Nexo Knights 2/2017

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Nexo Knights 2/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Seria: Nexo Knights
Rok Premiery: 2017
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 9,99 zł
Dodatek: Merlok 2.0 + Combo Moc – Ślimacze Tornado + limitowana karta – Classic Nya + ulotka Lego Batman Movie
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (Android)
Lego Nexo Knights: Merlok 2.0 (iOS)

Chciało by się usystematyzować swoje wpisy i działać zawsze według określonego schematu. Recenzent musi jednak stale dostosowywać swój schemat do produktu i być elastycznym. Do gazetki jest dodany foilpack, w gazetce Combo Moc, jeszcze karta i jeszcze ulotka. Chociażbym próbował, nie dam rady tego wcisnąć w recenzję samego foilpacku. Mam ochotę i wenę, żeby się wypowiedzieć, a więc tym razem zastosuje schemat opisu całego magazynu.

Poniżej znajduje się opis gazetki i „dodatkowych dodatków”. Jeśli chcesz od razu przejść do foilpacka – pokręć kółkiem myszy na dół.

Gazetka

Na początku naszego czytadło-przeglądadła znajduje się kontynuacja Legendy Knighton. Szczerze mówiąc… wolę bardziej nią niż reklamę, CzemU powtarza się ta legenda? Po to, żeby wprowadzić do świata początkujących fanów, którzy to zaczynają dopiero zbieranie i jest to ich pierwsza gazetka z tej serii.

Po przerzuceniu kartki ujawnia się miłą niespodzianka. Znajduje się tutaj dwustrona, na której opis działania Combo Mocy, wraz z ukazaniem poszczególnych części tego zjawiska. Jako przykład opisu – dostajemy wspomnianą wcześniej i zapowiedzianą Combo MocŚlimacze Tornado. Dowiadujemy się tutaj, że działanie Combo Mocy składa się trzech faz, a tutaj mamy analizę tego co dumnie nazwano procedurą na przykładzie dodanej mocy.

Moce będące "substratami" naszej kombinacji to Piaskowe Tornado, Supersos Ultra Zbroi i Ciemne Zwolnienie. Pierwsza wystąpiła już wcześniej w magazynie, co podkreśla przynależność kombinacji do magazynu, druga nawiązuje do obecnego rzutu a ostatnia… rany julek… jeśli to będzie moc powiązane z ciemnością to się naprawdę ucieszę! Ciemność to mój ulubiony żywioł i szkoda mi, że w wielu filmach/grach/książkach/komiksach władają nimi głównie złe postacie.

Obrazek

A teraz… przygotujcie się Nexo Skaner… 3… 2… 1… Nexo Knights!

Super Sos Ultra Zbroi pozwala nam wyzwolić małe, świecące kule energii, leczące nas podczas walki. Taka możliwość może nas uratować w przypadku np. walki z trudnym bossem.

Obrazek

Ciemne Zwolnienie może i nie jest powiązane z ciemnością, ale czymś nie miej ciemnym. Przyzywa wielką, ślimaczą muszlę wystrzeliwującą śluz w linii prostej niszczący potwory, na które wpadnie.

Obrazek

Piaskowe Tornado już opisywałem w jednej z moich recenzji. Dodam tylko, iż jego umieszczenie tutaj, podkreśla powiązanie jej z tym magazynem i nawiązuje do jej wcześniejszego dodania.

Kombinacja, która wychodzi z tych trzech to Ślimacze Tornado i jak mówi gazetka – składa się z trzech faz. W pierwszej, koło naszej postaci uruchamia się wir raniąc wrogów. W drugiej, wyzwalają się dwa tornada piasku atakujące niezależnie od siebie. W trzeciej, zostajemy otoczeni kulą wody, która nas leczy.

Obrazek

Bardzo pochwalę komiks. Kreska stoi na bardzo przyzwoitym poziomie i podkreśla powagę związaną z obecną sytuacją w serii. Czyżby zrobili jeszcze jedną reformę? Jeśli jakaś osoba uważa, że ten komiks jest narysowany słabo, to niech zajrzy do tego numeru. Myślę, że może zmienić zdanie, bo wykonano tutaj zdecydowanie lepszą robotę.

Obrazek

Z plakatów najbardziej oczekiwałem tego z Jestro i nie zawiodłem się. Wygląda wspaniale i nada się na ozdobę do pokoju fana Lego.

Obrazek

Jest dwustrona o karciance Ninjago, są zagadki i konkurs SMS. Trzeba wymyślić alternatywną nazwę dla pojazdu Lance a do wygrania są zestawu z nowego rzutu. Biorę udział!

Limitowana Karta

Lego kontynuuje swój plan zachowania limitowanych kart do numerów magazynów, tak jak to zrobiło z karcianką Nexo. Czy rzeczywiście można ją nazwać taką rzadką skoro jest w magazynie za 10zł? Mimo wszystkiego – tak. Jest dostępna dla czytelników na chwilę obecną… obecną. W wielu przypadkach gdy coś jest rzadkie, ma okres gdy można to dorwać okazyjnie. Tak też jest tutaj. W tym miesiącu jest to ten numer magazynu, ale inaczej będzie za jakiś dłuższy czas.

Obrazek

Sama karta to Classic Nya, która to taka classic wcale nie jest. Nie mamy tutaj pierwszej wersji Nyi a jedynie taką, które ma do tej wersji nawiązywać. Oczywiście karta jest ładna i silna, jak na limity przystało.

Ulotka

Dobrej jakości papier, info zestawach… typowa pierdółka. Właśnie… kiedy to ostatnio cieszyliśmy się z małych rzeczy? Czy w życiu nie jest czasami warto mieć uciechę z drobiazgów?

Obrazek

Rozwiązując zagadkę uzyskujemy kod do wpisania na oficjalnej stronie Lego, który odblokowuje jakieś dodatkowe, mini materiały. Jest też coś dla MOCowiczów – wyzwanie zbudowania czegoś czym rzucił Batman i podzielenia się dziełem na stronie,
Jest mimo wszystko jedno „ale”. Taka ulotka była dostępna za darmo Smyku, tak więc jak ktoś był tam w okolicach premiery filmu, to pewnie już taki cosiek ma.

Obrazek

Foilpack
Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 271713
Liczba części: 13
Tytuł: Merlok 2.0
Seria: Nexo Knights
Licencjonwany: Nie
Figurki: Merlok 2.0
Brickset
Bricklink
Wreszcie udało mi się dojść do serca magazynu. Dopiero teraz, gdyż chciałem zachować najlepsze na koniec. Magazyn Nexo nieustannie mnie zaskakuje i nie jestem… ekhem… wcale nie zdziwiony, że mnie znowu zadziwił. Przed wami rzadka minifigurka… Merlok 2.0!

Obrazek

Chwila… chwila… to jest to minifigurka? Rzeczywiście, pozory mogą tutaj być bardzo mylne, gdyż postać jest dwuwymiarowa i nie ma nawet do nie czego wczepić. Ale w końcu to hologram – nie miał w założeniu wchodzić w „interakcję” W związku ze sporym zamieszaniem związanym z katalogowaniem czy coś jest czy nie jest minifigurką, najlepiej chyba będzie po prostu uznać oficjalną informację TLG. Po za tym, minifig =/= postać. Jak ktoś mówi, że ma kolekcję minifigów, to chodzi mu zazwyczaj o kolekcję postaci.

Obrazek

Czemu rzadki? Wystąpił póki co tylko raz. Tym wystąpieniem jest Fortrex – największy zestaw pierwszego rzutu Nexo Knights. Podobny Merlok 2.0 lecz z innym nadrukiem wystąpił Battle Station – słabo rozpowszechniony w Polsce polybag promocyjny, pełniący jednak istotną rolę. Tak więc, przed premierą magazynu była to figurka unikalna. Tak jak Ronin jest póki co najcenniejszym, minifigowym dodatkiem do magazynu Ninjago, tak w przypadku tej serii to właśnie ten foilpack zajmuje tego typu miejsce.
Znaczenie fabularne idzie na równi z wyglądem – te dwa fakty czynią ten dodatek perełką. Piękny i szczegółowy, srebrny nadruk na tle neon-orange. Widać tutaj dokładnie szatę bohatera i wszechobecną technomagię. Tło posiada poziome paski uwypuklające cyfrowość.
Hologram wyświetla pewnego rodzaju stolik. Może być to zarówno miejsce naradzania się rycerzy razem z Merlokiem, jak i pewnego rodzaju „ciało zastępcze” dzięki czemu cyfrowy czarodziej może się „poruszać” – te nogi stołu wyglądają mi na mechaniczne kończyny.

Obrazek

Swoistym paradoksem i jest fakt wystąpienia tutaj różdżki Merloka 2.0 widzianej na opakowaniu foilpacka. Merlok uległ digitalizacji razem ze swoją różdżką, więc jak by miała teraz się zmaterializować? Może jest to „utwardzona” forma techmoagicznego bytu? Niie… przecież może używać magii bezpośrednio ze swojego cyfrowego świata. Może to hologram? Niiie… przecież wtedy nie mógł by jej chwycić chwytak. Nic już nie rozumiem... ale różdżka jak sama w sobie jest fajna.

Obrazek

Czas na deser – mój „tajny projekt, który wpadł mi do głowy przez przypadek i miałem od dawna chęć go wykonać. Prosta optyka – srebrne elementy blokują światło a neon-orange przepuszczają tylko pomarańczowe. Dzięki temu możemy wykorzystać element/minifiga jako kliszę projektora i utworzyć w realnym świcie dwuwymiarowy hologram.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Kulisy działania Combo Mocy
+ Combo Moc do zeskanowania …
+ … a w niej 2 nowe Nexo Moce.
+ Bardzo dobry komiks
+ Szata graficzna gazetki
+ Dwustrona o Ninjago TCG (dla tych co jej wcześniej nie widzieli)
+ Limitowana karta Ninjago TCG
+ Rzadka minifigrka
+ Różdżka

Minusy
- Ulotkę, Lego Batman Movie zapewne już masz
- Dwustrona o Ninjago TCG (dla tych co ją wcześniej widzieli)
- Reklamy nie powiązane z Lego
Ostatnio zmieniony 27 lut 2017 16:50 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 2/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Zestaw Battle Station ma inny nadruk na elemencie zwanym "Flag 7 x 3 with Rod".
Nie ma go opisanego na BL, ale widać to w recenzjach choćby na YT.

Czyli ten hologram występuje tylko w dwóch zestawach.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Nexo Knights 2/2017

Post autor: Silverbrick »

Wielkie dzięki za tą informację! Planuję kupić Battle Station i nieco się martwiłem, że dostanę drugiego Merloka. :)
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 2/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Cóż sprawa wyszła przy okazji.
Dodawałem na BL części do Inventory dla tego foilpacka.
Nie mam zbyt często okazji tego robić, ale tym razem była.

Przy dodawaniu części, hologram występował tylko raz. Po dodaniu powinno to się zmienić na dwa.
Jednak z Twojej informacji wynikało że powinna występować o jeden raz częściej.

Sprawdziłem i Battle Station nie posiada spisu części. Dziwne to trochę bo ten zestaw został wydany już jakiś czas temu. Będzie już chyba rok z okładem?

Nie wiem czy część z Battle Station z hologramem można nazwać Merlinem 1.0?
Przy okazji może uzupełnię Inventory do tego zestawu.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Nexo Knights 2/2017

Post autor: Silverbrick »

Merlinem Merlokiem 1.0 nazwać go jednak nie można. Merlok 1.0 to w pewnym sensie ludzki Merlok (i dlatego się nie pisze tego 1.0). Nazwa Merlok 2.0 nawiązuje zarówno cyfrowości jak i pojęcia nowego wcielenia.
Obrazek
Dziwne, że Bricklink tak się spóźnia - to dziwne w przypadku tak profesjonalnej strony. Być może mają problem z określeniem co jest klockiem a co gadżetem, skoro (z tego co widzę na filmikach) główna część to studowa płytka połączona elementem papierowym. Jako iż jest to przechowalnia dla kolekcjonerskich tarcz, ma to w założeniu umożliwić zamykanie i otwieranie tego "cyfrowego warsztatu".
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: Nexo Knights 2/2017

Post autor: Olaf RagnaFoL »

No właśnie Merlokiem. :)
Z tą wersją oczywiście żartowałem, dla mnie jest to jasne.

Ten Battle Station może być trudny do skatalogowania. Jak słusznie zauważyłeś jest tam element papierowy który wydaje się połączony fabrycznie z płytką.
Jednak jest wiele innych części z którym na pewno początkowo nie było łatwo, więc na pewno się da.

BL tworzą ludzie, więc z jednej strony jest to słabość, a z drugiej strony każdy może zgłosić poprawki i społeczność powinna czuwać nad tym aby błędów było jak najmniej.
Dla mnie skatalogowanie tego co mam, pozwala zapanować nad porządkiem.

Teraz na jednym z filmików z YT widać że hologram z Battle Station to naklejka.
Jak zagłębić się dalej to okazuje się że w 3 zestawach Nexo jest kilka razy użyty ten element flagi i na nie przychodzą naklejki.
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ