891616 Bucko

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891616 Bucko

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 891616
Liczba części: 8
Tytuł: Bucko
Seria: Ninjago
Podseria: Podniebni Piraci
Licencjowany: Nie
Figurki: Bucko
Brickset
Bricklink

Jeszcze jeden numer magazynu Ninjago i ostatni z cyklu „nie kupiłem wtedy, ale teraz to nadrobiłem”.

Zanim zacznę opis minifigurki, zwrócę uwagę na jedną rzecz… czemu dali po raz drugi tą samą postać? Tak. Mówię tu o wydaniu specjalnym z polybagiem Skybound Plane. Rozumiem to w przypadku Ninja (tam są ich różne wersje) ale czemu ten zaszczyt kopnął Bucko? Podejrzewam, że za główne numery a wydanie specjalne odpowiedzialny jest inny sztab ludzi, stąd te powtórzenie. Nie dziwi was zresztą czemu specjalne wydanie nie zostało zapowiedziane, tylko od razu wydane?

Bucko opisywałem już w przypadku wspomnianego wcześniej polybaga ale było to dawno i w dodatku w formie video więc nie każdy pewnie pamięta. Z tego też powodu, powtórzę jeszcze raz. Pomysł na zrobienie pirata w stylu steampunk jest strzałem w dziesiątkę. Jest to coś wyrwanego z monotonii, coś oryginalnego, coś co da tematyce piratów drugie życie. Ten styl sprawdza się idealnie i został tutaj zastosowany bezbłędnie. Nadruk na torsie idealnie się komponuje z nóżkami, o wiele lepiej niż w przypadku Jaya. Także dbałości o detalu wypada tu bardziej fajnie niż w poprzednim numerze. Interesującym patentem są tu nóżki, w których jedna „nogawka” jest brązowa a druga pomarańczowa. Wśród podniebnych piratów to charakterystyczne mieszanie barw. Jako dopełnienie - gustowna bandana i główka, która kreuje naszego bohatera na głupka. Nic dziwnego, gdyż Bucko jest najniżej w pirackiej chierarchi razem ze Squiffim.

Obrazek


Wróćmy do tematu powtarzalności. Gdyby Bucko był taki jak Krait, (czyli jest ich wiele) można by było mieć ich kilka i zrobić z nich oddział. Fabularnie jednak, Bucko jest niestety jeden. Mim wszystko jestem w stanie przymknąć na to oko i wesprzeć nim moją, legową piracką załogę. Na pewno znajdzie zastosowanie.

Figurka to powtórka ale dodana do niego broń wymiata bezdyskusyjnie. Ma w założeniu przypominać harpun rybacki co wręcz idealnie pasuje do tej postaci! Wielofunkcyjne akcesorium. Jako broń (dźgać, odczepić i zaatakować hakiem jak w korbaczu) oraz narzędzie do połowów. Wsadzony do drugiej łypy Miecz Treningowy (nazwa z Księgi Broni z oficjalnej strony w 2011) pasuje dobrze. Ma się wrażenie, że służy do walki w momentach gdy użycie harpuna jest zbyt nieporęczne.

Obrazek

O ile co do tego czy warto mieć drugiego Bucko czy nie, zostawiam wam do ocenienia to bezsprzecznie warto zapoznać się z samą gazetką. Jest to jak dla mnie najlepsze wydanie tego magazynu w tym roku! Jest rzecz jasna komiks z poprawioną kreską (Smok Energii i woda Nyi są bardzo ładne) oraz z trochę komediowym, wątkiem Brązowego Ninja, z którym mieliśmy do czynienia na początku 3 sezonu serialu. Znajduje się tu także, uwaga… spis smoków! Smok Wiatru, Ultra Smok i tak dalej. Oczywiście nie unikniono tu błędów ale jako iż ja osobiście uwielbiam Legowe smoki jestem w stanie to wybaczyć. Jest też całkiem fajny labirynt z różnymi żywiołami, reklama Nexo TCG (na tyle lubię karty Lego, że jak ją zobaczyłem to aż ciepło mi się zrobiło) w dodatku nie będąca zwykłą „ulotką reklamową” ale także małym streszczeniem zasad – jak dla mnie jest to o wiele mądrzejszy model reklamowania bo pozwala trochę się wgłębić w temat. No i jest jeszcze strona o Świątyni Airjitzu dumnie nazwaną „Marzeniem Kolekcjonera”.

Obrazek

Pozwólcie, że zrobię mała rozterkę będącą powiązaną z tym magazynem tylko połowicznie. Widziałem w necie magazyn „Brick” będący pismem o Lego ogólnie, choć niedostępnym w Polsce. Fakt, jest on bardziej napakowany informacjami oraz nie ma reklam, ale jednocześnie jest jakiś taki… częściowo pusty. Chyba muszę stwierdzić tezę, że żeby powstał dobry magazyn o Lego, twórcy muszą ewidentnie „czuć klimat” danych serii. Mim wszystko Media Serwice Zawada nie ma z tym problemów.

Podsumowanie:
Plusy
+ Steampunkowy pirat
+ Naprawdę fajne uzbrojenie
+ Gazetka wymiata!
Minusy
- Bucko już był w numerze specjalnym.
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: 891616 Bucko

Post autor: Allemov »

Miałem wrażenie, że twarz Bucko jest łudząco podobna do twarzy kapitana piratów z "Pirates" 2015.

Wiem już dlaczego. Bo to jest ta sama twarz! :D

Obrazek
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ