911506 Snowspeeder

Moderator: nori

Czy zestaw jest dziwnie mały?

Tak
0
Brak głosów
Nie
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

911506 Snowspeeder

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 19
Tytuł : Śnieżny Śmiagacz
Seria: Star Wars
Podseria: Oryginalna Trylogia
Numer: 911506
Rok premiery: 2016
Licencjonowany: Tak
Cena: brak (zestaw promocyjny)
Brickest
Bricklink

Drugi numer i drugi foilpack z dwupaka. Tym razem coś dla fanów oryginalnej trylogii.

O gazetce napiszę tyle co ostatnio, gdyż wiem, że to lubicie a mi się nie chce przegrywać na Flickra kolejnych zdjątek. ;) Oprócz tego co czasopismo prezentuje nam zazwyczaj, muszę bardziej zwrócić uwagę na dwie, a właściwie trzy drobnostki. Pierwsza z nich brzmi - do wygrania w konkursie są książki Star Wars nie będące książkami Lego. Fajnie, że zwiększyło to minimalnie spójność pomiędzy legowym Star Wars a nielegowym Star Wars. Podobny szczegół widziałem, już wcześniej, w innym, numerze tego samego magazynu. W małej rubryczce Nowe Filmy Star Wars, ujrzałem swoimi oczami zapowiedź dwóch części kronik Yody na DVD, a po ich lewicy zapowiedź odcinków Rebels na ten sam nośnik. Drugą rzeczą są reklamy pod koniec. Pierwsza z nich to mały spis legowych książek tej serii. Wydaję mi się, że ejst to ten sam spis książek Star Wars jak i dawno temu, częściowo mnie zainspirował do zbierania książek Lego. Te wspominki możecie wydłubać stąd.

Obrazek

Jak już wspominałem, znajdzie się tutaj coś dla fanów części IV-VI, a jest nim nic innego jak foilpack - Śnieżny Śmigacz, z tylko Mocy wiadomych powodów nazwany świetnym, w oficjalnym nazewnictwie tego zestawiku.

Już kiedy zobaczyłem ten dodatek po raz pierwszy, wiedziałem, że jest to dość małe. Nie oszukujmy się - tak jest, gdyż posiada on o wiele mniej części od Myśliwca Naboo, lecz mim o wszystko jest nieco większy od tego jak można go sobie wyobrażać po zdjęciach.

Obrazek

Pojazd stanowił ważną siłę Rebeliantów podczas Bitwy o Hoth. Wówczas to Luke i inni bojownicy odnieśli sukcesy w walce z AT-AT, lecz mimo wszystko przegrali obronę bazy. Gracze Lego Star Wars: The Complete Saga pamiętają pojazd jak sterowalny wehikuł z pierwszego poziomu Imperium Kontratakuje.

Obrazek

Małe, ale zgrabne, dobrze odwzorowane i bawialne. Fajnie, małe latadło, nic dodać nic ująć.

Obrazek

Jakby podsumować ten dwupak? Cóż, zdobyłem foilpacki, których wcześniej nie miałem, mam dwie gazetki do czytania o poranku, a oba modele są jak najbardziej udane. Przy okazji, zaoszczędziłem 5zł, które mogę np. wydać na nową saszetkę Legowych kart.
ODPOWIEDZ