Książkowa 9

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Książkowa 9

Post autor: Silverbrick »

Powracam z Legową konstrukcją nowodworskiego budynku. Tym razem padło na Książkową 9*, która leży prawie na przeciwko Inwestycji Światowida.

*Większość budynków ma swoje nazwy, jeśli jednak takowej zabraknie, nazwą staje się jego adres. Najbardziej znanym, polskim przykładem nazwy-adresu jest chyba słynna Złota 44.

Jest jedną ze najwyższych, a za razem "startowych" konstrukcji Nowodworów (dzielnica jest bardzo młodą częścią Wwy). Oprócz funkcji mieszkalnej, jest tam oddział Banku WBK, tak więc jest i neon.

Edycja: zorientowałem się że coś nie tak z jednym rzędem szyb - jutro poprawię.

Obrazek

Porównanie:

Obrazek

A tutaj wraz z wspomnianym wcześniej MOCem, umiejscowionymi tak jak w oryginale (te płytki, to część dróg rzecz jasna)

Obrazek

Kto wie... może dam radę coraz bardziej zapełniać to MOCami i zrobi mi się wirtualna makieta... chm? ;)
Awatar użytkownika
goldsun
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 11461
Rejestracja: 16 lip 2013 14:56
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Re: Książkowa 9

Post autor: goldsun »

Na dzień dobry zrób balkony odwróconym tile 1x2.
Takim
Obrazek
Będziesz mieć:
- płasko
- barierkę
Szyby powinny być ustawione bokiem (hint: SNOT - możesz zajrzeć chociażby do naszego FAQ). Wtedy zmieścisz nawet 2 rzędy tych okien obok siebie.


Pomyśl też bardziej nad tym neonem, bo na razie słabo to wygląda.
I nad tymi ulicami też pomyśl, spokojnie da się zrobić pasy ruchu, przejścia dla pieszych itp. Dobrze zrobione ulice dodadzą +10 do ogólnego wizerunku.
--
Grzegorz Ludwiczek | Flickr
"Ludzie potrzebują wiary w bogów, bo wierzyć w ludzi jest o wiele trudniej" T.Pratchett
Nie jestem osobą aspołeczną, tylko selektywnie towarzyską.
Per ASperger ad astra
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: Książkowa 9

Post autor: przem »

poziom ci się poprawia (o co w sumie nietrudno) - goldsun dobrze ci doradził - idź dalej w tym kierunku to będą z ciebie ludzie :)
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Książkowa 9

Post autor: Silverbrick »

goldsun pisze:Na dzień dobry zrób balkony odwróconym tile 1x2.
Ty, dobry pomysł!

goldsun pisze:I nad tymi ulicami też pomyśl, spokojnie da się zrobić pasy ruchu, przejścia dla pieszych itp. Dobrze zrobione ulice dodadzą +10 do ogólnego wizerunku.
Te ulice to było tylko pokazanie lokalizacji budynku A, względem budynku B. Jak się zajmę tą "makietą" to i nawet drzewka dorobię.
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: Książkowa 9

Post autor: Jellyeater »

Popatrz na to: https://www.flickr.com/photos/o0ger/" target="_blank
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
ODPOWIEDZ