5004389 Nexo Battle Station

Moderator: nori

Gdzie trzymasz tarcze Nexo?

W tym zestawie, lub podobnym
1
50%
W zestawach katalogowych i minifigach
1
50%
W pudełku na części
0
Brak głosów
W MOCach
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

5004389 Nexo Battle Station

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 19
Numer: 5004389
Tytuł : Nexo Battle Station
Rok premiery: 2016
Seria: Nexo Knights
Figurki: Merlok 2.0 (wariant B)
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink
Allegro

Nowa seria - Nexo Knights, spodobała się wielu osobom. Część z nich nie wystawiła jej na pierwszy plan swojego FOLstwa, ale kupowała z niej parę fajnych, rzeczy „po drodze”/”przy okazji” samemu pasjonując się jakąś inną serią. Druga grupa to tacy, których ta seria bardziej zainteresowała. Tacy widzą po jakimś czasie pewne potrzeby związane z ich kolekcją.

Tak było w moim przypadku. Recenzowałem wam saszetkę z Nexo Mocami i zauważyłem, iż dwie z nich zostały bez miejsca. Wiedząc, że pewnie trafi mi się kiedyś podobna sytuacja postanowiłem zakupić ten zestaw promocyjny.

Został on ukazany niemal rok temu i początkowo nie wiedziałem co to jest. Gdy jednak dostałem odpowiedź zrozumiałem, iż zdecydowanie fajnie by było go mieć jak się wkręci w serię. Byłem nawet bliski jego zdobycia poprzez promocję na S@H lecz w tedy nie było jeszcze w Polsce LegoStore i musiałbym skorzystać z wysyłki za cztery dychy…

Trochę długo czekałem na przesyłkę, ale sprzedawca w ramach przeprosin za spóźnienie dodał do paczki pewien dodatek, o który jest jednak historią na następną recenzję.

Zazwyczaj nie pokazuje zdjęcia pudełka ale tym razem musiałem – takie małe i „słodkie”.

Obrazek

To co mogliście widzieć to tylko „skorupa”, gdyż prawdziwe pudełko (i to nie byle jakie) ukrywa się za nim. Same w sobie jest wysokiej jakości – to właśnie tutaj będziemy trzymać tarcze. Ładne i śliskie z nadrukami Merloka.

Obrazek

Obrazek

Po otwarciu ukazuje się pewnego rodzaju warsztat. Podobnie jak w przypadku, dodatków promocyjnych związanych z Pirates II i opisywanymi przez Noriego, główna część łączy papierową otoczkę z klockowym rdzeniem. Koło rdzenia montujemy Merloka 2.0.

Obrazek

Obrazek

Ten Merlok 2.0 jest zupełnie inną wersją niż zwykły dodany do gazetki, gdyż posiada różczkę jako nadruk. Uwaga – nie nadruk na elemencie – na naklejce. Niestety dostaliśmy tutaj naklejkę zamiast nadruku. Niby szkoda, że nie mogli zrobić tak jak ze zwykłym Merlokiem 2.0, ale nie wygląda to jakoś brzydko.

Obrazek

Ku mojemu ucieszeniu, do zestawu dołączona jest jedna Nexo Moc!

Obrazek

Bat tworzy bicze plaskające wrogów, czyniąc ich słabszymi.

Obrazek

Gdy damy tam jakiś stolik (np. stolik Lancea) stacja zacznie przypominać miejsce gdzie rycerze i Merlok się naradzają. Doszłem jednak do czegoś innego - gdy tak widzę Merloka 2.0 obszar z symetrycznie ułożoną Nexo Mocą, wiem już co może symbolizować Battle Station.

Dokładnie! Bazę Nexo Mocy, która jest czasami częścią hologramu Merloka 2.0, którą możemy ujrzeć w serialu!

Obrazek

Same pudełko zamyka się i otwiera bardzo dobrze. Można je położyć na półce, a gdy chcemy np. pokombinować z naszymi tarczami, otwieramy nasz składzik.

Oprócz stacji, zestaw zawiera elementy charakterystyczne dla zestawów oznaczonych jako Accesory Pack. Tutaj od razu ostrzegam, iż jest tutaj dwuznaczność! Nie mylić Accesory Pack jako zestawu figów powiązanych z serią Minifigures, z Accesory Pack oznaczający pewnego rodzaju gadżety związane z serią. Ja mówię o tym drugim.

Znajdziemy tu całkiem sympatyczną mapę świata Nexo. Przybliżenie na Knighton (wraz z układem dróg), oraz widok na całą krainę. Jest tutaj, też 5 podstawowych mocy drużyny. Zapewne*, każdy z was już je ma, czy to ze strony Lego.pl, czy to z ulotki pochodzącej z Ninjago 1/2016.

*Oczywiście te słowa kieruje do osób, które są "zainteresowani" serią, bo nie każdy fan Lego ją lubi

Obrazek

Obrazek

Drugim gadżetem jest zestaw pewnego rodzaju… no nie wiem… kart, czy co to jest? Wyglądają jak pomniejszone podkładki pod kubki i przyznam, że nie wiem do czego służą. Na początku myślałem, że to jakieś memo, ale teraz wiem, że nie.

Obrazek

Mimo wszystko te duperelki znajdą miejsce w mojej szufladzie. Jeśli ktoś wie do czego służą to chętnie wysłucham!

Obrazek

Na sam koniec – wspominane Nexo Moce na swoim miejscu. ;)

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Praktyczny!
+ Pomieści bezdomne tarcze
+ Nexo Moc w środku
+ Unikalny Merlok 2.0
+ Można rzucić Merloka 2.0 na ścianę
+ Zgrabne, wytrzymałe i miła „obudowa”
+ Mapa
+ Karty [?]

Minusy
- Nie wiadomo do końca zastosowania tych ostatnich
- Naklejka zamiast nadruku
Ostatnio zmieniony 29 mar 2017 19:43 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 3 razy.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Jak jest przymocowywana płytka do kartonu?
Pewnie klej, ale czy w jednym miejscu jest sklejone czy po całości?

Jak zawsze masz błędy, znowu wkradły się i to nie byle gdzie. Nazwa serii Nexo Knughts, link do Brickest?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: Turnip »

Błędy biorą się z pośpiechu, posiedziałbyś nad tym pół godziny dłużej i byłby konkret.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: SERVATOR »

Jak robisz recenzję, to się nie baw w... w sumie nie wiem w kogo...
Przestawiasz klocki, to pokaż jak one wyglądają. Po co robisz te paski?
Na Bricklinku mam porządne zdjęcie tarczy.

Obrazek

No i wymień ten szpetny, pomięty karton. Chodzisz do szkoły, to pewnie blok rysunkowy czy techniczny masz.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:Po co robisz te paski?
Bo nie wiem jak zrobić w Paincie efekt rozmycia. Chyba muszę Gimpa pobrać. Chcę zamazywać kod - tak jak się czasami na zdjęciach się zamazuje twarze.
SERVATOR pisze:No i wymień ten szpetny, pomięty karton. Chodzisz do szkoły, to pewnie blok rysunkowy czy techniczny masz.
Ku mojemu ucieszeniu, wczoraj znalazłem w szafie cały blok dużych kartek, więc problem powinien w następnych recenzjach zniknąć.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: dzidek1983 »

Serio Silver, zamazujesz kod żebym czasem sobie mocy z tarczy do aplikacji nie pobrał??? Taki jesteś cwany. Normalnie wyższa półka samo-zaorania.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 5004389 Nexo Battle Station

Post autor: jetboy »

Silverbrick pisze:Mimo wszystko te duperelki znajdą miejsce w mojej szufladzie. Jeśli ktoś wie do czego służą to chętnie wysłucham!
Te duperelki służą do tego żeby prymitywne osoby, które lubią zbierać śmieci, mogły je trzymać w szufladzie.

btw. Przywiozłem Ci z Bytomia dwie naklejki z ninjami z ninjago które zmieniają wygląd w zależności od kąta patrzenia, żebyś miał jeszcze więcej śmieci do trzymania w szufladzie.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ