891617 MTT

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891617 MTT

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 891617
Liczba części: 45
Tytuł: MTT
Seria: Star Wars
Podseria: Epizod I
Licencjonwany: Tak
Brickset
Bricklink
Model w postaci MTT kusił mnie nieco, nie powiem. Mimo tego nie byłem przekonany co do jego kupna, gdyż jak się ma na głowie całościowe kolekcjonowanie magazynów Nexo i Ninjago, to trudno jest dołożyć do tego jeszcze jedną serię magazynów. Nie można mieć wszystkiego na raz. W tym przypadku tym co ostatecznie mnie przekonało do zakupu to, rzecz nieco niespodziewana. Gdy oglądałem tą gazetkę w kiosku przez folię zobaczyłem to czego odmówić sobie nie mogłem – kolejną limitowaną kartę Nexo TCG! Decyzja o zakupie gdy tylko będę miał czym zapłacić, zapadła natychmiast.

Gazetka
Obrazek
Seria: Star Wars
Wydawca: Media Sernice Zawada
Cena: 9, 99 zł
Dodatek: MTT + karta limitowana Generał Magmar

Obrazek

Pod względem informacji magazyn Star Wars jest chyba najbardziej wartościowy ze wszystkich magazynów Lego. O ile Ninjago taki fan jak ja zna na wylot, to Star Wars stoi prze de mną zupełnie nowymi danymi, którymi to twórcy gazetki chętnie się dzielą. Tak więc np. opis modelu (nazywanego genialnym) jest wyposażany nawet w takie dane jak np. prędkość pojazdu w km/h czy nazwę firmy, która zaprojektowała R2-D2!

Obrazek

Na początku magazynu jest też reklama trzech DVD powiązanych ze Star Wars – dwóch produkcji legowych i jednej zwykłej – Star Wars: Rebelianci w wersji na DVD.

Obrazek

Jest także komiks. Pierwszy jest zdecydowanie lepiej narysowany od drugiego.

Pojawia się, także… tak… znowu to zrobili… dwustrona o karciane Nexo Knights. Sam już nie wiem po co to robią. O ile w magazynie Ninjago pisali, że jest z innego świata lego, to tutaj takiej informacji już nie ma. Rozumiem, że starają się do karcianki przyciągnąć FOLi różnych typów, dlatego też dają tą dwustronę do magazynów innych rodzaji ale dla kogoś kto ją widział wiele razy jest to już męczące.

Warto zwrócić uwagę na plakat, który jest niczym innym jak legową wersją plakatu filmowego. Wiele kinomaniaków lubi kolekcjonowanie plakatów filmowych, tak więc jeśli ktoś jest nim i jednocześnie fanem Lego powinien dostać to co łącze te dwie rzeczy i daje podwójną radochę.

Obrazek

MTT

Obrazek

Całe szczęście, że karta przyciągnęła mnie do tego magazynu bo inaczej pominąłbym to cacko. MTT (Multi-Troop Transport, w wolnym tłuamczniu - Transport Wieloodziałowy) to transporter Droidów Bojowych jak i pewnym sensie czołg.

Obrazek

Pancerność pojazdu wyszła mu na dobre, gdyż skośne elementy i zakryte study nie pozostawiają na pojeździe ani jednego milimetra (sześciennego) dziurawej przestrzeni! Wielkie brawa za dokładność. A na deser – miotacz studów jako klasyczne działko.

Obrazek

A teraz mała ciekawostka. Wiele osób narzeka, że instrukcje do Lego są obecnie nieco bardziej uproszczone. Zauważyłem, że z instrukcjami do modeli z Al-paków (kolejny dziwny synonim, wymyślony na poczekaniu) jest nieco inaczej.

Obrazek

Limitowana karta Nexo Knights: TCG

Mówiłem już, że kupiłem magazyn częściowo dla karty i powód był słuszny. Kontynuowany jest tutaj system dodawania poszczególnych kart limitowanych do konkretnych numerów i sprawdza się to idealnie. Dodany tutaj Generał Magmar jest jeszcze potężniejszy i bardziej znaczący od
karty Władcy Bestii.

Obrazek

Nawet jeśli nie masz zadatków na superfana Star Wars to i tak powinneś się zainteresować recenzowanym numerem, właśnie dla tej karty!

Podsumowanie

Plusy
+ Niezły pierwszy komiks
+ Informacje a wysoki poziomie
+ Nieco, choć mało o freemakers
+ Informacje o nowych DVD
+ Ankieta
+ Prawdziwie limitowana karta i to fajna
+ MTT sam w sobie
+ Idealne zaprojektowanie modelu

Minusy
- Kolejny już raz dwustrona o karciane Nexo…
ODPOWIEDZ