Resistance Bomber - foil pack

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Resistance Bomber - foil pack

Post autor: KarolWes »

Obrazek
Resistance bomber
Numer: SW911944
Rok produkcji: 02.2019
Elementów: 37
Cena: 11zł
------------------------------
Początkowo, gdy pierwszy raz zobaczyłem ten model w internecie zastanawiałem się, czy będzie wart wydanych pieniędzy. Od razu oznajmiam, że tak.
Pojazd (przez wielu uważany za brzydki i nie pasujący do uniwersum) został oddany bardzo ładnie. Jego kolory i ogólny kształt są porównywalnie dobre jak w większej wersji modelu (75188). Bardzo podoba mi się wykonanie kapsuł strzeleckich (zrobione z przezroczystego punkcika i punkcika z uchwytem). Największym minusem jest to, że podstawa jest zaokrąglona w związku z czym bardzo trudno jest ustawić go w logicznej pozycji, jak również bardzo łatwo go przewrócić. Nie odpowiada mi również zastosowanie wajch jako tylnych działek - są dużo za długie. Jednakże model robi bardzo dobre ogólne wrażenie zarówno kolorystyczne jak i kształtem.
Obrazek

Co zaś tyczy się części, czyli najważniejszej części zestawu. 37 elementów za cenę 11 złotych to jest akurat w sam raz. Klocki w tym modelu są dodatkowo dość ciekawe: otrzymujemy między innymi 1x1x1,2/3 z bolcami z boku, oraz wspomniane już wcześniej punkciki z uchwytem. Klocki występują głównie w kolorze szarym (LBG), ale jest też parę niebieskich. Wart zauważenia jest szczególnie 1x1x1 z bolcem w rzeczonym kolorze.
ObrazekObrazek

Niestety jak często zdarza się w modelach tego typu, sporo elementów jest nieparzystych.

Model jest niewiele większy od minifigurki.
Podsumowując: Klocki są wartościowe, użyteczne, w przydatnych kolorach, jednak często występujące pojedynczo. Model wygląda ładnie, jest utrzymany w ładnej tonacji kolorystycznej (trochę nie pasuje DBG grill-tile na szczycie), ale jest bardzo niestabilny. Cena standardowa, 11 zł, co nie jest ani za dużo, ani za mało. Tak w sam raz. Dodatkowo ładny nadruk na opakowaniu.
Warto kupić, jeżeli ktoś lubi The Last Jedi i kolekcjonuje wszystkie możliwe modele z tego filmu, albo jeśli komuś zależy akurat na tych konkretnych elementach. Ogółem trzy i pół gwiazdki na pięć.

Obrazek Minifigurka nie dołączona do zetawu
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ