Nexo Knights 4/2017

Moderator: nori

Czy spodobały ci się naklejki Nexo

Oczywiście, że kupię i skolekcjonuję!
1
20%
Myślę, że się nimi zainteresuję
0
Brak głosów
Fajne
0
Brak głosów
Mogą się podobać - ale to nie dla mnie
1
20%
Słabo...
1
20%
To jest g**@#!
2
40%
 
Liczba głosów: 5
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Nexo Knights 4/2017

Post autor: Silverbrick »

Recenzowanie gazetek Nexo Knight wyciska ze mnie ostatnie soki. Opisać i model i gazetkę i zrobić zrzuty z gry i czasami się trafi jakiś dodatkowy dodatek. Byłbym wdzięczny za docenienie starań. Zapraszam!

Obrazek
Seria: Ninjago
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 10,99 zł
Dodatek: Bryka Lancea + saszetka naklejek Nexo Knights i album (!!!)

TLG ostatnim czasem nie podchodzi już tak surowo do zasad: „ma być tak, żeby kasa się zgadzała” i lubi nam dawać małe, niezapowiedziane dodatkowe dodatki w magazynach. Niedawno recenzowałem wam album na naklejki Nexo Knights, lecz jako iż muszę ostatnio nieco zaciskać pasa nie pozwoliłem sobie na więcej saszetek. Magazyn tej serii ruszył z odsieczą oferując mi jedną! Tym co najbardziej mnie zadziwiło był album na te naklejki, ale o tym później.

Gazetka zaczyna się od reklamy produktów Nexo Knights wraz z Combo Mocą, którą już wam opisywałem.

Dalszą część stanowi instrukcja oraz bardzo dobrze narysowany komiks. Już wcześniej komiksy Nexo Knights były fajne ale teraz wzniosły się na wyżyny miodności.

Obrazek

Stronę 16 zapełnia labirynt wraz z Combo Mocą. Zanim ją jednak opiszę, chcę wyjaśnić/przypomnieć pewną kwestię. Było czepianie się co do skanowania mocy z gazetek. Przypomnę więc co zalicza się do legalnych źródeł Nexo Moce:
- Zestawy
- Książki
- Gazetki
- Karty
- Naklejki
- Ulotki
- Serial
- Gadżety
- LegoClub (kiedyś, bo już go nie ma – dobrze, że zeskanowałem)
- Lego.pl/nexoknights
- Nexo Moce z Legoland
Czyli to co oficjalne.

Obrazek

Pierwsza z dodanych do gazetki mocy to Miotła Zagłady tworząca wielką (jak sama nazwa mówi) miotłę z przyczepioną czaszką, która zamiata wrogami. Słabszych może pokonać na jeden cios.

Obrazek

Druga zwie się Władca Mechów i jest dość cenna, Dotychczas wystąpiło tylko w zestawie Ultimata Robin i była zazwyczaj główną motywacją do zakupu tego zestawu. Przyzywa ona wielkie, robotyczne działka, które przyzywają Giermokobota. Atakuje on przeciwników i podobnie jak poprzednia Nexo Moc – słabszych załatwia na jedno uderzenie.

Obrazek

Trzecia nie bez powodu kojarzona jest z Ultimate Beast Master, gdyż przyzywa Globliny. Nie zadają dużo obrażeń, ale mogą odwrócić uwagę przeciwnika. Możliwe, że byłą zaprojektowana do walki z Magmowymi Potworami, a jest słabsza tylko przez to że przeciwnicy, z którymi walczyła w obszarze testowym to Potwory Elektryczne.

Obrazek

Combo Moc zwana Machiną Zagłady przyzywa (jak mówią dane) mroczny wir, zbierające wrogów w jedno miejsce. Następnie uderza w nich kilka razy wielki młot (najmocniej za ostatnim) zadając ogromne obrażenia. Ostatnią częścią są piły raniące niedobitków.

Obrazek

Combo Moc występuje w komiksie. Taki patent bardzo mi się podoba, gdyż fajne jest czytać o czymś co się widziało w grze, albo grać czymś co się widziało w komiksie. Wielki plus za takie coś!

Kilak stron dalej zobaczyłem zadowalający mnie widok – dwustronę o naklejkach Nexo Knights! Podoba mi się to, że magazyn poruszył tą tematykę, twórcy bardzo się starają tworząc spójność pomiędzy konkretnymi częściami serii. Widać, że magazyn bardzo mocno idzie w „newsy”.

Obrazek

Pewna strona zawiera bardzo istotne dane – datę premiery nowego numeru magazynu City i magazynu Batman Movie.

Obrazek

Album + naklejki

Jak już wspominałem, gazetka zawiera album na naklejki Nexo Knights wraz z saszetką. Co do tego pierwszego, mam pewne wątpliwości. Owszem, jak ktoś go wcześniej nie kupił jest to dla niego okazja, ale premiera tego albumu była jakiś czas temu i ktoś kto jest fanem serii zapewne kupił go blisko premiery, a wtedy będzie miał powtórkę wraz z kupnem tego numeru. Album miałem już zaszczyt recenzować, więc jeśli chcecie się więcej o nim dowiedzieć, zapraszam tutaj.

Obrazek

Saszetka naklejek jest o wiele ciekawsza. Takie coś z pewnością ułatwi mi zapełnianie albumu. Pamiętacie, żeby za czasów Panini Lego Ninjago, saszetki naklejek były dodawane do magazynu Ninjago? Ja nie.

W saszetce trafił mi się mały potwór elektryczny, Giermkbot, naklejka-puzzle, hologram symbolizujący moc Lew Dzielności oraz piękną, lśniąca naklejkę z Aaronem.

Obrazek

Model

Rok wydania: 2017
Numer: 271715
Liczba części: 12
Tytuł: Bryka Lancea
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie

Mały pojazd Lancea, widocznie nawiązujący do katalogowego 70348. Zawiera nieco ciekawych części w tym technomagiczne groty włóczni czy tarczę neon-orange. Sam pojazd jest dość płaski i niski oraz muszę przyznać, że były już lepsze pojazdy w magazynie Nexo Knights. Mimo tego numer jako taki muszę pochwalić i nie pozwolę, żeby ten model popsuł opinię o tym wydaniu.

Obrazek

Kolorystyka nawiązuje do obecnego rzutu. Czy myślicie o tym samym co ja? Tak! Idealnie by tutaj pasował Lance z książeczki Atak Kamiennych Potworów. Nie dali do magazynu wcześniej Lancea w nowej wersji, więc pewnie liczą na, to że czytelnik kupił tamtą książeczkę/jest weteranem tematu. ;)

Obrazek

Jest pewien problem z jego wczepieniem, więc musicie trochę pokombinować by dało się go wsadzić.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Nexo
+ Epicko narysowany komiks
+ Comco Moc…
+… i to z dość rzadkich Nexo Mocy!
+ Piękny plakat
+ Dwustrona o naklejkach
+ Combo Moc występuje w komiksie
+ Info o dwóch, ważnych numerach magazynów
+ Saszetka naklejek!
+ Pojazd pasujący do Lancea z książeczki
+ Duża opłacalność cenowa

Minusy
- Jest duża szansa, że album już masz
Ostatnio zmieniony 14 kwie 2017 20:56 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Nexo Knights 4/2017

Post autor: jetboy »

Silverbrick pisze:Recenzowanie gazetek Nexo Knight wyciska ze mnie ostatnie soki. Opisać i model i gazetkę i zrobić zrzuty z gry i czasami się trafi jakiś dodatkowy dodatek.
Daruj sobie. Po co się męczyć?
Byłbym wdzięczny za docenienie starań. Zapraszam!
Jeśli chcesz żeby ktoś docenił twoje starania, to może zrób coś co docenienia jest warte?
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ