911719 Naboo Starfighter

Moderator: nori

Czy uważasz Mroczne Widmo za słabą część?

Tak! ;(
1
50%
W życiu! 0_0
1
50%
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

911719 Naboo Starfighter

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 34
Tytuł : Naboo Starfighter
Seria: Star Wars
Podseria: Epizod I
Numer: 911719
Rok premiery: 2016
Licencjonowany: Tak
Cena: 9,99 zł
Brickest
Bricklink

TLG & Egmond rok temu zrobili fanom Lego miłą niespodziankę - wydany został dwupak zawierający dwa, starsze numery magazynu Star Wars losowe z pośród sześciu. Kupiłem wówczas go zdobywając mini Niszczyciel Imperium wraz jeszcze mniejszym TIE Fighterem. Ponieważ pęnknęłą mi przez przypadek folia, musiałem kupić bez sprawdzenia drugiego dodatku. Trafił mi się słaby, gdyż stojak na "stud lauchnery"/blastery. Recenzji nie było więc opowiadam o tym dopiero teraz.

Dzisiaj, wspomniany wcześniej duet dał nam kolejny dwupak. Do wyboru są: Śnieżny Śmiagacz, Myśliwiec Naboo, ATT, Stojak na Miecze Świetlne i blastery, Sokół Milenium i Ścigacz Luke'a.

Gazetka to to co zawsze w numerach magazynu Lego Star Wars. Komiks, konkurs, opis zestawu (TIE Fighter UCS!) oraz dane o postaciach, a to wszystko w wysokiej jakości oprawie graficznej.

Że co? Tylko tyle napisałeś o gazetce, Silver? Ano! ostatnia moja recenzja z takim krótkim opisem gazetki cieszyła się sporą popularnością więc postanowiłem zrobić podobny schemat. Jeśli chcecie zobaczyć więcej musicie ją kupić, hihihihi!

Obrazek

Obrazek

Model przedstawia myśliwiec z Naboo, doskonale znany z pierwszej części gwiezdnej heksologii (kiedyś, bo teraz jest już siódma...). Antyfani Mrocznego Widma proszeni są do opuszczenia wątku i udania się do poczekalni na moją kolejną recenzję (spodoba wam się). Myśliwiec stał się ikoną gry Episode I: Battle of Naboo, gdzie to siedzieliśmy za jej sterami, a Wikipedia nazwała tą produkcję duchowym następcą Rogue Squadrona (antyfanów tej gry (bo Ep I) proszę o spokój). Fanom Lego, a szczególnie tym co pykają w gry TT, pojazd może być dobrze znany z jednego z bonusowych poziomów Lego Star Wars: The Complete Saga, gdzie to sterowaliśmy nim niszcząc bazę dowodzącą droidami.

Obrazek

Mode okazał się większy, niż się początkowo wydawało. Kolejny mini modelik do gwiezdnych strzelanin w pokoju ;). Dynamiczny wygląd i dobre odwzorowanie to najważniejsze co w jego kształcie rzuca się w oczy. Jestem mile zaskoczony, również elementy są ciekawe. Przeważa wśród nich ostry kolor żółty, w tym laska a'ala Sensei Wu w tym kolorze!

Obrazek

Połączenie żółci i przezroczystoczarnego (jeśli taki kolor ma prawo istnieć) przypomniały mi pewien spory zestaw Creator, który miałem w dzieciństwie. Wracam z rodzicami do domu, patrzę... na stole ten zestaw. Do dziś się nie wyjaśniło kto go tam podłożył. xD

Obrazek

Fajnie, że jest taka okazja na zdobycie, tak fajnych drobiazgów i to w dodatku za opłacalną cenę. Jak teraz patrzę na tę garstkę elementów, oraz na mnogość foilpacków na kioskowych półkach, zdaję sobie sprawę, że gdybym zobaczył coś takiego 4 lata temu, pomyślał bym, że chyba śnię. Wizja tanich, małych zestawików dostępnych pod ręką... I niech ktoś mi teraz spróbuje powiedzieć, że pewne marzenia się nie spełniają!
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017 19:48 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 911609 Naboo Starfighter

Post autor: Olaf RagnaFoL »

"Cena: brak (zestaw promocyjny)"

Czegoś nie rozumiem?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 911609 Naboo Starfighter

Post autor: Allemov »

Olaf RagnaFoL pisze:"Cena: brak (zestaw promocyjny)"

Czegoś nie rozumiem?
Zestaw nie ma ceny katalogowej.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 911609 Naboo Starfighter

Post autor: SERVATOR »

Allemov pisze:
Olaf RagnaFoL pisze:"Cena: brak (zestaw promocyjny)"
Czegoś nie rozumiem?
Zestaw nie ma ceny katalogowej.
No i co z tego?
On ma napisane w recenzji, że brak ceny a nie brak ceny katalogowej.
Na Brickset.com podają cenę z gazetki. http://brickset.com/sets/SW911609-1/Naboo-Starfighter" target="_blank
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 911609 Naboo Starfighter

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Cena katalogowa, o jakim katalogu mówimy?
Jeżeli gazetka z zestawem kosztowała 10zł to chyba można przyjąć to za jakiś wyznacznik?
Nie mówię już żeby podawać ceny z Allegr, BL czy innego miejsca bo będą różne w czasie.

30354 Hot Rod jest dodatkiem do gazetki, w katalogu też go chyba nie ma?

Na marginesie Silver znowu masz błąd z numerem zestawu w opisie.
Numer 911719 jest przypisany do Kanan Jarrus foil pack. Który to już raz nie przykładasz się do tego co i jak opisujesz?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ