891620 Nya + przegląd Ninjago 12/2016

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891620 Nya + przegląd Ninjago 12/2016

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 10
Tytuł:: Nya
Numer: 891620
Seria: Ninjago
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Ostatni foilpack Ninjago z roku 2016 oraz kolejne zaskoczenie.

Mówię o zaskoczeniu. Czemu? Dlatego, że jakiś czasu temu, na stronie Ninjago Wiki krążyła plotka, że podobno Nya (tak samo jak Lloyd) nie zostanie nigdy dodana do foilpacka.

Jako Ninja Wody chyba rzeczywiście nie… ale jako Samurai X? No właśnie!

Obrazek

W tym przypadku dostaliśmy nie byle jaką wersję tej wojowniczki. Ja osobiście posiadam tylko jedną wersję Samuraia X – tą z 2012 roku, tak więc możliwości posiadania wersji z roku 2015 z torsikiem i nóżkami, których nie mam, było dla mnie wielką okazją. Ten wariant pojawił się po raz pierwszy w największym zestawie Turnieju Żywiołów, którego cena katalogowa to nieco ponad 300zł. Dlatego też można ją określić jako dość rzadką. Same nadruki wypadają wybornie a czarne naramienniki dopełniają świetny efekt. Minifig posiada dwustronnie nadrukowaną twarz – zwykłą buzię oraz maskę.

Obrazek

Kolejną, miłą rzeczą jest element włosów pochodzący z pierwszej i najrzadszej wersji Nyi, tej kiedy bohaterka nie była ani ninja ani samurajem – wersji z 2011.

Obrazek

Wyposażenie dość standardowe. Dostajemy jedną katanę i jedną piracką szablę.

Oprócz broni mamy dwa, całkiem fajne akcesoria. Pierwsze z nich to pająk z pomarańczowym kłem. Czyżby akcent hallowen’owy? Lego trochę się spóźniło… Drugie to żółty, przezroczysty, neonowy kryształ. Zauważyłem, że w lekko świeci w słońcu ale nie dzieje się tak w przypadku żarówki, dlatego też odbicie światła nie wchodzi tu w grę. Może to sprawa UV? Jeśli ktoś wie coś na ten temat, chętnie wysłucham!

Obrazek

Mimo iż Ronin jest najlepszym (ogólnie) jak dotąd foilpackiem Ninjago, to pod względem mojej osobistej kolekcji, Samurai X zasługuje na pierwsze miejsce. Gdybym nie miał wcześniej Ronina, sytuacja mogła by być inna ale ponieważ tak się nie stało, ten oto trafia na pierwsze miejsce podium. Ostatni, tegoroczny numer magazynu to idealne zwieńczenie minionego roku.

Podsumowanie
Plusy
+ Nya, czyli to czego miało nie być
+ … i to w niecodziennej wersji.
+ Element włosów
+ Pająk z kłem
+ Kryształ

Minusy
Brak

Gazetka

Obrazek
Seria: Ninjago
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: Nya

Tak jak kilka ostatnich gazetek Ninjago, ten jestem w stanie ocenić dobrze. Mamy spis nowości związanych z fabułą oraz całkiem fajne przedstawienie dodatku.

Obrazek

W naprawdę nieźle narysowanym komiksie znajdziemy historię, w której to Ninja zmierzą się z Wężonami. Mamy tutaj nawet miły smaczek z 2012 – Gryzowóz Lashy!

Obrazek

W numerze został opisany 70590 – jeden z bardziej „szpanerskich” (w dobrym znaczeniu!) zestawów z tamtego rzutu.

Obrazek

Plakaty z tego numeru to wizerunek pojazdów Ninja w akcji oraz Nya jako Ninja Wody. Oba są bardzo dobre!

Obrazek

Plusy
+ 2 dobre plakaty
+ Opis 70590
+ Komiks

Minusy
Brak
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7070
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 891620 Nya + przegląd Ninjago 12/2016

Post autor: Jaskier »

Dwustronna główka z nadrukiem maski była miłym zaskoczeniem.
ODPOWIEDZ