Ninjago: Podstęp Dżina

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Wydawca: AMMET
Rok premiery: 2016
Seria: Ninjago
Podseria: Podniebni Piraci
Figurki: Deepstone Kay
Oprawa: Miękka
Liczba stron: 32
ISBN: 978-83-253-2368-4
Cena: ok. 15zł

Po ostatniej recenzowanej przez ze mnie książce tego typu, dotyczącej serii Ninjago powinienem mieć wątpliwości czy ją kupić czy nie. Powinienem się obawiać czy przypadkiem dodatek nie okaże się słaby, a ja będę żałować zakupu. Coś się jednak stało, że nie podszedłem do Podstępu Dżina w ten sposób. Miałem pieniądze, miałem chęć i tym razem nie zawahałem się podejść do lady gazetką w ręku.

Książeczka


Po tym jak tego typu książka dotycząca serii DC, mnie zawiodła byłem pewien, że w tym przypadku na pewno będzie lepiej. W przypadku DC, nie było sensu tego czytać, gdyż w kioskach mogłem znaleźć lepsze, rzeczy dotyczące tego uniwersum. W Ninjago jest inaczej – jest to rzecz stworzona przez Lego i w książkach tego typu możemy właśnie pogłębiać zainteresowanie na temat serii. Nie jest tak, źle jak jest w przypadku DC.

Obrazek

Mimo fajnych rzeczy w gazetce, tym razem nie będę dużo o nich pisał. Powiadomię jednak o rzeczy, która każdemu fanowi Ninjago powinna przypaść do gustu. Na końcu książki znajdziemy bowiem zaznaczenie poszczególnych ważnych miejsc na mapie Krainy Ninjago – bezcenne! Gdy na to patrzeć można pomyśleć, że nie wpadło by się na lokalizację niektórych obszarów!

Figurka

Nasz bohater – Kay w wersji Deepstone, może na początku wydawać się nieco pospolity. Czy tak jest? Nie do końca… Na początku trzeba przede wszystkim wyjaśnić czym jest Deepstone, czyli tzw. Głebistonit lub Eteryczna Skała. Jest to materiał występujący w Krainie Ninjago, który jest jedynym ciałem stałym, przez które nie mogą przeniknąć Duchy, znane dobrze z jednego rzutu serii. Dzięki takiemu pancerzowi Ninja byli chronieni przed opętaniem.

Obrazek

Taka zbroja ma to do siebie, że całkiem nieźle wpływa na wygląd naszej postaci. Czerń łącząca się z czernią bardzo dobrze się prezentuje. W środowisku FOLi można czasami słyszeć głosy, iż Deepstone to najlepsze wersje głównych figów Ninjago. W końcu ninja są nazywani czasami wojownikami cienia i ten kolor do nich pasuje. W Ninjago, rzecz jasna mamy inaczej z żywiołami (i nie jest to na szczęście powiązane z bezsensownym stereotypem, że cień, mrok ciemność są złe) ale fajny wygląd pozostał.

Obrazek

Osobiście posiadam tą wersję z zestawu Ronin R.E.X. lecz tamta głownie siedzi w kapsule Airitzu. Ta seria miała sporo drogich zestawów, tak więc jest spora szansa, że ten kto tą recenzję czyta nie ma Kaya w tej wersji. Po za tym: ma czarne naramienniki, włosy i odkrytą twarz bez chusty, co jest ewenementem w przypadku Ninja i zawsze jakąś świeżością.

Obrazek

Uzbrojenie tym razem na wysokim poziomie. Dwiema z broni postaci są dwie, złote katany. Tutaj warto zwrócić uwagę, że element katany na przełomie 2014-2015 zyskał znaczne ulepszenie jakości i z szorstkiego nieco „chińskiego” plastiku, przeszedł na gładki i lśniący. Większa bronią jest topór, który to dobrze wpasowuje się w postać ze względu na powiązanie z Żywiołem Ognia.

Obrazek

Podsumowanie
Plusy
+Niezła gazetka
+Zaznaczenie lokalizacji na mapie Ninjago!
+Kay w wersji Deepstone
+Naramienniki
+Odkryta twarz minifiga
+Ognisty topór

Minusy
-Jeśli masz Kaya w tej wersji, na atrakcyjności nieco traci
Ostatnio zmieniony 29 gru 2016 23:55 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: SERVATOR »

Mąż Kaja traci na atrakcyjności? Dlaczego? ;)
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: dzidek1983 »

Jeżeli już GO MIAŁEŚ w tej wersji ;)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: Allemov »

Silverbrick pisze:Minusy
-Jeśli masz Kaya w tej wersji, na atrakcyjności nieco traci
Ale wiesz, że tak można o wszystkim napisać?

To wspaniały samochód w atrakcyjnej cenie! Ale jeśli niedawno kupiłeś samochód i nie potrzebujesz nowego, oferta traci na atrakcyjności.

To rewelacyjna zmywarka. Jest super. No ale ma minus - nie ma po co jej kupować, jeśli się już ma zmywarkę. :D
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: Silverbrick »

Allemov pisze:
Silverbrick pisze:Minusy
-Jeśli masz Kaya w tej wersji, na atrakcyjności nieco traci
Ale wiesz, że tak można o wszystkim napisać?

To wspaniały samochód w atrakcyjnej cenie! Ale jeśli niedawno kupiłeś samochód i nie potrzebujesz nowego, oferta traci na atrakcyjności.

To rewelacyjna zmywarka. Jest super. No ale ma minus - nie ma po co jej kupować, jeśli się już ma zmywarkę. :D
Tyle, że tutaj prawdopodobieństwo jest sądząc po tym, że ta wersja wyszła 1, 5 roku temu. Oczywiście tutaj różni się paroma szczegółami, o których pisałem. Chodziło mi o normalne Deepstone z zestawów katalogowych. Jak ktoś kupił jakiś zestaw gdzie ona była, to ta mimo, że nieco się różni, nie będzie miał takiego WOW jak w przypadku, gdy tego torsika i nóżek się nie ma...
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: Ninjago: Podstęp Dżina

Post autor: Turnip »

Przeczytane. Myślę, że ewentualne błędy biorą się z braku Twojej własnej korekty. Może napisz tekst, zrób sobie przerwę, wróć do niego za kilka godzin i wtedy uważnie przeczytaj wszystko od początku do końca. Dopiero po poprawieniu błędów opublikuj. Poza tym czekam na recenzje setów, które dostałeś od Mikołaja ;)
ODPOWIEDZ