911613 TIE Bomber + przegląd Star Wars 8/2016

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

911613 TIE Bomber + przegląd Star Wars 8/2016

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Numer: 911613
Liczba części: 23
Tytuł:: TIE Bomber
Seria: Star Wars
Podseria: Oryginalna Trylogia
Licencjonowany: Tak
Brickset
Bricklink
Chciałem ten zestaw kupić na 100%. Powodów było kilka, pierwszy z nich to fakt iż dodatkiem jest TIE Bomber, który w Lego wystąpił tylko raz, na początkach serii Star Wars. Drugim powodem był element szybki, który naje się idealnie jako dodatkowy magiczny krąg dla figurki Clousa. Niestety, byłem na wakacjach gdy wyszedł i nie zdążyłem go kupić. Ostatnio, będąc w kiosku zauważyłem iż leży on na półce, mimo odległej (jak na miesięczniki Lego) daty premiery!

Obrazek

TIE Bomber to jeden z myśliwców TIE. Jego charakterystyczne to ciężkie uzbrojenie i małą prędkość. Ja osobiście po raz pierwszy się z nim zetknąłem podczas grania w Lego Star Wars: The Complete Saga, jeszcze grubo przed moim Dark Age, a więc mam sentyment. Pojazd ten zawitał do Lego w postaci zestawu 4479, który jednak wyszedł dość dawno temu i przydała by się wersja odświeżona.

Obrazek

No i mamy wersję, choć miniaturową ale to nie przeszkadza. Patrząc na niego muszę przyznać, że chmmm… nie widzę jakichś szczególnych wad! Bardzo dobre przeniesienie dużego modelu w małe realia, brak dziurawości, bardzo dobry kształt paneli słonecznych i spora ilość elementów. Propos ostatniej zalety, to model wydaje mi się dość spory jak na foilapcki Star Wars, być może dlatego, że mam porównanie z pewnym maciupciem pochodzącym z innego numeru tego magazynu.

Szybka tego statku, jest jak dla mnie elementem, który śmiało znajdzie zastosowanie poza tym pojazdem. Struktura taka sama jak magicznych krążków Clausa, tak więc może służyć jako alternatywny element zaklęcia. Moc pajęczej sieci? Magia światła? Lodowa moc? Jak myślcie, jakie to mogło by być zaklęcie?

Plusy
+Star Wars
+Dobre odwzorowanie modelu w małej skali
+Brak niedopracowania
+Pierwszy TIE Bomber od lat.
+Element szybki do zastosowania jako magiczny krąg

Minusy
Brak

Gazetka

Obrazek
Seria: Star Wars
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: TIE Bomber

Obrazek

Tym razem bez szczególnych rewolucji. Podoba mi się strona wstępna z Hanem Solo, choć lepszym pomysłem były napisy na tle kosmosu, które stały się jednym z symboli Star Wars. Mamy komiks dziejący się na Bespin, zagadki w tym Cienie Mocy, opis Kylo Rena (choć zbyt dużo się nie dowiadujemy, w końcu Nowa Trylogia ma dopiero jeden film), komiks Rebelsczy opis kolejnego marzenia kolekcjonera – Piaskoczołgu.

Obrazek

Najbardziej godną uwagi rzeczą jest plakat filmowy Atak Klonów (proszę krytykę na temat proquelii na bok, ja je lubię). Sporo osób lubi kolekcjonowanie plakatów filmowych, więc jeśli nim jesteś i dodatkowo fanem Lego to masz co powiesić!

Obrazek

Plusy
+Star Wars
+Plakat
+Fajna gazetka, ogólnie

Minusy
-Niepasująca reklama na tylnej okładce magazynu
Ostatnio zmieniony 12 sty 2017 19:28 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: wesyr »

Silverbrick pisze:Plusy
+Plakat
+Fajna gazetka
Silverbrick pisze:Minusy
-Niepasująca reklama na tylnej okładce magazynu
Tytuł notki świadczy o tym, że recenzujesz TIE Bombera a nie magazyn.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: jetboy »

wesyr pisze:
Silverbrick pisze:Plusy
+Plakat
+Fajna gazetka
Silverbrick pisze:Minusy
-Niepasująca reklama na tylnej okładce magazynu
Tytuł notki świadczy o tym, że recenzujesz TIE Bombera a nie magazyn.
Tie Bomber to tylko pretekst żeby zrecenzować magazyn :)
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: wesyr »

jetboy pisze:Tie Bomber to tylko pretekst żeby zrecenzować magazyn :)
No tak, cały Silver :)
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: Silverbrick »

jetboy pisze:
wesyr pisze:
Silverbrick pisze:Plusy
+Plakat
+Fajna gazetka
Silverbrick pisze:Minusy
-Niepasująca reklama na tylnej okładce magazynu
Tytuł notki świadczy o tym, że recenzujesz TIE Bombera a nie magazyn.
Tie Bomber to tylko pretekst żeby zrecenzować magazyn :)
Zazwyczaj to opisywanie foilpacka zajmuje większość tekstu. Nie chce się zajmować tylko dodatkiem, bo pisanie (w przeciwieństwie do innych recenzentów), także co nie co o gazetce to krok w przód recenzji magazynów Lego. A jako iż to właśnie dodatek gra tutaj pierwsze skrzypce, to on jest w tytule oraz ma swoje dane na początku. Robię im wspólne podsumowanie, gdyż kupuje się je razem i stanowią pewnego rodzaju całość. Ale tak mają do siebie recenzje pisane, że można zawsze przewinąć kółkiem myszy moment, który czytelnika nie interesuje.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: wesyr »

Spoko, spoko. To i tak było tak pół żartem, pół serio.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 911613 TIE Bomber

Post autor: Turnip »

Fajnie, że recenzujesz. Co do samego modelu - ma kilka ciekawych części, ale to nie dla mnie. Lepiej zaoszczędzić na gazetkach i kupić np. 75154 TIE Striker za kilka miesięcy. Wtedy będzie się miało konkret.
ODPOWIEDZ