Nexo Knights: Atak Kamiennych Potworów

Moderator: nori

Czy miałeś już wcześniej Lancea?

Tak, bardzo podobnego
0
Brak głosów
Nie, żadnego
0
Brak głosów
Miałem, ale odmienny wariant
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 0
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Nexo Knights: Atak Kamiennych Potworów

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2017
Seria: The Batman Movie
Figurki: Lance
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 9788325324605
Cena: ok. 15 zł
Dochodzą wieści o książkach Lego z bardzo fajnymi dodatkami. Był Tartan Batman, będzie antagonista z Ninjago, będzie minifig ze Star Wars, będzie coś z Nexo... chwila... już jest!
Na początku miałem małe problemy ze znalezieniem produktu. Nie było w Biedronce, nie było w inMedio, nie było w sklepie, gdzie zawsze było sporo książek Lego. Do kiosku niedaleko mojego domu, przyszła wczoraj wieczorem dostawa. Gdy weszłam i zobaczyłem w pudle te książki, od razu ubiłem interes.

Gazetka

Bardzo dobrej jakości okładka, jest śliska i sprawia wrażenie czegoś porządnego. Swoją drogą - Lego coś dziwnie się nie może zdecydować. Raz śliska, raz matowa, raz jakaś taka półmatowa-półśliska. Mi najbardziej się podoba faktura obecna w recenzowanej książce.

W środku znajdziemy sporą ilość różnorodnych zagadek/zadań jak np. zaprojektowanie własnego potwora, labirynt czy znajdywanie ukrytych obiektów. Niektóre z nich są nieco trudniejsze niż dotychczasowe Legowe zagadki.

Obrazek

Znajduje się tutaj opowiadanie Pomidorowy Problem oraz dwa komiksy - Dublerka Macy i Idealne Ujęcie. Są one dość krótkie, ale muszę pochwalić kreskę. Czyżby i tu się bardziej postarali? Warto zauważyć pewną różnicę pomiędzy style z książeczek a magazynów. W tym drugim, postacie mają wyraźne kontury i są stylizowani na bardziej "kreskówkowy" wygląd, za to w przypadku pierwszym mamy większe cieniowanie i podobieństwo do serialu.

Obrazek

Do książeczki dodana jest Combo Moc. Tak jak kiedyś do książeczek dodawali jedną Nexo Moc to tak teraz dodali aż trzy!

Wspaniały Bohater zmienia miecz naszej postaci, ze zwykłego w wielki święcony rozgramiasz. Podoba mi się takie coś! Dodam, iż tą Nexo Moc już mam - zdobyłem z minifilmiku o Lance na oficjalnej stronie Nexo.

Obrazek

Mistrz Rycerskości podobnie jak poprzednia, zmienia broń w wielką klingę. Tyle, że o ile poprzednik zmieniał ją w srebrną, to tak ten zmienia w złotą!

Obrazek

Moc Zjednoczonych Rycerzy
podkreśla wątek "Nexo Knights zawsze współpracują walcząc". Tworzy dodatkowego kompana, walczącego dla nas i mieniącego się na złoto.

Obrazek

Teraz, czas na przetestowanie Combo Mocy.

Wspaniały Mistrz Rycerskości
to prawdziwa jazda bez trzymanki! Hologramy rycerzy atakujące z różnych stron, miecz z nieba i aura wokół naszego wojownika!

Obrazek

Dodatek

Figurka dodana do tej gazetki nosi imię Lance. Niby nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, iż jest to wersja z obecnego roku i różni się nieco od wariantu, z którym obcowałem. Nie jest to mimo wszystko to samo co występuje w regularnych zestawach, gdyż różni się paroma szczegółami.

Obrazek

Nowa wersja to nowy nadruk na torsie i wyraźnie widać różnicę między nim a poprzednikiem. Znajdziemy tu zarówno srebrne elementy, jak u zwykłej wersji, ale widać tutaj więcej bieli co kojarzy się z Ultimate. Oczywiście, jak na tą serię - torsik i nóżki wyglądają prześlicznie i na dodatek dopełniają się nawzajem.

Obrazek

Pierwszą różnicą jest zbroja naszego wojownika. Jest całkowicie neon-orange jak w przypadku Claya z magazynu. Wersja z katalogu, posiada ją dwukolorową - większość srebrna, a tylko naramienniki neon-orange.

Obrazek

Główka posiada dwustronny nadruk - twarz szeroko uśmiechnięta i z przymrużonym okiem, czyli niemal idealne odwzorowanie charakteru tego bohatera. Lance nosi hełm, którego pierwsza część jest częścią rodem z City, ale przyłbica to małe dzieło sztuki. Piękny kolor, a także kształt nawiązujący do klasycznych przyłbic Castle robi wrażenie.

Obrazek

Drugą rzeczą, różnicą ten wariant jest broń. Lanca jest zupełnie inna niż w regularnych zestawach, lecz nie ma powodu do narzekań. Strasznie przypadł mi do gustu element ostrza, który jest najciekawszą częścią broni. Ważny jest również pomarańczowy "patyk", który to fan Star Wars, może wykorzystać jako element do pomarańczowego Miecza Świetlnego, które to występują w uniwersum lecz w adaptacji Lego, póki co ich nie ma. Wadą broni jest to, że spodkowaty element łatwo zaczepia o ramię postaci co powoduje rozpad konstrukcji.

Obrazek

Jako iż Lance lubi być w centrum uwagi, dano mu aparat wraz ze statywem. W książce jest to opisywane jako selfie i niektórzy mogą psioczyć na to, że w ten sposób Lego Polska rozpowszechnia dziwne zapożyczenia. Nie jest to jednak winą tłumaczów, którzy po prostu nie mogli znaleźć odpowiednika na te angielskie słowo. Gdyby ludzie, co odpowiadają za słownictwo naszego języka, w przypadku rozpowszechniania się zapożyczenia, szybko tworzyli i wprowadzali do słownika polski odpowiednik, być może wyglądało by to inaczej.

Obrazek

Aparat jest sam w sobie bardzo ciekawym elementem, a tutaj dostajemy go dodatkowo z paroma elementami tworzącymi większy obiektyw.

Jako deser, mamy podstawkę co jest nowością w przypadku takich książeczek i można go użyć do zrobienia małej scenki.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Zagadki
+ Lepsza kreska w komiksach
+ Combo Moc!
+ Minifigurka Lance z nowej serii
+ Element przyłbicy
+ Element grotu włóczni
+ Aparat

Minusy
- Lanca łatwo się rozpada
- Jak śledzisz na bieżąco Lego.pl/nexoknights to zapewne pierwszą Nexo Moc już masz
ODPOWIEDZ