Ninjago 3/2017

Moderator: nori

Jaka wersja Kaya z magazynu to twoja ulubiona?

Ta z tego numeru
1
50%
Quasi-techno (pierwsza)
1
50%
Quasi-dżungla (druga)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 2
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Ninjago 3/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Ninjago
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 10,99 zł
Dodatek: Ninjago + saszetka Ninjago: Trading Card Game (seria 2)

Kolejna już minifigurka Ninja z sezonu Święto Umarłych. Minifigurki ninja tego typu, są jak dotąd najlepszymi wersjami z magazynu. Czy tym razem też?

Gazetka

Już na pierwszej stronie dostajemy informację o sezonie Ramiona Czasu. Ten tekst (jak i parę innych, o których za moment), uwaga - zawierają SPOILERy, więc ostrożnie, gdyż ten sezon jeszcze nie miał w Polsce premiery. Przynajmniej rozwiewa to wątpliwości, że mam y powtórkę z Wężonów. Jakiś czas potem, mamy opis w stylu "wiadomości z ostatniego miesiąca", czyli komiks z poprzedniego numeru i co nie co z 9 sezonu serialu. Te ostatnie, to pewien paradoks, gdyż jak mówiłem - w Polsce dopiero on będzie.

Komiks został narysowany bardzo dobrze, wyraźnie czuć tutaj dynamikę i epickość fabuły.

Obrazek

Bliźniacy Czasu dostają własną dwustronę, gdzie zostali opisani, więc uwaga na SPOILERy!

Obrazek

Dwa plakaty, reklama magazynu Nexo Knights oraz coś co fana Ninjago na pewno zainteresuje - data premiery sezonu - 24 kwietnia 16:00, Cartoon Network. No i jak? Oglądacie w tym dniu, czy czekacie na premierę DVD?

Moja sympatię wzbudziła dwustrona od Wu-Cru czyli, dla niewtajemniczonych - drużyny Wu i jednocześnie pewnego rodzaju klubu fanów serii na Lego.pl/ninjago. Link daję [tutaj. Mamy parę ciekawostek, w tym informacje, że moc błyskawic Jaya w wersji pełni możliwości (wersji NRG) wynosi 1,21 GW. Dziwne tylko, że na nazwali moc "wytwarzaniem", coś mi tu nie gra...

Saszetka Ninjago: TCG (seria 2)

Ostatnim razem nie mogłem znaleźć tych saszetek w kiosku (pewnie dlatego, że sprzedają się jak świeże bułeczki), tak więc dodatkowy dodatek mnie ucieszył. Fajnie, że karty zostały dodane do magazynu z tej samej serii i ciekawe, że po raz kolejny to się zdarzyło. Czekam aż dodadzą jakiegoś limita!

Mega Cole i Hollywood Dareth są powtórkami, lecz reszta jak najbardziej przypadła mi do gustu. Karta Puzzle oraz Tannin - jeden z Wojowników Cynobru. Gdy spojrzałem na ostatnią, którą trafiłem ucieszyłem się jednak o wiele bardziej. Nie no... nie dość, że Lloyd... nie dość, że jeszcze Airjitzu... to jeszcze w dodatku Ultra! Ultra Lloyd Airjitzu to chyba najfajniejsza karta jaka trafiła mi się w saszetkach drugiej serii Ninjago TCG. Ta piękna barwa i w dodatku sam zielony ninja! Jestem jak najbardziej zadowolony.

Obrazek

Dodatek

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 891723
Liczba części: 12
Tytuł: Kay
Seria: Ninjago
Licencjonowany: Nie
Bricklink

Foilpack zawiera doskonale znanego Kaya w bardzo dobrej wersji. Czuję tutaj pewną nutę sentymentu, gdyż pierwszym dodatkiem do magazynu Ninjago był właśnie Kay!

Obrazek

Torsik i nóżki widocznie nawiązują do pierwszych wersji, lecz jest to oczywiście wariant z przed pół roku. Skojarzenia z wersjami z Realm of Shadows również są na miejscu. Kolorystyka po raz kolejny wypala (Hahaha, czaicie? Wypala!) częstując nas zwykłą czerwienia i barwą bordową. Przypomina mi to trochę kolorystykę Ultimate Macy.

Obrazek

Jako broń dostajemy złotą katanę, z możliwością wczepienie w naramienniki oraz ognistą piłę. Albo jest to broń posiadająca moc tego żywiołu, albo to jakiś mechanizm, albo Kay po prostu użył swojej mocy by dokonać infuzji ognia do swojej broni.

Obrazek

Niestety, tym razem główka jest jednostronna!

Oprócz włosków postać posiada chustę w pasujących kolorach i to po jej założeniu postać ujawnia swój prawdziwy potencjał.

Obrazek

Wygląda to wręcz świetnie! Jest ogień! Jest ogień fajności!

Obrazek

Podsumowanie

Plusy
+ Komiks
+ Co nie co o Wu-Cru
+ Co nie co o Ramionach Czasu
+ Jak będziesz miał farta trafią ci się w saszetce unikaty
+ Naprawdę ciekawa figurka Kaya!
+ Wersja ze Święta Umarłych
+ I włoski i hełm
+ Kolorystyka
+ Ognista broń

Minusy
- Dwustrona o Ninjago TCG
- Jak będziesz miał farta trafią ci się w saszetce powtórki
- Po co mówią i wydarzeniach 9 sezonu, skoro w Polsce go jeszcze nie było?
ODPOWIEDZ