891618 Ronin

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891618 Ronin

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 891618
Liczba części: 15
Tytuł: Ronin
Seria: Ninjago
Licencjonwany: Nie
Brickset
Bricklink
W Lego istnieje pewna równowaga, którą dostrzec może każdy. W tanich zestawach występują zazwyczaj figi „szeregowe” lub bardziej ogólni bohaterowie. Tym drożej tym figi stają się coraz bardziej cenne. A więc, co się dostaje najczęściej w gazetkach Ninjago? Wersje czterech głównych Ninja będące zazwyczaj schematem torsik i nóżki z wersji, która była 2 lata temu + jakieś inne nakrycia głowy. Nie jest to straszny zarzut. Te minifigi potrafią być dobre i często dostają wymyślne i ciekawe uzbrojenie. Mimo wszystko, ta żelazna zasada proporcji ceny do figów, trzymająca się magazynu przez wiele miesięcy, wraz z nadejściem magazynu Nexo Knights została przez TGL nieco „poluzowana”. Tak więc dostaliśmy jakiś czas temu Cyren a jeszcze wcześniej Clousa! Jednak, to co zostało dodane to tego numeru przeszło najśmielsze oczekiwania…

Gazetka

Obrazek
Seria: Ninjago
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: Ronin + limitowana karta Niepokonany Axl.

To co zwraca uwagę już na okładce, to opis zestawu Jaskini Samuraia X, który jest wręcz genialny w samym sobie. Każdy miłośnik Ninjago pewnie skorzysta z okazji, żeby się co nieco dowiedzieć o nim z tej dwustrony.

Obrazek

Takim, siakim, fajnym akcentem jest łamigłówka dotycząca Ninja, uwięzionych wewnątrz Ostrza Dusz – całkiem fajna graficznie, ze względu na zielone kryształy.

Obrazek

Wartym uwagi plakatem, dodanym do tego numeru jest nic innego jak wizerunek Wu. Jest on niczym innym jak pewnego rodzaju przeróbką plakatu Wu-Cru, w którym to oprócz Senseia jest jeszcze reszta jego drużyny i dumny napis „Dołącz do Wu-Cru”! Kto zgadnie co plakat miał z założenia parodiować?

Obrazek

O Wu mówiąc, naprawdę przypadł mi do gustu jego dwustronny opis. Jako iż jest to jedna z moich ulubionych postaci nie mogłem spojrzeć na tą dwustronę obojętnie.

Obrazek

Jest i rzecz jasna, nieźle narysowany komiks.

Obrazek

Wu po raz trzeci i do trzech razy sztuka! Obrazki z przedstawionego na zdjęciu zadania jest wycinkiem z karty do gry Spinjitzu (było to w roku 2011) stanowiącej przeciwwagę dla karty Shadow Sphere. O ile w tej drugiej mieliśmy do czynienia z Żywiołem Zniszczenia (obalamy mit, że Garmadon władał ciemnością…) to na tym obrazku widzimy Żywioł Kreacji. Jest on podobnie jak jego „bliźniak” dość, rzadką mocą i nawet Wu nie potrafi (względem kanonu serialu) jej używać. Oczywiście karty i serial to odrębne wersje alternatywne tak więc możemy tutaj ujrzeć tą moc w rękach Wu, czego w serialu ciężko szukać.

Obrazek

Ostatnim czasem, często widzę w tych gazetkach napis „Genialny Komiks”. Myślałem, że mogliby już wymyślić coś innego no i mam co chciałem…

Obrazek

ROTFL xD

Ronin

Doszliśmy właśnie do niego… dodatku, o którym wspominałem na początku… powodem ślinotoku Ninjagofanów.. Skąd ta niezwykłość? Kim jest ten „Ronin”? Zapraszam na małą wspominkę dotyczącą pewnego epizodu historii serii…

W okresie gdy wszyscy oczekiwali sezonu piątego i ukazania tajemnicy Tytanowego Ninja, pojawiła się jeszcze jedna, rzecz na którą warto było czekać.

Obrazek

FOLe nie wiedzieli czym jest ten Ronin ale wiadomo było, że gra wyjdzie tylko na 3DSa i na PSV. Jako iż w Polsce obie konsole nie są zbyt popularne, fani z naszego kraju mocno zazdrościli posiadaczom tych konsol, gdyż jak się później okazało, Shadow of Ronin był dokładnie taką TT-ową adaptacją Ninjago jaką sobie wyobrażaliśmy. W dodatku, studio TT i bracia Hageman (reżyserzy serialu serii) doszli do porozumienia i gra stała się integralną częścią serialowego kanonu!

Obrazek

Ataki Żywiołów niemal jak w grze Lego Marvel, idealnie zastosowane schematy gier Lego, Zane zamraża wodę, Jay zasila urządzenia elektryczne a laska Wu działa jak kostur Witruwiusza z innej gry tego samego studia. A to dopiero wierzchołek góry lodowej! Gra podbiła serca miłośników Ninjago, a antagonista o imieniu Ronin stał się legendą.

Legenda zawitała do świata gier jeszcze raz za sprawą mobilnego Ninjago: Tournament, początkowo będącą ekskluzywem na iOSa (co jeszcze bardziej podsyciło sprawę), lecz z później zawitał także na Androidzie. Bez wątpienia jest to najsilniejszy boss tej przenośnej produkcji.

Postać wystąpiła, także do serialu w sezonie ptd. Opętanie. Gdy go tam zobaczyłem od razu zacząłem mu kibicować, bez względu na to co robił!

Aż fajnie by było, żeby istniała jego figurka co nie? Ze względu na serialu, trafił on do zestawu. Na Bricklinku jego cena wynosiła zaraz po pojawieniu się minifiga ok. 40 zł co jest typową ceną dla figurek unikalnych.

Dzisiaj możemy go zdobyć w gazetce za jedynie 10 złł!

Obrazek

Nie jest to rzecz jasna, wersja najnowsza, pochodząca z obecnego rzutu lecz trudno wymagać czegoś więcej, Ronin ma małe zmiany względem pierwotnej wersji. Zamiast nakrycia głowy ma włosy a jego bronią są dwa Aeroostrza – elementy kolekcjonerskie z 6 rzutu, choć tutaj dostajemy ich nowe wersję. Jest to kolejny powód do zapolowania na ten dodatek. Pod względem nadruków na torsie, postać prezentuje niezwykle wysoki i nieprzeciętny poziom.

Obrazek

Nie ma co owijać w bawełnę – jest to dotychczas najlepszy dodatek do magazynu Ninjago , jeśli nie ogólnie do magazynów Lego i wątpię, żeby w najbliższym czasie jakikolwiek był w stanie go przebić…

Obrazek

Limitowana karta Nexo Knights: TCG


Żeby jeszcze nie było mało, dostajemy kolejną limitowaną kartę z cyklu! Niepokonany Axl to karta, która przyciąga wzrok pomarańczowym odcieniem zbroi rycerza.

Obrazek

Podsumowanie

Plusy
+ Ronin!!!
+ Nowe Aeroostrza
+ Prawdziwie limitowana karta i to fajna oraz ładna
+ Opis świetnego zestawu w gazetce
+ Komiks
+ Obrazek z karty Force Build
Minusy
- Jeszcze kolejny raz, dwustrona o karciance Nexo…
Ostatnio zmieniony 07 lut 2017 17:50 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 891618 Ronin

Post autor: SERVATOR »

Któryś już raz widzę u Ciebie słowo "dwustrona". Intuicyjnie nawet by mogło pasować ale w SJP takiego hasła nie znalazłem.

Sama figurka nie wywołuje u mnie żadnych emocji. Kupiłem ją bo jej elementy gdzieś tam zapewne dadzą się wykorzystać. No i podobały mi się te zielone okrągłe tile.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 891618 Ronin

Post autor: Turnip »

Może, skoro tak lubisz Ninjago, zrobisz jakąś obszerną recenzję całej serii? Twoje zdanie na temat odcinków/zestawów itp. Nie mówię, że bym to przeczytał (nie interesuję się Ninjago obecnie), ale sądzę, że byłaby to jedyna w Polsce taka pozycja :) Poza tym wreszcie byłbyś nasycony tematem Ninjago. No i warto dzielić się swoimi pasjami w merytoryczny sposób. Musiałbyś trochę doszlifować pisanie recenzji, ale na pewno byś sobie poradził :)
Jellyeater
Posty: 1707
Rejestracja: 13 paź 2014 10:59
Rok urodzenia: 1984

Re: 891618 Ronin

Post autor: Jellyeater »

Jest i rzecz jasna, nieźle narysowany komiks.
Też kupiłem to coś, bo ta figurka nada się do steam punku. Ale komiks jest narysowany raczej miernie... A fabuła pasuje poziomem do rysunków. Nawet moje dwuipółletnie dziecko nie wyraziło tym zainteresowania.
Nie jestem fanem firmy TLG, ani nawet zestawów które wypuszczają, zwłaszcza teraz (fanem Adventurers i Classic Pirates i owszem).
Jestem przede wszystkim fanem samych klocków i budowania z nich - za Goldsun
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 891618 Ronin

Post autor: Silverbrick »

Turnip pisze:Może, skoro tak lubisz Ninjago, zrobisz jakąś obszerną recenzję całej serii? Twoje zdanie na temat odcinków/zestawów itp.
Recenzja całej serii? Obszerną? To by było nawet zbyt obszerne. Nawet zrobienie recenzji całego, jednego rzutu było by trudne. Co do magazynów to mam mimo wszystko pewien pomysł, który być może zostanie przelany na wirtualny papier w grudniu - Magazyn Ninjago: Podsumowanie roku 2016. Było by tam między innymi: ranking najlepszych numerów, lista zmian na dobre czy podsumowanie fabuły komiksów (kilka komiksów z numerów zazwyczaj łączy się w jedną "sagę", która to zaczyna się i kończy wraz z nowym sezonem).

Co do serialu, to myślę, że mógłbym coś napisać o sezonie 8 czyli odcinku specjalnym. Recenzja jakiegoś legofilmu pojawiła się na naszym forum dotychczas tylko raz, więc pora dołożyć do pieca.
ODPOWIEDZ