Nexo Knights 3/2017

Moderator: nori

Kto lepszy Czarny Rycerz czy Samurai X>

Czarny Rycerz
0
Brak głosów
Samurai X
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Nexo Knights 3/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Numer: 3/2017
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 9,99 zł
Dodatek: Czarny Rycerz + Combo Moc – Wybuchowa Guma

Zapowiedź tego numeru nastrajała dobrze – Czarny Rycerz, czyli tajna tożsamość Robina, jedna z rzadszych figów serii. To kolejny już miły dodatek w tej gazetce. Po kupieniu zorientowałem się, iż gracze dostaną kolejną combo moc! Znalazłem jednak też coś co przeszło moje najśmielsze oczekiwania, coś co sprawiło, że miałem ochotę „bić pokłony” temu numerowi…

Zacznijmy powoli by dojść, w końcu do tego, a minifiga jak zwykle opiszę pod koniec. Legenda Knighton czy wstęp to charakterystyczne rzeczy, następna strona to coś o czego nie można pominąć. W poprzednim numerze dostaliśmy informacje o Combo Mocach, tym razem zaś dostajemy info o powiązanej rzeczy – Zbrojach Bojowych. Fajnie, że widać spójność pomiędzy opisami. Tutaj, też TLG dało wspominaną wcześniej Combo Moc, której substratami są trzy samodzielne Nexo Moce.

Obrazek

Wybuch Lodu tworzy ostre sople mogące zranić wrogów. Wyglądem przypominają kolce-pułapki z klasycznych platformowek 3D.

Obrazek

Straszne Bąble zostawia trujące pułapki, które ranią przeciwników, gdy te na nie wejdą. Przydatne gdy walczysz z dużym tłumem.

Obrazek

Ostatnia – Balonowy Niewybuch tworzy wokół postaci tarczę z nadmuchanej gumy. Dodam, że takiego pojęcia jak niewybuch przedtem nie słyszałem. Sprawdziłem co to znaczy i wyszło, iż to coś podobnego do niewypału. Pewnie chodzi tutaj o gumę balonową, która została nadmuchana ale (jeszcze) nie pękła.

Obrazek

Ponownie dostajemy opis działania Combo Mocy dumnie nazwanej procedurą – trzy etapy.

Nasza Combo Moc nosi nazwę Wybuchowa Guma. Najpierw zaczynają się pojawiać klocki tworzące barierę, podobną do tej z pewnej Combo Mocy z pewnego numeru. Następnie uwalniane są kule toksyn i spadają na wrogów niczym pocisk z katapulty. Ostatni etap to lodowa tarza odbijająca ataki wrogów.

Obrazek

Ta Combo Moc występuje w komiksie! Świetna sprawa – fajnie jest grać czymś, o czym się przed chwilą czytało, albo fajnie czytać o czymś czym się przed chwilą grało. Plusik za spójność i powiązanie! Efekt jest tym lepszy, ponieważ kreska stoi na naprawdę wysokim jak na Lego poziomie i bym wręcz powiedział, że np. walka Merloka wygląda kozacko!

Obrazek

Robin jako Czarny Rycerz dostał stronę z instrukcją budowy jego plecaka odrzutowego.

Obrazek

Za nią znajduje się strona z opisem Zakazanych Mocy. Czym są one? Już tłumaczę... Zakazane Moce zostały ukazane po raz pierwszy podczas pokazania zdjęć zestawówNexo na 2017 rok. O początku było wiadomo, że to coś specjalnego. Zakazane Moce to co chce zdobyć Jestro, gdy je zdobędzie będzie już nie do powstrzymania. Spoilerować więcej nie będę... i tak zresztą mało jeszcze wiem. Już sam fakt, iż ich struktura jest odwrócona o 180 stopni, daje nam do zrozumienia z czym mamy do czynienia. Można je znaleźć w większych zestawach obecnego rzutu i posiadanie takiej w wersji elementu to nie byle co! A możliwość ich zeskanowania to jeszcze więcej. A jest ich zaledwie kilka!

Czemu tak się rozpisałem? Bo gdy spojrzałem na dół strony zaniemówiłem…

Obrazek

Zakazana Moc dodana tutaj….

Byłem ciekaw pewnych szczegółów podczas skanowania – sprawdziłem - wiem - obłędne…

Jest nawet tak, że zanim jest gotowa do użycia Merlok 2.0 musi ją „zdezynfekować”…

Obrazek

Nasza moc - Piorunujący Huk pozwala naszej postaci kontrolować mroczny/destrukcyjny aspekt elektryczności…

Obrazek







Co? Jak? Przepraszam, trochę byłem w szoku, gdy to zobaczyłem. Czas przejść dalej, a jako iż dodanie jej mnie zachwyciło jestem w dobrym humorze i tym bardziej spodobało mi się to co następne - plakaty. Jeden przedstawia walkę rycerzy z potworami, a drugi drużynę tych złych. Ten drugi wprost zachwyca… i jest w dodatku ręczny rysunek! Takie coś na ścianie to ja lubię.

Obrazek

Dalej mamy ciekawe zagadki, trochę konkursów i zapowiedź następnego numeru.

Liczba części: 17
Numer: 271714
Tytuł : Robin
Rok premiery: 2017
Seria: Nexo Knights
Figórki : Czarny Rycerz (Robin)

Kim jest Czarny Rycerz? Robin widząc jak Drużyna Nexo walczy w wielkich bitwach, a on musi się jeszcze uczyć jako giermek, postanowił, że stworzy kostium, przyjmie tajną tożsamość i będzie walczył ze złem. Brzmi znajomo? Dokładnie! Podobna sytuacja była w serii Ninjago, gdzie to Nya spotykając się z żartowaniem z niej przez chłopaków, postanowiła działać na własną rękę i przybrała, tożsamość Samuraia X (X - nieznany). Był on jednym z najciekawszych wątków fabuły drugiego sezonu Ninjago i zarazem ważną postacią.

Obrazek

Czarny Rycerz to podobny przykład – tylko lepszy. Zestaw z Robinem w tej wersji (i jego mechem) ukazał się jakiś czas po premierze pierwszego rzutu. Owszem, były inne zestawy z poza katalogu (Biblioteka Merloka) lecz ten nas zaszczycił nieco później co dało do rozumienia iż zestaw ten jest na swój sposób „uwypuklony”. Gdy to połączymy z wysoką ceną zestawu wychodzi na jedna z najrzadszych figów serii.

Obrazek

Czerń wypada tutaj nadzwyczaj dobrze i na tle innych rycerzy (szczególnie Ultimate) naprawdę się wyróżnia. Czerń, srebro i jasnoniebieski to nowość w kolorystyce. Jest, także herb Robina – dwa klucze płaskie z pozamienianymi końcówkami – jeden z samymi uchwytami, jeden z samymi końcówkami.

Obrazek

Zbroja ma kolor ciemnoszary, a głowę chroni klasyczny, garnczkowaty hełm w takiej samej barwie. Jest to ten sam element co w rycerzu z Mnifigures 15. Główka tym razem jednostronna.

Obrazek

Bronią wojownika jest miecz a’ala sługa Mordoru oraz coś na plecy – czyżby nawiązanie do Ultimate? Zdarza się, że w foilpacku mamy schemat ludzik + konstrukcja, lecz tutaj jest to zarówno konstrukcja jak i akcesorium. Jest nim plecak odrzutowy. Jednak, znając skrzydła i prawa fizyki to skierowanie ich jest nieco dziwne i by prędzej utrudniało bohaterowi lot niż go umożliwiało. Taki mały błąd, lecz da się naprawić – wystarczy obrócić elementy skrzydeł.

Obrazek

Sama minifgurka to przedsięwzięcie na miarę Ronina… no dobra, nie aż tak duże ale coś w tym jest nie? Fig unikalny, fabularnie działający solo i w dodatku nieco tajemniczy? Coś w tym jest…

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Naprawdę fajny komiks
+ Combo Moc!
+ Combo Moc występuje w komiksie
+ Zagadki
+ Info
+ FORBIDDEN POWER!!!
+ Naprawdę, żadki minifig
+ Kolorystyka bohatera
+ Detale bohatera
+ Dwustrona o drugiej serii Ninjago: TCG (dla tych co jej jeszcze nie widzieli)

Minusy
- Dwustrona o drugiej serii Ninjago: TCG (dla tych co ją już widzieli)
- Dziwnie umieszczone skrzydła Robina
ODPOWIEDZ