: Olsztyn/Szczytno
Kontakt:

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: tbzz »

Fajny zestawik. A i elementy ciekawe. O skuterze już nawet nie wspomnę. Chciałem go kupić córce, ale chyba będzie musiała się ze mną podzielić kilkoma częściami ;) A Mia wcale nie wygląda źle w kasku. Dobra recenzja. Dzięki!
Blog http://legosoul.wordpress.com/"
Instagram @legos_soul
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: Lordofdragonss »

Już odkąd wypłynęły pierwsze zdjęcia wiedziałem, że będę musiał mieć ten zestaw.
I ta magiczna kolorystykaaaa....@.@
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: M_longer »

W zasadzie to nie lubię Rh i Scrata. Chociaż nie, bardziej nie lubię tego młodszego.
Dlaczego?
Zbałamucili mi żonę i mam teraz ten zestaw w kolekcji ( a raczej mamY). Mały, kolorki całkiem fajne, ale dla mnie widzę w nim tylko kilka przydatnych klocków. Niestety...
Awatar użytkownika
rh
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1559
Rejestracja: 15 maja 2013 07:18
Rok urodzenia: 1984
Lokalizacja: Kraków (Lubań)
Kontakt:

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: rh »

M_longer pisze:W zasadzie to nie lubię Rh i Scrata. Chociaż nie, bardziej nie lubię tego młodszego.
Dlaczego?
Zbałamucili mi żonę i mam teraz ten zestaw w kolekcji ( a raczej mamY). Mały, kolorki całkiem fajne, ale dla mnie widzę w nim tylko kilka przydatnych klocków. Niestety...
Oj tam, wcale nie zbałamucili, tylko pokazali zestawy, które mogą się jej potencjalnie spodobać. A że potem szanowny małżonek nie miał wyjścia i kupił żonie troszkę zestawów, to cóż poradzić? Poza tym ile radości tym sprawiłeś? :)

Zestawik jest bardzo fajny. Wcześniej nie sprawdzałem zawartości, ale bardzo mile mnie zaskoczył fakt, że ciasteczka to nadruk, a nie naklejka. Chociażby dla nich i skuterka warto wydać te ~30 zł na te parę klocków :)
nisiia
Posty: 514
Rejestracja: 15 paź 2013 22:35
Rok urodzenia: 1987

Re: 41027 Mia's Lemonade Stand

Post autor: nisiia »

M_longer pisze: Zbałamucili mi żonę i mam teraz ten zestaw w kolekcji ( a raczej mamY). Mały, kolorki całkiem fajne, ale dla mnie widzę w nim tylko kilka przydatnych klocków. Niestety...
Moim zdaniem są bardzo przydatne. Kubrickowy Jelcz wygląda dostojnie ozdobiony gwiazdką, czy innym różowym kafelkiem ;)
rh pisze:
Zestawik jest bardzo fajny. Wcześniej nie sprawdzałem zawartości, ale bardzo mile mnie zaskoczył fakt, że ciasteczka to nadruk, a nie naklejka. Chociażby dla nich i skuterka warto wydać te ~30 zł na te parę klocków :)
Na pewno będę już w ten weekend męczyć mojego o ten zestaw. Ciasteczka mam już jakiś czas, z takiego mniejszego jakiegoś polybaga z podobnym stoiskiem, tylko z ciastkami. Truskaweczka prezentuje się równie udanie, mają potencjał :)

Tylko jeden klocek wyglądał tam jakby ktoś na nim usiadł...
ODPOWIEDZ