Ninjago: Ostrza Czasu

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Ninjago: Ostrza Czasu

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2017
Seria: Ninjago
Podseria: Ramiona Czasu
Figurki: Rivett
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325324735
Cena: ok. 15 zł
W ostatnim czasie pojawia się sporo ciekawych książek Lego za 15zł. Tartan Batman, minifig ze Star Wars czy Lance to dodatki, którym trudno coś zarzucić. Wczoraj do kiosków wszedła książka o nazwie Ostrza Czasu z dodanym Wojownikiem Cynobru… i jest się czym jarać.

Obecnie, jedyną książką tego typu na jaką jeszcze czekamy, jest produkt dotyczący Star Wars z dodanym imperialnym gostkiem. Jej nazwa będzie brzmiała Kuest of Kyber Saber.

Książeczka

Uwaga! Książka zawiera SPOILERy!

Wewnątrz książeczki znajduje się mnóstwo zagadek, a także komiksy, gdzie spodobała mi się kreska z fajnie narysowanymi, chociażby atakami żywiołów.

Obrazek

Najbardziej mnie interesuje opowiadanie Stop Kradzieży Stopu. Zawsze lubiłem opowiadania dziejące się w serii Ninjago, od czasu gdy ta seria była w fazie Roku Węży.

Obrazek

Pod koniec znajduje się reklama informacja o innych książkach Ninjago: Podniebni Piraci, Ninja kontra Podniebni Piraci oraz co fajne – kolejna powieść NinjagoZemsta Pythora. Na rynku powieści jest momentami słabo (i wynika to bardziej z podejścia autorów, niż z marketingu i te, te) i Lego ma szansę dać fanom coś fajnego do czytania, błyszcząc na tle częstej książkowej tandety. Ale to długa historia…

Obrazek

Zemsta Pythora? Może się wyjaśni co się stało z Pythorem po Dniu Umarłych? Rzuciła mi się w oczy Faktoklejki, która jest jedną z tych książek Lego, które były na rynku wtedy, gdy zacząłem na poważnie zbierać książki Lego.

Dodatek

Wraz z pierwszymi plotkami dotyczącymi tego rzutu (wiadomo było, że będzie jeszcze ten sezon przed filmem kinowym) znane było, że wrogami będą „czerwoni samurajowie”. Początkowo kojarzyło się to fanom z samurajami dowodzonymi przez Ronina, w grze Ninjago: Shadow of Ronin.

Minifigurka dodana do książki zwie się Rivett i należy do Wojowników Cynobru. Póki co, mało o nich wiemy, gdyż (jak mówiłem niedawno) sezon Ramiona Czasu ma w Polsce premierę dopiero niedługo.

Czymkolwiek to jest, czymkolwiek nas zaskoczy kolejny rozdział historii tej serii, jakąkolwiek rolę ma ten wojownik w drożynie, nie zmieni to jednego faktu – czegoś takiego w Lego jeszcze nigdy nie widziałem!

Obrazek

Torsik i nóżki zachwycają. Widać tutaj wyraźnie węże, a dwustronna twarz ma zdecydowanie swój charakter. Rozwarte usta i dwa oczy oraz wystający ząb i jedno oko.

Obrazek

Już sam motyw węży, które wchodzą w zbroje i sterują nimi jest niesamowity.

Obrazek

Skoro mowa o zbroi to czas powiedzieć, iż jest ona tym co niezwykle wyróżnia się w figurce. Zarówno część na tors, jak i hełm to zupełnie nowe elementy i to takie, że trudno ich nie docenić. Chełm posiada wzory węży z widocznymi oczyma a zbroja przypomina pancerz samuraia. Oba elementy robią naprawdę ogromne wrażenie.

Obrazek

Broń to coś w rodzaju połączenia toporów z czymś co… przypomina chwytak, choć nim raczej nie jest. Mimo wszystko pasuje ona do figurki.

Obrazek

Podsumowanie
+ Genialny pomysł na postać
+ Genialne wykonanie
+ Genialne elementy zbroi
+ Świetny motyw
+ Piękny torsik i nóżki
+ Komiksy w książeczce
+ Opowiadanie w książeczce
+ Info o książkach Lego

Minusy
- Brak
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Ninjago: Ostrza Czasu

Post autor: SERVATOR »

Słabe zdjęcia najważniejszej części książki czyli figurki. Powiem nieskromnie, aczkolwiek z przekonaniem, że są zdecydowanie gorsze niż moje.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Ninjago: Ostrza Czasu

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:zdecydowanie gorsze niż moje.
Niestety, nie mylisz się. Robiłem już lepsze fotki...
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: Ninjago: Ostrza Czasu

Post autor: Lordofdragonss »

Jako minus przydało by się Cena.
Tego samego minifiga masz w zestawie http://brickset.com/sets/70621-1/The-Vermillion-Attack" target="_blank a ten zestaw można dostać w okolicy 35-42 zł. A to O WIELE bardziej opłacalne.
ODPOWIEDZ