911722 TIE Advanced

Moderator: nori

Który z modeli bardziej wolisz?

Mini TIE Bomber
2
100%
Mini TIE Advanced
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

911722 TIE Advanced

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 911722
Liczba części: 26
Tytuł: TIE Advanced
Seria: Star Wars
Podseria: Oryginalna Trylogia
Licencjonowany: Tak
Brickset
Bricklink

Miałem kupić nowy numer magazynu Ninjago, lecz coś jest chyba nie tak - w trzech kioskach go nie było. Obsuwa?
Jako pocieszenie, albo manifest, że mój "shopping" nie ugnie się, kupiłem kolejny numer Star Wars.

Jak to bywa w moich recenzjach, tego magazynu - nie zbyt dużo napiszę o gazetce. Mamy opis Rowena - postaci z serialu Freemakers. Ponieważ postacie z tego serialu pojawiły się nawet w grze od TT- Lego Star Wars: Force Awakens jako DLC, oznacza to że serial o jest bardziej wspierany przez Lego niż myślałem. Mamy tu też opis nowej wersji zestawu Gwiazda Śmierci. Całe szczęście, że TLG nie słucha "hate'u" niektórych co do tego zestawu.

Obrazek

Model już na pierwszy rzut oka przypomina mocno TIE Bombera, którego wam już opisywałem. Pojazd to myśliwiec Dartha Vadera i jeden z pojazdów, które zadebiutowały w już w pierwszej części! Walczył on wtedy przeciw X-Wingowi Lukea, lecz został trafiony pociskiem z Sokoła Millenium i wyleciał poza Gwiazdę Śmierci.

To co najbardziej się tu nie wyróżnia, to skrzydła - identyczne. Najciekawszy element stanowi szyba w postaci krążka. Z chęcią jej użyję jako krąg magiczny, tak jak to było w przypadku kręgów do minifigurki Clouse.

Obrazek

Dla osób które nie mają TIE Bombera - świeży model. Dla osób które już mają TIE Bombera - kolejny TIE do kolekcji foilpackowej. W jednym z dawniejszych wydań magazynu, pojawił się mini Niszczyciel wraz z maciupcim, zwykłym TIE. Niestety nie mogą wam zrecenzować tego wydania, gdyż Niszczyciel gdzieś mi się zapodział.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Star Wars
+ Można mieć duet (albo triplet, jeśli liczyć maciupcia) TIE
+ Konstrukcja przyzwoita

Minusy
- Mocne podobieństwo do Bombera
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: SERVATOR »

Mi brakuje tu zdjęcia wszystkich klocków i wskazania ciekawego elementu jakim jest ścięty plejt 2x2.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: Allemov »

SERVATOR pisze:Mi brakuje tu zdjęcia wszystkich klocków i wskazania ciekawego elementu jakim jest ścięty plejt 2x2.
To że jest ciekawy dla Ciebie, nie oznacza, że musi być ciekawy dla piszącego recenzje. :)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: glaz_pimpur »

Allemov pisze:
SERVATOR pisze:Mi brakuje tu zdjęcia wszystkich klocków i wskazania ciekawego elementu jakim jest ścięty plejt 2x2.
To że jest ciekawy dla Ciebie, nie oznacza, że musi być ciekawy dla piszącego recenzje. :)
All: dla budujących jest to najważniejsze zdjęcie w recenzji. Nie interesuje mnie zestaw jako całość, tylko klocki jakie zawiera oraz ich stosunek przydatności do ceny.
Duplo Users Poland Assosiation
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: Allemov »

glaz_pimpur pisze:All: dla budujących jest to najważniejsze zdjęcie w recenzji. Nie interesuje mnie zestaw jako całość, tylko klocki jakie zawiera oraz ich stosunek przydatności do ceny.
Okej. Ale do tego niepotrzebna Ci recenzja.

Wystarczy wejść na bricklinka, wklepać numer zestawu i masz spis klocków. Kolejne kilka kliknięć dzieli Cię od sprawdzenia cen i dostępności tych najciekawszych.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
glaz_pimpur
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5725
Rejestracja: 16 maja 2013 21:13
Rok urodzenia: 1975
Kontakt:

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: glaz_pimpur »

Recenzja jest potrzebna, żebym wiedział, że jest taki zestaw. To ja mam wchodzić na BL i wbijać losowo numerek i patrzeć co się pokarze czy jak?
Duplo Users Poland Assosiation
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Allemov, bronisz przegranej sprawy.

Silver idzie na ilość i myśli że jakoś(ć) będzie.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7073
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: Jaskier »

Przeczytałem dwa zdania i odpadłem. Ilość błędów każdego rodzaju poraża.
Moderacja tego działu nie istnieje.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 911722 TIE Advanced

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Ilość błędów Silvera jest na stałym poziomie.
Zamiast na głównym temacie skupia się na ankietach i wyszukiwaniu słabych minusów?
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ