271712 Clay + przegląd Nexo Knights 1/2017

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

271712 Clay + przegląd Nexo Knights 1/2017

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Numer: 271712
Liczba części: 17
Tytuł:: Clay + stojak treningowy
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Miało być o katalogowym zestawie, ale zamiast tego postanowiłem opublikować MOCa. Pojawiło się sporo nowości, które trzeba jakoś ogarnąć więc nie mogę wszystkiego na raz.

Minął już rok od momentu, gdy to do magazynu Nexo Knights dodano standardowego członka drużyny. Teraz powraca ten schemat i dostajemy Claya. Osobiście posiadam tylko jego wersję Ultimate, tak więc jest to dla mnie coś nowego. Nawet, ci którzy posiadają jego normalną wersję powinni być zainteresowani, gdyż nie jest on jednak do końca standardowy – ma zbroję w kolorze neono-orange!

Obrazek

Torsik i nóżki mają poziom wykonania podobny jak w przypadku Lancea, choć minimalnie niższy. Jeśli miałbym tutaj wymienić największy ewenement to będą nim pewne niedodruki na krawędziach. Do nóżek nie mam zastrzeżeń, gdyż dobrze komponują się z resztą.

Obrazek

Zwykły Clay posiada zbroję w kolorze srebrnym. Na początku tego roku wyszła wersja, która łączy srebrny kolor z neon-orange. Tutaj mamy coś jeszcze innego – w całości neonowo-pomarańczową zbroję. Tą barwę ma również przyłbica i dzięki swojej wyrazistości, razem dają niesamowity efekt kolorystyczny.

Obrazek

Pod przyłbicą mamy (dwustronną!) główkę, która to przedstawia pewną siebie twarz z jednej strony i wściekłą z drugiej. Jako uzbrojenie dostajemy klasyczny, castlowy miecz, choć rzecz jasna w nowszej wersji – z 2013.

Obrazek

Standardem robi się powoli, dodawanie od foilpacków dwóch dodatków – zaczęło się od Lancea ze stołem, a teraz mamy Claya wraz z stojakiem treningowym. Mały i dzięki temu bardzo przyjemny. Mało mogli tu popsuć, więc nie ma tutaj jakichś strasznych wad. A zresztą spójrzcie - czy ten maluch nie ma w sobie uroku?

Obrazek

Nadaje się zarówno jako mały składzik jak i element czegoś większego np. włożony do środka Fortrexu. Uzbrojenie jakie w nim uświadczymy to srebrna włócznia i miecz, kojarzący się z serią Władca Pierścieni.

Podsumowanie
Plusy
+ Nexo
+ Wreszcie kolejny członek drużyny
+ Neon-orange
+ Stojak
+ Dwustronna główka

Minusy
- Małe niedodruki

Gazetka

Obrazek
Seria: Nexo Knights
Wydawca: Media Service Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: Clay + stojak treningowy + Nexo Moc – Czarne Szczypce.

Jeśli nie chcesz czytać o gazetce, to... po prostu nie idź dalej. Opisuję foilpack jako pierwszy, żeby każdy mógł się zatrzymać, gdy dojdę do gazetki. Jeśli jednak chcesz się dowiedzieć co znalazłem – zapraszam!

Może i dużo zdjęć, ale sporo tutaj różnych rzeczy (a temat obszerny) i trzeba było jakoś to obfotografować.

Jest to pierwsza gazetka poświęcona najnowszemu rzutowi tej serii. Z tego też powodu, możemy oczekiwać garści informacji o nowym rzucie, dlatego jest ona szczególnie warta przeczytania.

Na samym początku mamy kontynuację Legendy Knighton. Pozwala nam ona mieć jako tak wgląd w sytuację serii. Jeśli jednak zamierzasz dowiedzieć się tego z serialu, pomyśl dwa razy zanim przeczytasz - mój brat znalazł tu duży spoiler!

Obrazek

Dalej znajduje się jedna z najlepszych dwustron w historii magazynu Nexo Knights – spis nowym potworów. Temat jest obszerny, a i tak to nie wszystkie monstra z nowego rzutu!

Obrazek

Koło komiksu, znajdźmy Combo Moc, którą już wam opisywałem. Jeśli tamtej nie zeskanowaliście - teraz macie drugą szansę!

Obrazek

Jeden z plakatów to taki sobie Axl, a drugi to Skałomruk, który to przypadł mi bardzo do gustu!

Obrazek

Reklamy w tym magazynie, choć wydają się tylko reklamami, kryją w sobie dość istotne informacje. Mamy tutaj informację o najnowszym magazynie – Lego City, polybagach dodawanych do niepowiązanym z Lego magazynem, a w „dziale” o Cartoon Network – datę premiery trzeciego sezonu serialu Nexo.

Obrazek

Obrazek

Zwieńczeniem gazetki jest strona z instrukcją składania dodatku, gdzie to znajduje się Nexo Moc. Sporo ich ostatnio dodają w magazynach, ale jest to jak najbardziej zaletą!

Obrazek

Czarne Szczypce pozwalają nam na wezwanie czerwonoczarnych, krabich szczypiec, które to „szczypią” dość mocno. Uderzają zazwyczaj 3 razy i mają naprawdę fajną animację. No i ta barwa!

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+ Sporo o nowym sezonie
+ Istotne informacje
+ Plakat z Skałomrukiem
+ Moc Nexo – Czarne Szczypce

Minusy
- Jest reklama Nexo TCG, choć już jednostronna.
ODPOWIEDZ