ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Awatar użytkownika
Scrat
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 947
Rejestracja: 15 sie 2013 14:32
Rok urodzenia: 1991
Lokalizacja: Lubań
Kontakt:

ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Scrat »

To jest wpis z bloga. Aby przeczytać oryginalny wpis kliknij tutaj »

Prace nominowane w kategorii space/steam punk/ect:

Kobalt - Kawaleria
Obrazek
Spacelord - Debris Crawler
Obrazek

Kobalt - Excalibur
Obrazek

Tripeman - Chwytak samobieżny "Imacz"
Obrazek

Crises - Stacja benzynowa
Obrazek
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Migalart »

wyedytowano
Ostatnio zmieniony 14 lut 2017 09:02 przez Migalart, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: zgrredek »

Twoje prace są... po prostu duże. Żadna z nich nie ma w sobie uroku którejkolwiek z nominowanych.
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Migalart »

Nie Zgredek

Oczywiście takim stwierdzeniem można zamknąć każdą dyskusję i można tak podsumować każdy wybór subiektywny.
Ale są pewne granice i moim zdaniem zostały przekroczone. Sprawę zgłosiłem, nie po to by coś osiągnąć – bo przecież wiadomo, że nic tu nie osiągnę.
Mam tylko nadzieje, że model konkursu zostanie przemyślany na przyszłość. Dla innych – bo już nie dla mnie.
PS.
Tu masz największy konkurs LEGO Space świata – gdzie moja praca znalazła się w kilku najwyżej ocenionych.
https://www.flickr.com/groups/the-shipy ... 647228185/" target="_blank
Moim zdaniem zostałem pominięty raczej dlatego, że nie wpisuje się ogólny kanon członka ZT. Moim zdaniem ZT straci jako Stworzyszenie promując taką politykę. To jest polityka hermetyczna.
Awatar użytkownika
zgrredek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5511
Rejestracja: 09 lip 2013 20:10
Rok urodzenia: 1964
Lokalizacja: Ankh-Morpork
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: zgrredek »

Migalart pisze:Zrobiłem ich w roku 2016 z osiem, w tym przynajmniej cztery były na brothers-brick.
Migalart pisze:Tu masz największy konkurs LEGO Space świata – gdzie moja praca znalazła się w kilku najwyżej ocenionych.
To po co będziemy robić własne konkursy? Albo zróbmy jeden, gdzie wygra ten, który najwięcej razy będzie na BB. A jakby był remis, to spytajmy tych z BB kogo by woleli?
Awatar użytkownika
Migalart
Posty: 810
Rejestracja: 06 gru 2013 09:35
Rok urodzenia: 1978
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Migalart »

Drugi raz sprowadzasz bardziej skomplikowaną kwestię do jednego prostego skrajnego rozwiązania.
Jest faktem, że subiektywnie poczułem się źle gdy zobaczyłem propozycje nominowanych w kategorii space, ale mogę się mylić i mogę mieć przerośnięte Ego. Ale ponad wszystko – nie potrzebuję docenienia ze strony ZT aby zadbać o poczucie własnej wartości. Czy byłbym takim debilem, żeby tu teraz walczyć „doceńcie mnie!” ?
Sprawę zgłosiłem do sądu koleżeńskiego, żeby dać do myślenia na przyszłość. Dobrze zorganizowany konkurs wpłynie pozytywnie na rozwój ZT.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: dzidek1983 »

Przy tak rozbudowanej kategorii i tylko 5 miejscach ktoś musiał wylecieć. Migalart rozumiem, że w tamtym konkursie byłeś wysoko, ale jednak był on tylko i wyłącznie nastawiony na statki kosmiczne - stąd też jego nazwa.
Nie jestem taki pewien czy jakbyś startował z pojazdami kosmicznymi w stylu Blacktrona, Steampunkowymi AT-RT, różnymi rodzajami baz kosmicznych i czego tam jeszcze nie wymyślisz to też byłbyś tak wysyko w rankingu.
Ponieważ ludzie nie byliby skoncentrowani tylko na statkach, a ocenialiby ogólnie co im się podoba. Dokładnie u Nas tak jest (mam nadzieję).
Nie twierdzę, że twoje prace są złe (chociaż to drewienko jest trochę nie na mój gust), ale nie koniecznie muszą być najlepsze.
Są świetne w kategorii statków, ale na tym nie kończy się kategoria tego konkursu.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Allemov »

Panowie, pierwszy raz od początku istnienia Stowarzyszenia mamy sytuację w której ktoś zgłosił cokolwiek do Sądu Koleżeńskiego. Czy w takiej sytuacji, rozkręcanie awantury na forum otwartym jest aby na pewno dobrym pomysłem? Nie zapominajmy, że osoby które nie są w ZT, nie słyszały zeszłorocznego raportu przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego, który można streścić "Nic się nie wydarzyło.". Nie mają całościowej wiedzy. Budują sobie obraz Stowarzyszenia na podstawie tych urywków, które widzą. I jak zobaczą wyrwane z kontekstu:
Migalart pisze:Sprawę zgłosiłem do sądu koleżeńskiego
to gotowi pomyśleć, że my się ciągle żremy i pozywamy.
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: rutek »

Allemov pisze:(...)
Migalart pisze:Sprawę zgłosiłem do sądu koleżeńskiego
to gotowi pomyśleć, że my się ciągle żremy i pozywamy.
Nie bądź Dulska. To świadczy o tym, że sprawę każdego członka ZT, który poczuje się skrzywdzony, rozpatrzy niezawisły sąd koleżeński. Niech inni się od nas uczą...
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Allemov
Posty: 2549
Rejestracja: 23 lip 2013 21:02
Rok urodzenia: 1995

Re: ZŁOTE STUDY - kategoria space/steam punk/ect

Post autor: Allemov »

rutek pisze:To świadczy o tym, że sprawę każdego członka ZT, który poczuje się skrzywdzony, rozpatrzy niezawisły sąd koleżeński. Niech inni się od nas uczą...
Jak na to spojrzeć w tym kontekście, to rzeczywiście masz rację. Niech się "inni" od nas uczą. ;)
Automatycznie stawiam emotikony na końcu zdania. :D
Mój YouTube
ODPOWIEDZ