Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Masz pytanie, ale nie chcesz się jeszcze rejestrować? Zapraszamy tutaj!
Awatar użytkownika
M_longer
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1639
Rejestracja: 20 lip 2013 05:43
Rok urodzenia: 1989
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: M_longer »

Innos pisze:W tym cała rzecz, że różne serwisy pobierają te numery głównie z Lego Service albo instrukcji, skoro więc materiału źródłowego nie ma to żaden magik tego sam z siebie nie wyczaruje. ;)
Pewnie o ile instrukcja nie pojawi się wcześniej na lego.com to pierwszym źródłem mogą być przedpremierowe recenzje, gdzie autor pokaże spis części.
I nie liczyłbym na to że ten łuczek będzie dostępny przez Bricks & Pieces. Ostatnimi czasy "charakterystyczne" dla danego zestawu klocki są out of stock...
Tygurah
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016 00:10
Rok urodzenia: 1999

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Tygurah »

Witam. Próbowałem zamawiać części z Bricks & Pieces, ale za każdym razem w checkoucie strona LEGO zamienia mi region na USA i nie ma opcji wybrania Polski jako miejsca wysyłki. Czy ktoś jeszcze miał taki problem i wie, jak go rozwiązać?
Awatar użytkownika
gmkkk

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: gmkkk »

Przed zrobieniem checkoutu wyczyść cookies a następnie zmień ustawienia konta - region , język - powinno pomóc. Jeśli nie zgłoś problem do CS.
Czasami ta strona dziwnie chodzi...
Tygurah
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2016 00:10
Rok urodzenia: 1999

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Tygurah »

Działa, wielkie dzięki! :D
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Pytanie z technik budowania.

Obrazek

Jest jeszcze jakaś inna technika żeby móc wpinać klocki w ścianę bricków w tą stronę jak na zdjęciu powyżej? Jakiś klocek pełen dziur może?

Użyłem tutaj "pralek" (w zielonym kółeczku).

Trzeba mi jeszcze czegoś innego. Dodatkowe ograniczenie - po drugiej stronie ściany nie może być jajecznicy i dziwnych kształtów... Mogą ewentualnie wychodzić zwykłe study itp. Ale żadne clipy od snotów, czy inne "dziwne" konstrukcje ;)
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: jetboy »

1. brick ze studem z jednej storny, w to jedyny pierścień i w to wpinasz płytkę.
2. technicbrick, w niego halfpin, w halfpina modified plate 1x2 z barem zakrzwionym (pod kątem prostym).
3. panel 1x4x3, po bokach brick z clipem, i w niego ten sam modified plate co wyżej.
4. zbuduj ścianę z dużego plejta, po drugiej stronie kafelki, po tej masz inverted study.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Jaskier »

Nie byłoby łatwiej zbudować ścianę z bricków i drugą z plate+tile do niej przytulić? Chyba że potrzebujesz tylko kawałek odwróconych studów po jednej stronie, a nie całą ścianę.
jetboy pisze:2. technicbrick, w niego halfpin, w halfpina modified plate 1x2 z barem zakrzwionym (pod kątem prostym).
W dziury technicowe można wpiąć płytkę, nie trzeba tych modified plate angażować. Czyli bierzesz technic bricka z dwoma dziurkami, wpinasz w niego plate 1x2.
Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Kalais »

Jaskier pisze:Nie byłoby łatwiej zbudować ścianę z bricków i drugą z plate+tile do niej przytulić? Chyba że potrzebujesz tylko kawałek odwróconych studów po jednej stronie, a nie całą ścianę.
No właśnie tylko kawałek, i szukam czegoś co wyjdzie cieńsze niż brick+plate+tile, bo to mi dają pralki. Chciałbym zredukować jednego plate z obrazka po prawej. Mam mega mało miejsca, bo to wnętrze pojazdu i jednocześnie strona zewnętrzna.
jetboy pisze:3. panel 1x4x3, po bokach brick z clipem, i w niego ten sam modified plate co wyżej.
O, to może być to czego szukam. W trochę innej formie, ale to może być to! Sprawdzę wieczorem.

Dzięki za odpowiedzi Panowie!
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: glaz_pimpur »

A nie możesz dać technicbricka 2x1 z 2 dziurami i w to bezpośrednio wpinać?
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: Krótkie LEGOwe pytania - wątek ogólny

Post autor: Stelario »

Jest technick brick bodajże 2x4x2 z dziurami po obu stronach. Inaczej się nie da chyba że zostawisz sobie dziurę i zepniesz to pralkami tylko na górze i dole. Wszystko zależy czy to jest 1 czy 2 stronne.
ODPOWIEDZ