Ninjago 4/2017

Moderator: nori

Która wersja Zanea z magazynu to twoja ulubiona?

Quasi-techno
0
Brak głosów
Quasi-jungle
0
Brak głosów
Ta z tego numeru
1
100%
 
Liczba głosów: 1
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Ninjago 4/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Ninjago
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 10,99 zł
Dodatek: Ninjago + Limitowana karta Ninjago: Trading Card Game (seria 2)

Czekałem na ten magazyn nieco dłużej, niż zazwyczaj czekam na nowe numery. Nie wiem, czy zaliczył obsuwę czy co, ale w trzech kolejnych kioskach bezskutecznie go szukałem. W międzyczasie załatwiłem najnowszy numer Star Wars jako poczekajkę na nowy numer Ninjago. Będąc na majówce na Wyspie Sobieszewskiej podczas wyprawy do Gdyni, odwiedziłem galerię w pobliżu Sea Towers. W tamtejszym inMedio znalazłem mój upragniony magazyn.

Gazetka

Postaram się nie przeciągać zbyt mocno opisu magazynu, gdyż wiem że tego nie chcecie (nie każdy fan Lego to nerd/geek czy jak to się zwie...). Mój brat zauważył ostatnio pewną rzecz: komiksy, dotyczące konkretnego rzutu, wychodziły zawsze po premierze serialu. Teraz wychodzą przed, a w dodatku często są adaptacją odcinków, co niestety może się skończyć SPOILERami.

Po raz kolejny mamy dwustronę o karciance (a niby czym innym) Ninjago. Różni się ona jednak tym razem od poprzedników, gdyż druga strona została poświęcona kategoriom kart. Zawsze jakaś odmiana…

Obrazek

Jak tak na to patrzę to muszę przyznać, że jest to dokładnie to, czym miało to z założenia być czyli magazynem dla fanów serii (a nie dla antyfanów ;( ). Mamy tu info z wielu gałęzi tego uniwersum. Jest i o karciance, i o Wu-Cru, i jest komiks, i jest o zestawach. Tak właśnie to wygląda i takie powinno pozostać - albo być jeszcze lepsze. ;)

Limitowana Karta

Zdałem sobie ostatni sprawę z tego, że mam mało limitów z nowej II serii tej karcianki. Magazyn zrobił nam niespodziankę oferując nam limitowane karty. Do wyboru było kilka – ja zdecydowałem się na Generała Kryptora.

Obrazek

Ta postać oblana czernią wygląda bardzo dobrze (właśnie dla tej czerni kupiłem dawno temu spinnera z Garmadonem, choć jest różnica bo to minifig, a nie karta). Karta ma ładny połysk oraz to co najważniejsze czyli fakt, że to limit.

Foilpack

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 891724
Liczba części: 12
Tytuł: Zane
Seria: Ninjago
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Myśleliśmy, że to ostatni ninja z tego cyklu (w końcu Lloyda czy Nyi nie mogą dodać, a poprzednio było po czterech ninja). Jednakże okazało się to nieprawdą. Ale ten temat poruszę za miesiąc. Poprzednie recenzje ninja w wersji ze Święta Umarłych: Jay, Cole, Kay.

Jak zwykle "pełna moc Ninja" czyli zarówno włoski jak i chusta. Niuansów jest jednak nieco więcej, ale po kolei... Tak, jak to jest w przypadku każdej postaci w tej wersji, strój przypomina połączenie klasycznych (2011) z ZX, a niektórzy twierdzą, że przypominają te z Realm of Shadows. Jeszcze jedną ważną cechą jest dwubarwność - główny kolor ninja na torsiku i nóżkach, a inny na ramionach.

Obrazek

Główka jest nieco inna niż w przypadku pierwszej wersji Tytanowego Ninja. Zamiast maski z celownikiem (druga strona główki) mamy coś, co trudno właściwie nazwać. Zdecydowanie interesujące są włosy w kolorze srebrnym. To pierwszy raz, gdy widzę ten element u Zanea.

Obrazek

Broń stanowi złota katana oraz Miotacz Shurikenów. Same shurikeny był znane w latach 2011-2012 jako Shurikeny Lodu. Jak powiedział kiedyś Allemov: fabularnie to nie te, choć elementy te same.

Obrazek

Wisienka na torcie to chusta dla naszego ninja, która dopełnia efekt. Jej biel pasuje do bieli na torsie, a szarość do srebra na ramionach. Jeśli już wspominam o ramionach, to dodam jeszcze pewną ciekawostkę: mając minifigurki Królewski Żołnierzy z serii Nexo Knights, zauważyłem że elementy peral-silver są dziwnie gorszej jakości. Tym razem jest już o wiele lepiej.

Obrazek

Niby fajny efekt, niby ładnie ale... jest pewna wpadka. Jak projektant mógł wsadzić tutaj złote naramienniki?! To przecież w ogóle nie pasuje! Pewnie srebrne są rzadsze więc dali złote, ale no... to wygląda... eee... uczcijmy tą wpadkę minutą ciszy... ;(

...

Aż się prosi o grupowe zdjęcie naszej czwórki. Wstrzymam się jednak, gdyż za miesiąc pojawi się kolejny ninja... który przebije pozostałych.

Podsumowanie
Plusy
+ Info z wielu "dziedzin" Ninjago
+ Lepiej z dwustroną o TCG
+ Limitowana karta!
+ Jest Zane!
+ Jest w fajnej wersji!
+ Ma ciekawe włoski i nową główkę
+ Zarówno włoski jak i chusta
+ Kolorystyka pasuje...

Minusy
- ...ale naramienniki zasługują na śmiech
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7074
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: Ninjago 4/2017

Post autor: Jaskier »

Fajny ma tył głowy. Jak od jakiegoś cyborga-cyklopa.
Co Ci nie pasuje w naramienniku?
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Ninjago 4/2017

Post autor: Silverbrick »

Jaskier pisze:Fajny ma tył głowy. Jak od jakiegoś cyborga-cyklopa.
Co Ci nie pasuje w naramienniku?
Bo "jajecznica" wychodzi. Srebrny by wypadł lepiej. Taki jest oryginalnie:

Obrazek
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Ninjago 4/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Nie wychodzi jajecznica bo pasuje z innymi przedmiotami.

Zauważyłeś że "pistoleciki" są prawie unikalne w tej chwili?
Jest to część oklepana, ale w nowym kolorze który zapewne powstał dla innego dużego i drogiego zestawu.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Ninjago 4/2017

Post autor: Silverbrick »

Olaf RagnaFoL pisze:Nie wychodzi jajecznica bo pasuje z innymi przedmiotami.

Zauważyłeś że "pistoleciki" są prawie unikalne w tej chwili?
Jest to część oklepana, ale w nowym kolorze który zapewne powstał dla innego dużego i drogiego zestawu.
Mój brat ma Strażnika z Bespinu - on posiada właśnie taką, nietypową broń.
W książce Star Wars: Ciemna Strona Mocy, jest opisany jako Pistolet Blasterowy Westar-34.
ODPOWIEDZ