LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis: Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (8 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Minifigurka Wojownik Cynobru

Bricklink (będzie tu ale na razie jej nie ma)
Ameet

Dziś w kiosku trafiłem na nowy numer znanej już serii książeczek LEGO Ninjago. Od jakiegoś czasu nie kupuję już książek z tej serii, bo mam wrażenie że dołączane do nich minifigurki są praktycznie identyczne, jak te co były chwilę wcześniej. ;)

Tym razem jest inaczej. Minifig już w blistrze nie pozwala się "nie kupić". To jest tegoroczna nowość. Takich zbroi do tej pory ani w Ninjago, ani w żadnej innej serii nie było. To po prostu trzeba mieć. :)

Sama książka, to jak zwykle zbiór zadań, łamigłówek i komiksów dla małych dzieci. Na okładce stoi co prawda "7+" ale widzę po swoim synu i dzieciach znajomych, że 7 lat to maksymalny czas gdy to wydawnictwo przedstawia jakąś wartość dodaną do figurki.

Dla mnie z całej książki najciekawsza jest ta strona, bo widać na niej innych wojowników Cynobru (czymkolwiek to jest). Mam nadzieję, że Ci wojownicy częściej będą się pojawiać w książeczkach i magazynach Lego Ninjago.

Obrazek

I druga przykładowa strona książki - komiks. IMO naprawdę mocno średni...

Obrazek

Tyle o książce. Pora na najważniejsze czyli klocki.
W blistrze są poniższe elementy:

Obrazek

Pomimo, że póki co na Bricklinku nie ma tej książeczki, to myślę że się można uznać, że postacią która z tych części powstaje jest niejaki RIVETT, kryjący się pod kodem njo276.
Jest to postać nowa i wystąpiła dotychczas jedynie w zestawie 70261 The Vermillion Attack.
Wszystkie elementy tej figurki są NOWOŚCIĄ! :)

Elementy te możecie wyklikać na BL ale na poniższych fotkach mam nadzieję zobaczycie je jeszcze lepiej.
Mnie zaskoczyły MEGA pozytywnie. Ten tytanowy kolor mnie wręcz zauroczył i na pewno nie będzie to jedyny wojownik z tej serii, który zamieszka u mnie w domu.
UWAGA. Podstawka oczywiście nie jest elementem z gazetki.

Przód.
Obrazek

Tył.
Obrazek

Przód w pełnej zbroi...
Obrazek

... i tył...
Obrazek

Kompletny wojownik lub jak to woli wojownik kompletny. ;)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie.
Wielki plus dla Wydawców za to, że takie książki wypuszczają na rynek, bo dzięki nim można trafić na naprawdę świetne dodatki. Tak jest tym razem.
Minifigurka Wojownika Cynobru jest "prześwietna". Zawiera same nowe elementy i jest bardzo starannie zaprojektowana i wykonana. Pomimo mojej niechęci do serii Ninjago, ta figurka jest wyjątkowa. Nawet nadruki węży tym razem mi nie przeszkadzają. Pancerz i hełm są już tym dla czego tę książkę warto kupić ale i uzbrojenie w kolorze tytanu naprawdę dobrze się prezentuje.
Szczerze polecam zakup tej figurki. Jak nie w tej książce, to w stosunkowo tanim zestawie 70261 The Vermillion Attack.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:Sama książka, to jak zwykle zbiór zadań, łamigłówek i komiksów dla małych dzieci. Na okładce stoi co prawda "7+" ale widzę po swoim synu i dzieciach znajomych, że 7 lat to maksymalny czas gdy to wydawnictwo przedstawia jakąś wartość dodaną do figurki
Jak widzę na Ninjago Wiki takich użytkowników jak Karus Nerdus, to oni nawet w wieku kilkunastu lat je kolekcjonują i czytają.
SERVATOR pisze:Dla mnie z całej książki najciekawsza jest ta strona, bo widać na niej innych wojowników Cynobru (czymkolwiek to jest). Mam nadzieję, że Ci wojownicy częściej będą się pojawiać w książeczkach i magazynach Lego Ninjago.
Co do pojawienia się tych gości w magazynie - doczekałeś się

Nie wiedziałem, że już wyszedł. Szkoda, że kioski już zamknięte... Minifg jest... no cóż... czegoś takiego jeszcze nigdy nie widziałem. Sam motyw już powala - Węże, które wpełzają w zbroje i sterują nimi...

Najmniejszy zestaw tego rzutu, jest ciekawy w stosunku ceny do produktu i jest na mojej liście "easy-musthave", jednak czekam na serial, gdyż chcę sobie to zostawić na moment, gdy będę ogarniał co się dzieje. Zaciekawiło mnie w tym zestawie, także Ostrze Czasu.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Post autor: SERVATOR »

Silverbrick pisze:
SERVATOR pisze:Dla mnie z całej książki najciekawsza jest ta strona, bo widać na niej innych wojowników Cynobru (czymkolwiek to jest). Mam nadzieję, że Ci wojownicy częściej będą się pojawiać w książeczkach i magazynach Lego Ninjago.
Co do pojawienia się tych gości w magazynie - doczekałeś się
Byłem pewien, że z kontekstu jasno wynika, iż chodzi tylko i wyłącznie o minifigurki Lego będące dodatkami do książek/magazynów...
Ale do kiosku leć, bo naprawdę warto.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Post autor: Silverbrick »

Skoro w w poprzednim zdanie mówiłeś o książce...
W magazynie na pewno będą, bo zawsze dodają podstawowego woja z wrogów, jednak w książeczce 15zł raczej nie - jak już dali, to pewnie nie powtórzą tego.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: LEGO Ninjago. Masters of Spinjitzu. Ostrza czasu.

Post autor: Turnip »

Lubię figurki z tych książeczek- zwykle dodatek jest ciekawszy, niż w przypadku magazynu. Mimo to, czekam na coś bardziej uniwersalnego od wężowego wojownika.
ODPOWIEDZ