271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Moderator: nori

Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: wesyr »

271604 - Szalone Globlinowe Pająki - recenzja


Recenzja pochodzi z bloga legopo30.blogspot.com.

Dla tych, którzy szukali mojego nekrologu śpieszę wyjaśnić, że koszmarny zajob w pracy i rowerowa walka z nadwagą, spowodowały odsunięcie Lego na dalszy plan.

Minęły trzy tygodnie od ostatniej recenzji, która był foil pack ze świata Gwiezdnych wojen. Przez ten czas w kioskach pokazały się kolejne gazetki Lego a wraz z nimi nowe foil packi. Tym razem biorę na warsztat magazyn Lego Nexo Knights i dodatek 271604, czyli "Szalone Globlinowe Pająki".

Niestety po raz kolejny wyjdzie na jaw moja niewiedza w dziedzinie Nexo Knights. Nie wiem czy występują tam jakieś gobliny - wydaje mi się, że nie. Stąd istnienie goblinich pająków jest nieco wątpliwe. Ale niech będzie - w końcu to nie średniowieczny Castle, a jakiś magiczny Nexo.

Obrazek




Foil pack jest dodatkiem do magazynu, którego dla mnie jest bezwartościowy. Jedyną wartą uwagi informacją jest zapowiedź kolejnego numeru, w którym znajdziemy dodatek w postaci Żołnierza Lawy. Jego irokez i czerwona główka na pewno będą przydatne.

Obrazek



Seria: Nexo Knights
Rok: 2016
Numer: 271604
Elementów: 28
Cena za jeden element: n/d
Waga modelu: 12 g
Waga zestawu (model z gazetką): 70 g
Model alternatywny: nie
Cena: gratis do magazynu za 9,99 zł

Bricklink

Woreczek ma standardowe wymiary, czyli 14 cm x 10 cm x 1cm i waży mniej więcej 28 gram. Front opakowania zajmują patrząc od góry loga Lego, Nexo Knights, a pod nimi duże zdjęcie dwóch gotowych pająków na fioletowym tle. W tyle widać jakąś księgę potworów lub czarów, a wyraźnie przedstawione stalowe łańcuchy sugerować mogą, że pająki goblinów z nich tkają sieci.

Tył foil packa utrzymany jest w niebieskiej, charakterystycznej dla Nexo Knights kolorystyce. Oczywiście dominują tu ostrzeżenia przed zadławieniem. Oprócz nich znajdziemy tu informacje o dystrybutorze, prawach autorskich, numer zestawu oraz element w skali 1:1 - tym razem jest to czarna noga pająka zakończona czerwonym rogiem.

Obrazek



Obrazek


Wewnątrz woreczka znajdujemy 28 klocków, z których nowe lub przynajmniej nieczęsto występujące to (moim zdaniem, na bricklinku, peeron czy bricksecie nie ma spisu części) czerwona główka z nadrukiem pyska pająka oraz Trans Orange round plate z otworem.

Obrazek



Instrukcja zamieszczona na czwartej stronie magazynu składa się z dwóch kroków. Jak można się domyślić złożenie dwóch małych modeli nie jest trudne i zajmuje dosłownie moment.

Obrazek


Złożony model jest bardzo przyjemny i fanom Lego Nexo Knights powinien przypaść do gustu. Zapewne też część z was może go z powodzeniem wykorzystać w jakiejś makiecie osadzonej w tym świecie. Dla handlujących na BL może to być dostawca części na sprzedaż. Dla mnie osobiście nie są te pająki do niczego potrzebne.

Obrazek


Plusy
- przyjemne modele
- mogą przydać się do MOCy w klimace Nexo
Ostatnio zmieniony 10 cze 2016 18:39 przez wesyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Silverbrick
Posty: 1610
Rejestracja: 27 gru 2014 20:35
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Warszawa, Białołęka
Kontakt:

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: Silverbrick »

To cud, że dodali dwa. W końcu starają się jak mogę, żeby dać jak najmniej i jak najbardziej nieunikatowo do foilpacków (taki chwyt marketingowy). Widać, że magazynu Nexo ta zasada nie obwiązuje. Równie dobrze mogli by dać zwykłego królewskiego żołnierza jak z zestawu Chaos Catapult, dając mu tylko jakieś inne uzbrojenie. Mamy sporo szczęścia.
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: Lordofdragonss »

Ja przerobiłem moje na Gargulce, ożywając tylko części z zestawu :)
Moim zdaniem jeden z lepszych prezentów z Nexo jak na razie.
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: wesyr »

Lordofdragonss pisze:Ja przerobiłem moje na Gargulce, ożywając tylko części z zestawu :)
Moim zdaniem jeden z lepszych prezentów z Nexo jak na razie.
Masz jakieś foto?
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: dzidek1983 »

Dla mnie osobiście nie są te pająki do niczego potrzebne.
Mogę ci podesłać mój adres i kilka zł na list :D
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: SERVATOR »

Wesyr możesz uzupełnić recenzję bo (przynajmniej na BL) jest już spis części.
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=271604-1" target="_blank
Awatar użytkownika
Lordofdragonss
Posty: 1201
Rejestracja: 20 lip 2013 05:10
Rok urodzenia: 1990
Lokalizacja: Bełchatów/ Łódź

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: Lordofdragonss »

Modelik alternatywny o którym wspomniałem:
Obrazek
Awatar użytkownika
wesyr
Posty: 442
Rejestracja: 18 sty 2016 19:42
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Tychy
Kontakt:

Re: 271604 - Szalone Globlinowe Pająki

Post autor: wesyr »

Bardzo przyjemny gargulec :)
ODPOWIEDZ