271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 12
Tytuł:: Bot Pilot
Numer:: 271611
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Miałem wstawić tą recenzję jutro, ale jako iż Servator chce zobaczyć mecha wraz z pilotem, postanowiłem zrobić to dzisiaj. ;)

W poprzedzającym te wydanie numerze, dostaliśmy Potężnego Mech Bota. Już od początku było wiadomo, że jego pilot zostanie dodany w numerze następującym po nim. Druga część duetu Mech + Giermkobot właśnie trafiła w moje ręce i już niedługo oba części się połączą.

Giermkoboty - minifigi sympatyczne i różnorodne. Ten, choć oparty na dość powszechnym schemacie, jest Giermkobotem unikalnym pod względem wyposażenia, gdyż posiada funkcję pilota Potężnego Mech Bota, przez co dostał charakterystyczną czapkę wraz z goglami.

Obrazek

O ile [ulr=viewtopic.php?t=5129]w przypadku Aaronbota[/url] można było trochę narzekać na jakość części to tutaj takiego ewenementu na szczęście nie ma. Jasnoniebieskie elementy odróżniają podstawowe Germkoboty od Clayobotów, które to posiadają te części w kolorze ciemnoniebieskim.

Obrazek

Na samej piersi dumnie siedzi herb Królestwa Knighton, będący bardzo fajnym nadrukiem i ważnym detalem tego minifiga. Główka to wesoła twarz robocika, nieco śmieszna bo bez jednego zęba co w sumie jest ich charakterystyczną cechą.

Czapka pilotka stanowi tutaj nakrycie głowy i wyróżnia go najbardziej. Dostajemy do niej element gogli, który według uznania możemy opuszczać lub unosić.

Obrazek

Nasz wojownik został wyposażony w klasyczny castlowy miecz (choć oczywiście w nowszej wersji) wyróżniający się lekko na tle innych broni w serii. Drugie zaś akcesorium to coś niespotykanego w Nexo – dynamit! Wśród różnych specyficznych broni rycerze nexo zapomnieli o tym co stare a dobre. Można sobie też powspominać Power Miners.

Obrazek

Minifgi jest jedną z tych postaci, których nie sposób nie wcielić do swojej kolekcji, jednak tak jak wspominałem na początku – najwyższy czas na połączenie!

Obrazek

Coś na co się czekało przez miesiąc od premiery mecha, właśnie do niego wsiadło. Teraz mech nabiera o wiele większego sensu a bot ma czym kierować. Oba dodatki wydają się pełniejsze gdy je ze sobą połączymy i pasują do siebie jak ulał. Na dodatek – minifig stanowi przeciwwagę dla kabiny i Potężny Mech Bot może już stać w bardziej wyprostowanej pozycji. Że wcześniej na to nie wpadłem.

Obrazek

Wiedziałem, że nie bez powodu TLG zaplanowało dodanie na początku mecha a później bota. To musiało się udać… i udało się!

Plusy
+Nexo
+Unikalnie wyposażony Giermkobot
+Czapka figurki
+Miecz oraz dynamit
+Można wsadzić do mecha!
+Fig wyrównuje środek ciężkości mecha

Minusy
Brak – mało można było popsuć w tej figurce

Gazetka

Obrazek
Seria: Nexo Knights
Numer: 11/2016
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: Bot Pilot + Nexo Moc – Piaskowe Tornado

Gazetka

Gazetki Nexo Knights, podobnie jak Ninjago miewają czasami lekko lepszy lub gorszy poziom. Ten numer od początku zapowiadał się na ten pierwszy, chociażby ze względu na bardzo interesującą Nexo MocPiaskowe Tornado. Ja jednak, już na pierwszej stronie znalazłem, rzecz którą nie sposób przegapić…

Czy chodzi tu o reklamą najnowszego rzutu? Oto, że jest fajna sama w sobie? Oooo… nie! Nie to! O to co znajduje się dolnym, lewym rogu – skanowalną Combo Moc!

Obrazek

Czym jest Combo Moc? Już tłumaczę… To najnowszy patent dotyczący Nexo Mocy. Combo Moc to nic innego jak układ trzech Mocy Nexo pod kątem 120 stopni, które od niedawna można zeskanować w takiej właśnie formacji, tworząc potężną kombinację! W grze mobilnej jest to możliwe dzięki mechom, które to potrafią obsługiwać trio tarcz. Oczywiście, każdą z nich można używać oddzielnie jako zwykłą Nexo Moc tak więc mamy tutaj dwa w jednym. Combo Moce można utworzyć ze swoich posiadanych już mocy lub skorzystać z propozycji Lego np. kupić zestaw z mechem, saszetkę z mocami albo użyć właśnie tej reklamy. Na oficjalniej stronie Lego możemy, także zrobić własną kombinację używając 5 podstawowych tarcz Drużyny Nexo.

A więc wraz Piaskowym Tornadem dostajemy w tym numerze aż 4 moce!

Wypadało by opisać działanie tej trójki, a więc zacznę od każdej osobno:

Metalowe Włosy dodają naszej postaci czuprynę, która całkiem nieźle zwiększa zadawane przez nią obrażenia.

Obrazek

Miecz Siły i Przewagi sprawia, że z nieba spada wielki miecz zadający ogromne obrażenia i zostawia po sobie pole energii, które jakiś czas po powstaniu zadaje kolejne.

Obrazek

Alians Fortrexu to chyba najbardziej spektakularna z tych mocy, gdyż przyzywa do nas sam Fortrex! Strzela on do wrogów z niesamowitą siłą ognia i wręcz robi z potworów gruzy. Powolność ruchu zamku jest niemal odwrotnie proporcjonalna do szybkości pocisków.

Obrazek

Combo Moc, która składa się z nich to Sojusz Żelaznego Miecza. Jak nietrudno się domyślić, tak jak sporo Combo Mocy, sieje spustoszenie. Z nieba spada wielki miecz, a następnie wokół niego zaczyna się autokonstruować mur stworzony z czegoś w rodzaju cyfrowych cegieł. Z chmary wrogów mało co pozostanie…

Obrazek

Po przełożeniu strony widzimy opis Bota Pilota, gdzie to bardzo ładnie przedstawiono jego ekwipunek.

Tym co również wzbudza zaciekawienie jest czwarta i chyba najważniejsza Nexo Moc tego numeru, która to występuje tylko tutaj.

Obrazek

Piaskowe Tornado wyzwala silną burzę piaskową, przybierającą kształt wiru. Ogólnie, jest ona mocna i zadaje całkiem niezłe obrażenia, a animacja wypada tutaj bardzo dobrze!

Obrazek

O jej działaniu możemy się przekonać w komiksie. Znajduje się tam również wzmianka o Bananowych Bombach. Była to jedna z moich pierwszych zdobytych (i ulubionych) Nexo Mocy więc miło, że padło właśnie na nią.

Plakaty w tej gazetce po prostu wymiatają. Pierwszy to Ultimata Clay w akcji, przeciw trzem potworom na pojazdach. Jest to pierwszy raz jak na plakat trafił Ultimata.

Obrazek

Drugi plakat to Jestro i to w wydaniu na najwyższym poziomie! Borykam się z myślą tym, który z nich powiesić. Chyba padnie na Claya bo mam już na ścianie jeden plakat z Jestro, który to w dodatku kojarzy mi się miło z początkami serii.

Obrazek

Propos Jestro, w gazetce jest też wywiad z nim. Został tutaj poruszony temat zdjęcia, na którym antagonista miał wbitego w głowę pieczonego kurczaka. Ta sama grafika była obecna na jednej z kart Nexo: TCG.

Obrazek

Pod koniec jest konkurs SMS-owy, w którym to trzeba wymyślić hasło, którym Axl mógłby zagrzewać Mistrza Eklerkę do upieczenia kolejnej porcji babeczek. Mimo iż zawsze zapominałem, tym razem wziąłem już udział. Życzcie mi szczęścia!

Plusy
+Nexo
+Unikalna Nexo Moc
+Trzy inne Nexo Moce stanowiące razem Combo Moc!
+Fajna smaczki w komiksie
+2 bardzo dobre plakaty
+Wywiad z Jestro
+Konkurs SMS

Minusy
Brak
Ostatnio zmieniony 27 sty 2017 15:19 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: LePrzemo »

Jak ty jesteś uparty to ja też.

Popraw budowe robota.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: Silverbrick »

Już poprawiłem ale, żeby móc zrobić dobre zdjęcia muszę poczekać do jutrzejszego świtu.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7058
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: Jaskier »

Zdjęć magazynu/gier jest dwa razy więcej od zdjęć klocków. Nonsens.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: Silverbrick »

Jaskier pisze:Zdjęć magazynu/gier jest dwa razy więcej od zdjęć klocków. Nonsens.
Takie już niestety prawa przestrzeni. Model możesz obfotografować od paru stron i już jest jako taki obraz przedmiotu. Z magazynem gdzie, każdą stronę trzeba przedstawić osobno, sytuacja jest trudniejsza.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: SERVATOR »

Masz świadomość, że wciskając na siłę a nawet nachalnie te treści z magazynu powodujesz, że u tych których chcesz tym zainteresować odnosi to skutek przeciwny do zamierzonego przez Ciebie? Tego się nawet nie chce przeglądać zwłaszcza, że niewiele brakuje Ci do przedstawienia nam skanu całego magazynu... A najważniejsze treści z magazynu czyli instrukcję do modelu dołączonego do gazetki z uporem pomijasz... Recenzje zazwyczaj robi się dla innych. Ty robisz je głównie dla siebie.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: Silverbrick »

Zdawałem sobie sprawę z tej sytuacji, dlatego też na początku dałem recenzję dodatku. Jeśli ktoś nie chce czytać o gazetce to może zawsze przerwać w momencie gdy kończy się podsumowanie foilpacka. Ważność konkretnych elementów to już sprawa zupełnie subiektywna. Jak chcesz, mogę dawać zdjęcia instrukcji tyle, że nie wiem czy jakoś to wpłynie na recenzję. Jeśli ktoś chce sprawdzić czy foilpack jest fajny, to ważny jest sam dodatek a nie to jak wygląda jego instrukcja. Jeśli ktoś kupił go, to chyba łatwiej mu będzie zajrzeć do instrukcji papierowej niż szukać zdjęć. Nawet jeśli się mu zgubiła, to szybciej wpisze w google jej skan niż znajdzie wśród recenzji.

Są też recenzje, w których to gazetka nie odegrała większej roli, bo była nieco mniej ciekawa: viewtopic.php?f=8&t=6061&p=92703#p92703" target="_blank
Od tego ile zajmie opisywanie konkretnego przedmiotu, zależy przede wszystkim ile ma się na ten temat do powiedzenia a z tym bywa różnie. Jeśli ktoś sporo napisał to zazwyczaj oznacza, że miał wenę a to dobrze. Mimo wszystkiego, w tym przypadku więcej jest napisane o minifigu niż gazetce (tym bardziej, gdy się nie policzy opisów Nexo Mocy bo to dotyczy bardziej gry).

Ale jak mówiłem: mogę na upartego wsadzić zdjęcia tych instrukcji, tylko czy będzie to miało większe znaczenie? Wolę się teraz skupić na zrobieniu nowych zdjęć do poprawionego mecha... Zresztą w przypadku minifiga nie ma instrukcji. Mogę dać do poprzedniej recki.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 271611 Bot Pilot + przegląd Nexo Knights 11/2016

Post autor: wesyr »

Silverbrick pisze:Zdawałem sobie sprawę z tej sytuacji, dlatego też na początku dałem recenzję dodatku. Jeśli ktoś nie chce czytać o gazetce to może zawsze przerwać w momencie gdy kończy się podsumowanie foilpacka. Ważność konkretnych elementów to już sprawa zupełnie subiektywna. Jak chcesz, mogę dawać zdjęcia instrukcji tyle, że nie wiem czy jakoś to wpłynie na recenzję. Jeśli ktoś chce sprawdzić czy foilpack jest fajny, to ważny jest sam dodatek a nie to jak wygląda jego instrukcja. Jeśli ktoś kupił go, to chyba łatwiej mu będzie zajrzeć do instrukcji papierowej niż szukać zdjęć. Nawet jeśli się mu zgubiła, to szybciej wpisze w google jej skan niż znajdzie wśród recenzji.

Ale jak mówiłem: mogę na upartego wsadzić zdjęcia tych instrukcji, tylko czy będzie to miało większe znaczenie? Wolę się teraz skupić na zrobieniu nowych zdjęć do poprawionego mecha... Zresztą w przypadku minifiga nie ma instrukcji. Mogę dać do poprzedniej recki.
Obrazek
ODPOWIEDZ