The Batman Movie 2/2017

Moderator: nori

Które z tych serii Lego wolisz bardziej?

DC Super Heroes
1
100%
Marvel Super Heroes
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 1
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

The Batman Movie 2/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: The Batman Movie
Rok Premiery: 2017
Cena: 14,99 zł
Dodatek: Joker + pocztówki

Cuda się dzieją ostatnio w Lego. Do magazynów trafiają coraz ciekawsze dodatki, a nowe serie dostają własne numery. Niedawno, swój magazyn dostała seria DC, jednak magazyn wyprzedał się z szybkością światła i nie dałem rady go zdobyć. Byłem akurat na feriach na Słowacji, a więc nie mogłem zdobyć tego magazynu po polsku, a gdy wróciłem było za późno. W tym przypadku jest zupełnie inaczej - wyruszyłem od razu w dniu premiery i dorwałem go. Za jakiś czas będzie unikatem.

Gazetka miło się sprawdza jako czasopismo o Lego. Nieźle wyszedł komiks, który... chmm... ma styl! Nic dziwnego, w końcu DC to głównie komiksy i TLG musiało się postarać. Jeśli coś ma trapić magazyn, to zapewne to samo co książeczki Lego DC/Batman Movie za 15zł - w kioskach są lepsze, rzeczy związane z tym uniwersum - Wielka Kolekcja Komiksów DC. Ten jest jednak nieco ponad 1,5 dychowymi gazetkami, ze względu na warstwę graficzną. Ciekawy jest też konkurs z gazetki.

Obrazek

Jako mały dodatek, dostajemy cztery pocztówki Batman Movie. Całkiem fajne.

Dodatek

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 211702
Liczba części: 7
Tytuł: Joker
Seria: The Batman Movie
Licencjonowany: Tak
Brickset
Bricklink

Dochodzimy do kioskowego, Legowego hitu miesiąca, gdyż jest to sam Joker! Możliwość zdobycia tak łatwo tej minifigurki to okazja dla każdego fana DC! Bardzo lubię serie Lego Superheroes lecz zazwyczaj ich nie kupuję, najprawdopodobniej przez cenę obciążoną licencją. Ten przypadek jest dla mnie szczególną ofertą.

Wersji tej postaci było w Lego już kilka. Pierwsza, z serii Batman w roku 2008, występującej w grze Lego: Batman, jednej z pierwszych gier Lego od TT Games, dziś trochę kultowej. Druga weszła do tego świata w roku 2013, gdy to powróciła ta tematyka w serii DC Super Heroes. Nowy Joker wystąpił w grze Lego Batman 2: DC Super Heroes, a dwa lata potem w Lego Batman 3: Beyound Gotham. W międzyczasie była też wersja z filmu Mroczny Rycerz, w reżyserii Nolana. Ta jest wersją znaną z świetnego, legowego filmu kinowego - The Batman Movie.

Obrazek

Może i ma swoją specyfikę ale jest w nim coś! Swojego czasu Nori na 8studs martwił się, że wygląda jak zwykły klaun, ale na szczęście pierwsze zdjęcia zmyliły. Uśmiechnięta twarz oraz groźne oczy - jest w tym coś psychopatycznego. I nic dziwnego, bo postać ta jest naprawdę szalona. Co ona momentami wyprawia w komiksach...

Torsik i nóżki mają nieprzeciętny poziom. Trzy warstwy ubioru, doskonale widoczne i to w pięknym, fioletowym kolorze. Efekt fraku został osiągnięty poprzez papierowy element, słabo widoczny na foilpacku, a więc miałem małą niespodziankę. W regularnych zestawach występuje też wersja z krótszym ubiorem i innymi rękawami. Ta jest jednak według mnie lepsza.

Obrazek

Główka dwustronna - po drugiej stronie maluje się śmiech. Mamy też bardzo ciekawy element włosów, oraz dwie laski dynamitu.

Obrazek

Szkoda, że to ostatni numer tego magazynu... Widać, że miał być tylko jako dodatek do filmu The Batman Movie.

A cena? Już wyjaśniam. Może i jest duża, ale ten magazyn to kwartalnik, tak więc miesięczny budżet na magazyny Lego, nie ucierpiał zbytnio.

Podsumwoanie
Plusy
+ Legowy magazyn o DC!
+ Sam Joker!
+ Wpasowuje się w obecny boom na ten film
+ Niesamowite detale
+ Piękna kolorystyka
+ Twarz i włoski

Minusy
A po jakiego grzyba?
ODPOWIEDZ