Magazyn Ninjago 2/2017

Moderator: nori

Jaka wersja Colea z magazynu to twoja ulubiona?

Ta z tego numeru
0
Brak głosów
Quasi-techno (pierwsza)
0
Brak głosów
Quasi-jungle (druga)
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Magazyn Ninjago 2/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Ninjago
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 10,99 zł
Dodatek: Cole + saszetka Ninjago: Trading Card Game (seria 2)

Lego kontynuuje swój plan dodawania do kolejnych numerów magazynu minifigurek Ninja z sezonu Święto Umarłych. Cena wynosi o złotówkę więcej, ale mała to różnica, no i widać za co się płaci.

Gazetka

Bez szczególnych rewelacji ale też bez wpadek. Ciekawy jest zapewne komiks, który to momentami ma całkiem niezłą kreskę, choć do recenzowanego prze ze mnie ostatnio numeru Nexo Knights jeszcze się nie umywa. Plusik za fabułę, w której znajdziemy wątek Mrocznej Materii – dziwnej substancji z Wyspy Ciemności. Uwaga! Komiks zawiera spoilery odnośnie nadchodzącego sezonu serialu - Ramion Czasu.

Obrazek

W komiksie pojawia się wielgachny młot z foilpacka, tak samo jak na dwustronni z planszuwką, gdzie to pełni istotną funkcję. Fajnie jest składać coś o czym się przed chwilą czytało albo jak kto woli – czytać o tym co się przed chwilą składało.

Gazetka zawiera dwustronę o karciance Ninjago (seria 2), co mi powoli daje myśl, iż te dwie strony będą ona nas dręczyły przez dłuższy czas. Jest i konkurs SMS-owy, w którym ja osobiście wziąłem udział, a także nieco zagadek.

Saszetka Ninjago: TCG (seria 2)

Zazwyczaj o „dodatkowych dodatkach” nie informuje nas zapowiedź kolejnego numeru tak więc co jakiś czas dostajemy miłe niespodzianki. W tym przypadku, jest to saszetka gry karcianej dotyczącej tej serii. Co się przytrafiło?:

Swobodny Lot
– karta przedstawiająca walkę Lizaru z Lloydem. Chwila… chwila… to nie jest Lloyd tylko Cole! Zielone światło nieco zmyla. Dogshank (w polskiej wersji – Psia Kostka) to powtórka w mojej kolekcji zaś Stępione Ostrze powinno się bardziej nazywać Stopione Ostrze, z tego co widzę na obrazku. Nie wiem czy to było celowe, czy jest to po prostu błąd. Mech Szkieletów to karta pojazdu, gdzie znajdziemy kościasty pojazd pilotowany przez jednego ze Szkieletów – wrogów z sentymentalnego, pierwszego rzutu serii… Detektyw Simon to postać z dalszego planu, która największą rolę odegrała w Skybound. Wraz z pomocnikiem tworzy schemat – dobry policjant & zły policjant. Ostatnia i najrzadsza karta nosi nazwę Mega Krux i przedstawia jednego z głównych antagonistów, obecnego rzutu.

Obrazek

Czy wy też widzicie to co ja? Piszą, że w saszetce powinno być pięć kart a mi się przytrafiło sześć! Ktoś chyba zrobił błąd… ku mojemu fartowi.

Dodatek

Obrazek
Rok wydania: 2017
Numer: 891722
Liczba części: 14
Tytuł: Cole
Seria: Ninjago
Licencjonwany: Nie
Bricklink

Ponownie mamy do czynienia z Ninja w wersji pochodzącej z poprzedniego półrocza, tym razem Colea – postaci, której chyba nie muszę nikomu przedstawiać. Ponownie, strój nawiązuje mocno do pierwszej serii, choć nim nie jest. Ponownie, widzimy zastosowanie dwóch kolorów w schemacie – barwa + jej jaśniejsza/ciemniejsza odmiana. W tym przypadku te drugie, choć muszę dodać iż niedosłownie. Nie ma czegoś takiego jak „jasna czerń” więc kolorem, o którym mówię jest szarość.

Obrazek

Nadruk jest doskonale zbalansowany. Jest prosty ale nie prostacki – jest sporo szczegółów ale jest w nim coś klasycznego. Trochę dziwnej jakości są ramiona lecz rekompensuje to katana, która (jak już mawiałem) na przełomie 2014 i 2015 roku otrzymała znaczne ulepszenie. Katanę wczepiamy w czarne jak węgiel naramienniki.

Obrazek

Postać posiada ponownie dwustronnie nadrukowaną główkę. Z jednej strony mamy wściekłą twarz a drugiej zadowoloną. Jest to miłą odmiana, gdyż Cole nie za często ukazywał się jako wesoły i zazwyczaj widać w nim było charakter uparciucha. Jest on głównym bohaterem sezonu Święto Umarłych, a więc być może będzie to najważniejsza saszetka z czwórki.

Obrazek

Miłą niespodzianką jest nadruk blizny znajdujący się na jego głowie. Powstała ona wraz z tym jak Cole odzyskał ludzką postać i przestał być duchem. Jest ona, także powiązana z jego tajemniczą, nową mocą - RX, której to tajemnica ma zostać wyjaśniona w nadchodzącym sezonie*.

* Mam rzecz jasna na myśli wersje po polsku - angielskie wydanie miało premierę już wcześniej.

Obrazek

Chwalę też jej wygląd, jak taki – nadaje bohaterowi pewnej kozackości.

Oprócz katany, bohater posiada wielgachny młocior, który jest mocno nieproporcjonalny… ale takie coś naprawdę może się podobać! Jest w tym nieco akcentu humorystycznego, a do tego wygląda naprawdę fajnie.. Jeśli tylko naszemu bohaterowi, w użytkowaniu oręża nie przeszkadza jego masa – strach powiedzieć co czeka jego wrogów!

Obrazek

Jest mankament odnośnie konstrukcji. Końcówka od laski musi dzielić przestrzeń z końcówką o złotego ostrza i przez jakiś czas się męczyłem, żeby nie wypadała któraś z nich.

Jako iż obecnie TLG się stara dodając minifig Ninjago do magazynu – dostajemy i włoski i maskę! Gdy zobaczyłem pierwszy raz zapowiedź tego numeru, miałem przez chwilę wrażenie, że nie będzie maski. Szybko się jednak zorientowałem, iż odetchnąłem z ulgą. Maska posiada dwie barwy – czerń i szarość, co sprawia że sama w sobie prezentuje się odlotowo a po nałożeniu na głowę Colea, kolorystyka współgra z z kolorystyką torcika tworząc efekt… aż chciało by się powiedzieć… genialny!

Obrazek

A na zakończenie – Cole w swoim żywiole!:

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Komiks
+ Młot występuje w komiksie i grze planszowej
+ Konkurs
+ Dwustrona o Ninjago TCG (dla tych co jej wcześniej nie widzieli)
+ Jak będziesz miał farta trafią ci się w saszetce unikaty
+ Niesamowita figurka Colea
+ Wersja ze Święta Umarłych
+ Dwustronna główka
+ I włoski i hełm
+ Kolorystyka
+ Młocior
+ Nadruk blizny

Minusy
- Dwustrona o Ninjago TCG (dla tych co ją wcześniej widzieli)
- Reklamy nie związane z Lego
- Jak będziesz miał farta trafią ci się w saszetce powtórki
- Wypadające elementy młota
ODPOWIEDZ