891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: Silverbrick »

Obrazek
Rok wydania: 2016
Numer: 891613
Liczba części: 20
Tytuł: Mini Smok Żywiołu Ognia
Seria: Ninjago
Podseria: Podniebni Piraci
Licencjowany: Nie
Figurki: Brak
Brickset
Bricklink
Najciekawsze części:
- Pearl Gold Plant Grass Stem
- Trans-Orange Minifig, Plume Feather Triple Compact / Flame / Water
- Trans-Red Wave Rounded Wing Shaped with Pin (Flame) with Marbled Trans Yellow Pattern

Sporo ostatnio numerów magazynów mnie ominęło, niektóre z powodu tego, że miałem pewne problemy z uporządkowaniem moich wydatków na gazetki, a część z tego, że niemal otarłem się o Dark Age! Uff… było blisko, ale już jest dobrze i zamierzam dalej zbierać Lego.

Obrazek

Tego nie kupiłem z powodu, że było małe zamieszanie. Pojawił się magazyn Bionice, którym byłem zainteresowany a jednocześnie chciałem zacząć zbierać magazyn Star Wars. No i w końcu nie kupiłem żadnego. Ostatnio znalazłem sklep, w którym mogę kupić nawet dość odległe wydania tego magazynu, więc nie muszę się już martwić tą (przeokropną!!!) presją w stylu: muszę kupić bo niedługo, już nie będzie w kioskach! Kurczę, nie wiem czy to chcę czy nie. Muszę się zdecydować szybko!

Obrazek

Dobra, koniec wstępu czas przejść do modelu, a jest nim Mini Smok Żywiołu Ognia. Czemu taka dziwna nazwa? Już tłumaczę. Kay miał dwa smoki: pierwszy z nich to Flame (strażnik Świątyni Ognia), który połączył się z pozostałymi 3 strażnikami razem stali się Ultra Smokiem. Teraz ninja mają nowe bestie: Smoki Żywiołów, które mogę przyzywać/tworzyć za pomocą swojej mocy. Smok Żywiołu Ognia ukazał się tylko jak miniaturowy, w pewnym polubagu, nazwanym Smokiem Kayego. Ten jest jeszcze mniejszą wersją.

Oczywiście w magazynie zrobili błąd i nazwali go Flame, echh…

Obrazek

Ten model zasługuje na pochwałę. Dobrze dopracowany, nie widać tutaj żadnego, niepotrzebnie odsłoniętego elementu, czyli tak zwanej, dziurawości. Kolorystyka cieszy oko a dwa płomienne skrzydła prezentują się pięknie. Również mniejszy płomień na ogonie wypada dobrze – nieźle komponuje się ze skrzydłami. Mógłbym zakończyć opis tutaj, gdyż atrakcyjność tego smoka można opisać krótko ale dostaliśmy tutaj małą niespodziankę, a mianowicie podstawkę pozwalającą zaprezentować model w pełnej krasie!

Obrazek

Reasumując: nie wiem co mi do głowy strzeliło, że tego nie kupiłem wcześniej. Nie żałuję bo model jest prześliczny. Miłą, rzeczą jest również plakat z gazetki, który przedstawia Lloyda – IMO najfajniejszego z ninja.
Ostatnio zmieniony 24 wrz 2016 08:48 przez Silverbrick, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7057
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: Jaskier »

Zdjęcia są naprawdę przyzwoitej jakości, a i tekst niczego sobie, choć zdarzają się interpunkcyjne wpadki.
Smoka nie kupiłem, bo stwierdziłem, że nie kalkuluje mi się to dla samych skrzydeł, pozostałe elementy jakoś mnie specjalnie nie pociągały.
Awatar użytkownika
marki
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 3173
Rejestracja: 17 sty 2014 13:42
Rok urodzenia: 1970
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: marki »

Ta zawinięta roślinka jest złota czy jakiś inny kolor ?
***** ***
___________________________________
Marek do garów, Ania do klocków! :)
Awatar użytkownika
przem
Posty: 746
Rejestracja: 08 cze 2014 10:36
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Katowice

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: przem »

marki70 pisze:Ta zawinięta roślinka jest złota czy jakiś inny kolor ?
złota
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: SERVATOR »

Recenzja jest wybrakowana stąd są pytania.
W przyzwoitej recenzji standard, to lista elementów (link do BL) i nowe/ciekawe części.

Lista części na BL
Tu najciekawsze są stosunkowo nowe ognie i ta złota trawka.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: Silverbrick »

SERVATOR pisze:W przyzwoitej recenzji standard, to lista elementów (link do BL) i nowe/ciekawe części.
Poprawione.
Awatar użytkownika
Turnip
Posty: 260
Rejestracja: 13 mar 2016 19:19
Rok urodzenia: 1998
Lokalizacja: Bricksburg

Re: 891613 Mini Smok Żywiołu Ognia

Post autor: Turnip »

Model sympatyczny, szczególnie te skrzydła świetne. A recenzja przydatna :)
ODPOWIEDZ