Pesa Jazz Duo

Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pesa Jazz Duo

Post autor: Pablo Brickasso »

MOC ten można już było zobaczyć na wystawach podczas Pixel Heaven 2017 i Warsaw Comic Con 2017. Dzisiaj premiera modelu na forum.
Przed Państwem: Pesa Jazz Duo, czyli popularny "bufet" ;)
Jest to dwukierunkowy, niskopodłogowy i jednoprzestrzenny tramwaj typu 128N produkcji Pesy Bydgoszcz, zaprojektowany specjalnie dla Warszawy, po której obecnie kursuje 50 takich składów. Poza Stolicą "Jazzy" jeżdżą tylko w Gdańsku, ale mają zupełnie inny design kabiny motorniczego, także "bufetem" przejedziesz się tylko po Warszawie.
Model powstawał przez 3 miesiące (ale jeszcze będę go rozwijać)

Pełny album na flickrze: https://flic.kr/s/aHsm2brVsi" target="_blank

ObrazekPesa Jazz Duo by Pablo Piccasos, on Flickr

Za sterami "bufetu" nie mógłby zasiadać nikt inny niż Bufetowa, czyli sama Pani Phezydent Miasta Stołecznego Wahszawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

model ma oczywiście otwierane drzwi

Obrazek

Obrazek

Wiele osób pytało jak moje tramwaje wpasowują się w łuki. Oto odpowiedź na wasze pytanie (tory w układzie: prosty/łuk/łuk/łuk/łuk/prosty)

Obrazek

Obrazek

Na koniec jeszcze miałem taką zajawkę:

Obrazek

Pozdhawiam!
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017 20:28 przez Pablo Brickasso, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Janek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1689
Rejestracja: 06 cze 2015 10:05
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Janek »

Fiu fiu... Naprawdę solidny model. I do tego dobrze obfotografowany.

Ghratuluję. :P
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Sirius »

A gdzie Spider-Man z Pixel Heaven?
Bardzo ładny model. Wiele osób się nim zachwycało podczas wystawy, w tym także pracownicy zajezdni. Sporo osób też dotykało ale na szczęście odpadały tylko drzwi.
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Pablo Brickasso »

Janek pisze:Fiu fiu... Naprawdę solidny model. I do tego dobrze obfotografowany.

Ghratuluję. :P
Dzięki :) mam nadzieję, że zdjęcia z MOCa na MOC będą wychodzić mi coraz lepiej :D
Sirius pisze:A gdzie Spider-Man z Pixel Heaven?
To nie był Spider-Man tylko Wardęga ;)
Ogólnie cały przystanek został wyludniony, żeby minifigi nie odwracały uwagi od tramwaju :)
Ale jak kogoś interesuje jak to wyglądało na wystawach to dołączam zdjęcia:
Z Pixel Heaven:
Obrazek
I z Warsaw Comic Con:
Obrazek
Obrazek
Sirius pisze:Bardzo ładny model. Wiele osób się nim zachwycało podczas wystawy, w tym także pracownicy zajezdni. Sporo osób też dotykało ale na szczęście odpadały tylko drzwi.
Dzięki. Drzwi odpadały akurat nie od Jazza tylko od Swinga :) Ludzie myśleli, że można je łatwo otworzyć i zamknąć, a w rzeczywistości są bardzo kruche, chociaż mam wrażenie, że w Jazzie są trochę solidniejsze :)
Ostatnio zmieniony 06 cze 2017 21:40 przez Pablo Brickasso, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: jetboy »

Ja już się nazachwycałem na wystawie :)
Oprócz genialnego tramwaju znakomita jest, jak to się mówi... no te kable którymi idzie prąd do których podłącza się pantograf :)
Zdjęcia wychodzą faktycznie coraz lepiej. Fajnie że z nami jesteś.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Pablo Brickasso »

jetboy pisze:Oprócz genialnego tramwaju znakomita jest, jak to się mówi... no te kable którymi idzie prąd do których podłącza się pantograf :)
Trakcja ;)
Chociaż póki co jest niekoszerna (zrobiona z nitki), ale jak wymyślę lepszy sposób na jej mocowanie to wykorzystam firmowy sznureczek od dźwigu. Samą makietę przystanku będę jeszcze rozwijał i dopracowywał :)
jetboy pisze:Ja już się nazachwycałem na wystawie :)
Zdjęcia wychodzą faktycznie coraz lepiej. Fajnie że z nami jesteś.
Dzięki! Miło mi, że moje prace się podobają i że mogłem poznać osobiście tak fajnych ludzi jak Wy :)
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Ciehoo »

Bajer! od razu widać o co chodzi:)) Gratulacje!

Ponieważ byłem jedną z osób która pytała o współpracę taboru z nawierzchnią to dodam, że w przypadku Jazz-a łatwo uniknąć kłopotów z uwagi na te krótkie człony na stałych wózkach:) Ale jestem ciekaw jakby wyglądały razem modele Twoje, Smigola i moje (tramwaje). Aha zapomniałem o Nexusie chociaż On buduje w innej epoce w tym przypadku:)
---------------------
Mój BRICKSHELF
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Jaskier »

Mnie urzekło to, że im się drzwi otwierają. W pierwszej chwili myślałem, że to atrapy, a tu taka niespodzianka.
Smigol
Posty: 535
Rejestracja: 05 sie 2013 06:55
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Ziemia

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Smigol »

Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam funkcjonalne pojazdy na 6 kropek...
Tramwaj świetny, trakcja świetna, zdjęcia świetne :)
Gratuluję.
Awatar użytkownika
Pablo Brickasso
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 414
Rejestracja: 26 lut 2017 02:42
Rok urodzenia: 2000
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pesa Jazz Duo

Post autor: Pablo Brickasso »

Ciehoo pisze:Bajer! od razu widać o co chodzi:)) Gratulacje!

Ponieważ byłem jedną z osób która pytała o współpracę taboru z nawierzchnią to dodam, że w przypadku Jazz-a łatwo uniknąć kłopotów z uwagi na te krótkie człony na stałych wózkach:) Ale jestem ciekaw jakby wyglądały razem modele Twoje, Smigola i moje (tramwaje). Aha zapomniałem o Nexusie chociaż On buduje w innej epoce w tym przypadku:)
Dzięki.
Zapomniałeś jeszcze o Konstalu 13N autorstwa Liwnika, który swoją drogą był na Pixel Heaven i stał obok moich Pes (zobacz zdjęcie).
Może uda się zebrać razem wszystkie tramwaje na wystawie w przyszłym roku :)
Jaskier pisze:Mnie urzekło to, że im się drzwi otwierają. W pierwszej chwili myślałem, że to atrapy, a tu taka niespodzianka.
Ja też byłem zaskoczony jak odkryłem, że te drzwi da się zrobić otwierane :) Na początku, jak zaczynałem budować pierwszy tramwaj, to nawet nie pomyślałem, że kiedykolwiek mi się to uda :)
Smigol pisze:Nie od dziś wiadomo, że uwielbiam funkcjonalne pojazdy na 6 kropek...
Tramwaj świetny, trakcja świetna, zdjęcia świetne :)
Gratuluję.
Wielkie dzięki! W moich modelach pojazdów komunikacji zawsze staram się łączyć realistyczność z funkcjonalnością :)
ODPOWIEDZ