LEGO Elves. Magiczna podróż.

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: SERVATOR »

Obrazek

Tytuł: LEGO Elves. Magiczna podróż.
Wydawca: Ameet Sp. z o. o.
Opis: Na kompletny produkt składają się 32-stronicowa książka oraz klocki LEGO (20 elementów).
Cena: 14,99 ZŁ
Dodatek: Bransoletka

Bricklink, Ameet

Na książkę tę trafiłem podczas ostatnich zakupów w jednej z internetowych księgarń. Gdyby nie cena (całe 8 zł) zapewne by do mnie nie trafiła. ;)

Książka to już "klasyka" tj. zbiór opowiadań oraz gier i zabaw dla małych dzieci. Ładnie wydane i całkiem niegłupie. Powiem, że z ciekawością poznałem historię Emily Jones, która do tej pory była dla mnie postacią zupełnie anonimową. Poniżej kilka stron książki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Książka książką ale najważniejsze są tu przecież klocki! :)

W zestawie jest 20 elementów. Najciekawsze wydają się być oczywiście okrągłe dekoracyjne tile 2x2.
Pomimo, że nie występują zbyt często (po 3-4 zestawy i 2 książki), to ich ceny średnio oscylują wokół 1 zł. Najdroższy jest element z nadrukiem płomienia ognia, który kosztuje średnio ok. 1,50 zł - zapewne dlatego, że można z powodzeniem używać go w innych tematach niż tylko Elfy.
Tile, Round 2 x 2 with Bottom Stud Holder with Elves Fire Power Icon Pattern.
Obrazek

Wszystkie elementy prezentują się tak:
Obrazek

Tak bransoletka powstaje...
Obrazek

... a tak wygląda na koniec. :)
Obrazek

Bransoletka jest całkiem solidna. Rozczepianie elementów, tak żeby bransoletkę rozpiąć jest w sumie nawet dość trudne.
Na pewno może podobać się małym strojnisiom. Niestety, na moją łapę nawet po rozpięciu nie wchodzi. ;)

Podsumowanie
Za 15 zł dla siebie bym tego zestawu nie kupił ale gdybym miał córkę, to z pewnością "szarpnąłbym" się na taki wydatek. Wydanych 8 zł jednak nie żałuję. :)
Kto wie, może niektóre z tych elementów pojawią się na makiecie Elfów z Mrocznego Lasu...
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: wesyr »

Nawet nie wiedziałem, że takie rzeczy są wydawane. Całkiem spoko właśnie dla "posiadaczy" córeczek.
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: Amal »

Dziękuję za konkretną i rzeczową recenzję. Jako, że posiadam córkę w ilości sztuk - 1, która jest fanką serii, czem prędzej zaczynam poszukiwania recenzowanego przez Ciebie dzieła!
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: SERVATOR »

Amal polecam Ci księgarnię SELKAR.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: Silverbrick »

Sam bym się skusił. Znaczki żywiołów są super i nawet w Ninjago znajdą zastosowanie. Złote łańcuchy też. A książkę oddałbym siostrze.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: Turnip »

Części świetne do MOC-ów fantasy.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: Allemov »

Lol. Teraz wszystkim się podoba, a rok temu były na forum komentarze, że to nieopłacalne. :D

Ja kupiłem jak tylko zobaczyłem w kiosku zeszłego lata. Świetne są te klocki z nadrukiem, a łańcuchy też niczego sobie.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: LEGO Elves. Magiczna podróż.

Post autor: jetboy »

Allemov pisze:Lol. Teraz wszystkim się podoba, a rok temu były na forum komentarze, że to nieopłacalne. :D

Ja kupiłem jak tylko zobaczyłem w kiosku zeszłego lata. Świetne są te klocki z nadrukiem, a łańcuchy też niczego sobie.
bo za 16 zł rok temu byly nieopłacalne, a teraz za 8 zł to zupełnie co innego :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ