271610 Potężny Mech Bot + przegląd Nexo Knights 10/2016

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

271610 Potężny Mech Bot + przegląd Nexo Knights 10/2016

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Liczba części: 34
Numer: 271610
Tytuł:: Potężny Mech Bot
Seria: Nexo Knights
Licencjonowany: Nie
Brickset
Bricklink

Kiedy jakaś firma czy studio rozplanowuje powiązanie ze sobą publikacji w czasie, często coś z tego wychodzi. Tak chociażby jest w przypadku Marvel Cinematic Universe, gdzie to bohaterowie mają osobne przygody, rozplanowane na kilka „boom’ów” gdzie się styknęły i jest widać poszczególne połączenia pomiędzy częściami. Lego też wykorzystało podobną strategię, gdzie w przypadku kart Nexo Knights, zostawiło parę wolnych limitów, żeby stopniowo dodawać je do poszczególnych numerów magazynów. Dzisiaj mamy pierwszą część kolejnego, tego typu przykładu – foilpacka z Mech Botem w środku a drugą częścią jest Giermkobot Pilot z grudniowego numeru. Dzisiaj otworzę dodatek, przyjrzę się mu i przygotuję się na następny, który to być może połączy oba w jedną całość…

Obrazek
Skany dotyczące instrukcji pochodzą od Kobalta.

Potężny Mech Bot to już trzecia dodana do tej serii magazynów machina Rycerzy Nexo. Rzecz jasna, nie występuje w żadnym regularnym zestawie a więc bez względu na to czy jest lepsza czy gorsza i tak w jakimś stopniu urozmaici nexową armię. To chyba najlepszy opis wstępny lecz po złożeniu ukazuje się sporo niuansów.

Przede wszystkim – bardzo dużo ciekawych elementów! Części o dużym potencjale – dwie przezroczyste, neonowe, pomarańczowe piramidki, dwie metalowe pięści, małe stawy kulkowe czy parę innych, ciekawych jak na codzienność, klocków.

Obrazek
https://c1.staticflickr.com/1/657/31923 ... dabb_b.jpg" target="_blank
Mech jest sterowany prostym sterem, który został umiejscowiony przed miejscem dla sterującego i jak się można domyślić – jest ruchomy. Sam Mech oczywiście również może się poruszać a mobilnymi częściami są nogi i ręce.

Obrazek

Pragnę ostrzec, że Mech nie będzie stał tak jak to pokazują na zdjęciach. Bardziej masywny tył kadłuba sprawia, że maszyna wychyla się w tył i upada. W celu ustabilizowania jej, zalecam odchylić kadłub bardziej do przodu.

Obrazek

Oczywiście potraktowałem temat dość skrótowo, gdyż sam model jest prostszy niż się wydaje i nie ma powodów, żeby dużo o nim polemizować. Jednak w następnym numerze został dodany jego pilot, który to dopełni całość. Krotko mówiąc – ciąg dalszy nastąpi!

Plusy
+ Nexo
+ Na pewno urozmaici armię rycerzy
+ Nietypowe części
+ W numerze 12/2016 jest do niego Giermkobot!

Minusy
- Nie stoi bez pochylonej pozycji

Gazetka

Obrazek
Seria: Nexo Knights
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: Potężny Mech Bot

Już na samym początku gazetki rozpościera się przed naszymi oczami bardzo fajna reklama. O ile dotycząca pierwszego rzutu, gościła już parę razy, to tą widzę po raz pierwszy. Przypadła mi bardzo do gustu, gdyż naprawdę cieszy oko.

Obrazek

Foilpackowy Mech Bot,już po przełożeniu strony dostaje opis, ukazujący jego funkcje. Dalej dostajemy komiks, w którym również go ujrzymy. Należy się za to pochwała, gdyż magazyn i dodatek są dzięki temu bardzo spójnie i fajnie jest czytać o czymś co się przed chwilą składało, albo składać coś o czym się przed chwilą czytało.

Przekładając dalej kartki natrafiamy na dwustronę z zagadkami. Gdy tylko na nią spojrzałem, zachwyciłem się. Oprawa graficzna do dokładnie taki sam poziom jaki mile wspominam z czasów początków tej serii, gdy to szał na nią dopiero co startował. Historia lubi się powtarzać… w dobrym znaczeniu!

Obrazek

Dwa plakaty tego numery to przeciętny Aaron oraz nieprzeciętna Biczorella, która to jest jedną z najlepszych plakatów z Lawowymi Potworami.

Obrazek

Tuż za nią mamy spis książek serii nazwany dumnie Dla prawdziwych fanów Nexo Knights! Ja takim jestem od początków tej serii i zapowiedzi tych książek wzbudziły u mnie kiedyś zachwyty. Niestety moje plany się urwały i musiałem nieco poczekać. O samym spisie mógłbym naprawdę sporo powiedzieć bo to kawał spektakulacji, wspomnień i przemyśleń na temat produktów. Moje początki większego zbierania legowych książek, nadzieja na polepszenie się rynku powieściowego w postaci powieści Legowych czy dyskusje o tym „kto i kiedy je kupuje”. Pisałem już jednak o tym w recenzji, gdzie dotyczyło to serii Ninjago, a więc nie będę ponownie zaczynał tematu. Jeśli jednak nie czytałeś o tym, a jesteś ciekaw o co chodzi, kliknij w powyższe hiperłącze. Analogia jest spora, tyle że mamy tu dla odmiany serię Nexo, która idealnie poszło z nią łeb w łeb.

Dalsza część to spore zdziwienie, gdyż mamy tutaj… dwustronę o karciance… po raz… no właśnie, który to już raz?

Plusy
+ Nexo
+ Fajna reklama drugiego rzutu
+ Dodatek znajdziemy w komiksie
+ Przepiękne graficznie zagadki
+ Plakat z Biczorellą
+ Spis książek Nexo

Minusy
- Dwustrona o karciance Nexo… który raz już to mówię?
Ostatnio zmieniony 14 sty 2017 11:56 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 13 razy.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: LePrzemo »

źle zbudowany chyba że to było zamierzone. Pokaż instrukcję.
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Stelario »

Proszę w imieniu człowieków o poprawienie recenzji lub tematu tej recenzji.

Podsumowanie
Plusy
+ Nexo
+ Fajna reklama drugiego rzutu
+ Dodatek znajdziemy w komiksie
+ Przepiękne graficznie zagadki
+ Plakat z Biczorellą

+ Spis książek Nexo
+ Mech na pewno urozmaici armię rycerzy
+ Nietypowe części
+ W numerze 12/2016 jest do niego Giermkobot!
Minusy
- Dolna część rąk łatwo odpada
- Nie stoi bez pochylonej pozycji
- Dwustrona o karciance Nexo… który raz już to mówię?


Na 11 pozycji raptem 5 dotyczy tematycznego BOT'a reszta to jest recenzja gazetki. Zdecyduj się czy robisz recenzje gazetki czy klocków. Jak gazetki to temat powinien być Magazyn Nexo Knights 11 rolka.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Silverbrick »

Po pierwsze - żadna rolka. Po drugie - nie każdy plus/minus ma taką samą wartość. Swojego czasu obmyślałem czy nie podzielić podsumowania na dwie części - jeden to ocena gazetki, druga to ocena dodatku. Niby tak było by dobrze, ale pojawił się mały problem - co w przypadku jeśli trafi się jeszcze dodatek w postaci karty TCG? Raczej nie jest to rzecz na tyle duża, żeby mieć własne podsumowanie minuso-plusowe.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017 18:04 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Stelario »

TO NIE JEST RECENZJA ZESTAWU 271610.
Czego ty nie rozumiesz?

Zestaw 271610-1 zawiera 1 folijkę, 34 klocki i zero papieru.

To tak jak byś zrobił recenzję działa nexo knight w oparciu o karty NEXO z i komiks Scooby Doo.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Silverbrick »

Stelario pisze:TO NIE JEST RECENZJA ZESTAWU 271610.
Czego ty nie rozumiesz?

Zestaw 271610-1 zawiera 1 folijkę, 34 klocki i zero papieru.

To tak jak byś zrobił recenzję działa nexo knight w oparciu o karty NEXO z i komiks Scooby Doo.
Tyle, że gazetka i foilpack to jeden produkt. Oba kupuje się jako jedna całość (chyba, że na rynku wtórnym) a więc nie widzę powodu ich odseparowywania do osobnych recenzji. W przypadku polybagu sprawa wygląda inaczej. On jest niezależnym zestawem.
Porównaj sobie z tą recenzją: viewtopic.php?f=8&t=562" target="_blank
Też jest schemat "książka + dodatek", choć na o wiele większą skalę. Niby pisze o książce a minifigurki też w to wlicza. Dziwnie by było, gdyby zrobić osobną dla książki i osobną dla figurek. W końcu kupuje się je razem.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Stelario »

Nikt na forum oprócz wesyra nie robi recenzji zestawów w oparciu o karton w jakim przychodzi do niego zestaw ze sklepu.

To co recenzujesz to mag2016nex10pl a nie 271610-1.
Lego sprzedaje torsy tylko jako całość, co nie zmiania faktu że ramiona i rączki są dostępne nowe na BLu i oba te przedmioty mają własny numer.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Silverbrick »

Jest różnica kategorii między kartonem a gazetką. Tutaj karton można porównywać do foliowego woreczka dodatku. To, że było więcej plusów nie oznacza, że gazetkę stawiam tutaj na pierwszy plan. Jest ona na tyle zaawansowana, że trzeba było się rozpisać. To foilpack jest tutaj "rdzeniem" numeru magazynu i dlatego to na niego kładę nacisk. Żeby nie zaśmiecać wątku, kontynuuję rozmowę dotyczącą tego problemu w "poradni recenzenckiej" Allemova.
Awatar użytkownika
Stelario
Posty: 3189
Rejestracja: 21 sty 2015 20:22
Rok urodzenia: 1984

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: Stelario »

Stelario pisze:To co recenzujesz to mag2016nex10pl a nie 271610-1.
Lego Magazine Nexo Knights (Polish) 2016 Issue 10
Item No: mag2016nex10pl
Year Released: 2016
Weight: 81g
Size: 21 x 28 x 0.13 cm
Item Consists Of
1 Set
271610 Mighty Mech Bot foil pack

Item Info
Year Released: 2016
Weight: 18.5g
Size: 12 x 15 x 1 cm

Widze że masz problem z czytaniem. Tak więć idź do piórnika, wyciągnij z niego linijkę zmierz sobie gazetkę i powiedz nam czy ma
21x28 czy 12x15. A następnie zmień temat albo recenzje na właściwą.
Awatar użytkownika
LePrzemo
Posty: 832
Rejestracja: 18 sty 2014 16:41
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Wrocław

Re: 271610 Potężny Mech Bot

Post autor: LePrzemo »

Widać tydzień przymusowego urlopu nic nie dał.

Ciekaw tylko jestem czy zauważyłeś mój wpis.
Bio tu błąd też zrobiłeś.

A i idąc za Stelario. Nie masz nauki że tyle piszesz?
Hej Kolego Klocki Lego To Zabawa Na Całego
ODPOWIEDZ