31076 Daredevil stunt plane

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

31076 Daredevil stunt plane

Post autor: KarolWes »

Daredevil stunt plane
Seria: Creator;
Numer: 31076;
Rok produkcji: 2018;
Elementów: 200;
Cena: 19.99$; 89.99zł;
Dzięki uprzejmości moich znajomych dostałem ten zestaw do zrecenzowania.

Obrazek

Model I - Dwupłatowiec

Zawsze byłem wielkim fanem wszystkiego co lata, a od czasu serii Adventures, na pierwszym miejscu goszczą dwupłatowce. Ten model jest bez wątpienia jednym z najlepszych tego typu w ciągu ostatnich kilku lat. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki postanowiono przyczepić dolne skrzydła - za pomocą clipów co dało możliwość trzymania ich pod kątem. Statecznik pionowy także jest świetny - zamocowany także na clipach, budowany na boku z pięknymi pionowymi pasami. NA górnym skrzydle są dwie ruchome lotki. Kabina jest prosta, jedna dźwignia i pojedynczy zegar. Silnik też nie jest szczególny, ale małe piórka udające spaliny dodają dużo uroku. Koła są duże, ale nie przesadnie.
Obrazek

Samolot jest utrzymany w tonacji biało czerwonej. To połączenie działa tu bardzo dobrze - daje bardzo agresywny wygląd. Jest też trochę dodatków koloru niebieskiego i złotego.
Proces budowy jest dość prosty, ale nie bardzo oczywisty - wiele elementów jest budowane na boku albo przyczepiane pod kątem.

Obrazek

Model II - Rocket car
To coś wygląda jak mały ale bardzo szybki samolot przyczepiony na kołach.Wiem, że takie pojazdy istnieją, co nie zmienia faktu, że wyglądają komicznie. Pojazd pasuje może do ogólnego założenia zestawu (pojazdy sportów ekstremalnych), ale moim zdaniem można było tu dać coś lepszego. Co do samego modelu zaś wygląda on wspaniale. Zaprojektowany bardzo dobrze, z wieloma detalami. Podoba mi się jego wygląd. Nie jest przegięty w żadną stronę. Skrzydełka można podnieść, silnik nie jest za duży, kokpit jest bardzo dobry. Ogólnie pozytywny model.

Obrazek
Obrazek

Model III - Łódź
To już typowe, że LEGO dokłada łodzie do zestawów z samolotami. Ta tu jest dość prosta, ale wygląda fantastycznie. Ma opływowy kształt, jest świetnie zaprojektowana, silnik jest komicznie duży, ale ogólnie jest to wspaniały model. Szczególnie podobają mi się rury wydechowe.

Obrazek
Obrazek

Minifig
Otrzymujemy tutaj zwyczajnego pilota. Nosi on ładną kurtkę lotniczą z płomiennym wzorem. Kurtka ma fajny zamek błyskawiczny i świetnie nadrukowany kołnierz. Na dole torsu jest pasek. Ręce są białe, dłonie czerwone, spodnie niebieskie.

Obrazek

Twarz ma dosyć typową - duży uśmiech, duże brwi. Wygląda dobrze. Ma też standardowy hełm z goglami.

Obrazek

Części
Najważniejszymi klockami są tu łuczki - niebieskie i czerwone, 1x2, 2x2, 1x2 ścięte. Z tych bardziej interesujących mamy także Plate 4X5 W. Shaft, stud with hole, tile okrągły 1x1 z nadrukowaną gwiazdą i nowa "rura" (25214). Podsumowując - wspaniałe klocki.

Obrazek

Podsumowanie
  • Dwupłatowiec wygląda cudownie - pochyłe skrzydła, ruchome lotki, wspaniałe kolory.
  • Rocket car - Nie jestem fanem pojazdów tego typu, ale model jest fajny
  • Łódź - Typowa, ale niezły dodatek.
  • Minifig jest standardowy, ale wygląda ładnie.
  • Dużo czerwonych łuków, wiele nowych elementów.
Wszystkie model są na tyle wytrzymałe, że dzieci mogą się nimi bawić bez szczególnej ostrożności.

Obrazek

----------------------------

Mam nadzieję, że recenzja jest pomocna
Więcej zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/d6VQpo9fcF2LhFBz9
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ