31086 - Futuristic Flyer

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

31086 - Futuristic Flyer

Post autor: KarolWes »

Futuristic Flyer
Seria: Creator;
Numer: 31086;
Rok produkcji: 2019;
Elementów: 157;
Cena: 14.99$; 69.99zł;
____________________________
Ten zestaw był dla mnie jednym z oczywistych wyborów z tegorocznego Creatora. Zestaw zarówna na okładce jak i w rzeczywistości wygląda świetnie.
Obrazek

Model I - Samolot
Pierwszy model to coś na kształt samolotu ze skrzydłami skierowanymi do przodu i wielki ogniem wydobywającym się z silnika. Na pudełku został pokazany w kosmosie, więc można przypuszczać że jest to nie tylko samolot, ale także statek kosmiczny.

Model wygląda wspaniale. Skierowane do przodu skrzydła są świetne i dodają wiele przyszłościowego tchnienia. Samolot ma dwa duże stateczniki, kilka małych lotek, które można pochylić w górę i w dół. Nos jest prosty i wygląda nieźle, podobnie jak wykonana ze starych części kabina. Silnik jest niemożliwie duży, co jest w porządku. Zazwyczaj mam awersję do umocowanych na stałe kół, ale w przypadku tego pojazdu pasują one całkiem nieźle.

Kolory użyte w tym modelu są wspaniałe. Bardzo lubię modele, które są kolorze bordowym, a tu mamy całkiem sporo takich części. Białe detale pasują świetnie do szarego bordowego kadłuba. Model jest bardzo gładki i wygląda na mocno aerodynamiczny. Sądzę, że bez większych problemów mógłby zacząć istnieć za 15-20 lat.

Obrazek

Model II - Statek kosmiczny
Na pierwszy rzut oka model wygląda dziwnie, szczególnie na tym obrazku z instrukcji. Ale gdy się go zbuduje staje się wspaniale wyglądającym statkiem kosmicznym. Znowu koła do lądowania nie są najlepsze, ale nie psują ogółu konstrukcji. Podobają mi się skierowane w przód "kły" oraz użycie stateczników jako skrzydeł. Jumpery jako detale poszycia wyglądają niesamowicie. Tylna sekcja z silnikami jest także dobrze zaprojektowana.

Obrazek

Model III - Robot
Ta wersja robota, którą otrzymujemy jako trzeci model wygląda kiepsko. jest obła i tłusta. Plecak ze skrzydłami i silnikami jest zdecydowanie za duży. Ale na szczęście łatwo go zdjąć. Bez niego robot wygląda fajnie. Jest naprawdę bardzo "ustawialny" i bardzo stabilny. Ładnie zaprojektowano głowę, podoba mi się mały symbol na jego klacie zrobiony z srebrnego zęba. Mimo że jest to najmniejszy i najsłabszy model, wciąż jest ładny i warty zbudowania.

Obrazek

Obrazek

Konstrukcja
Raczej prosta typowa konstrukcja, trochę detali i paneli mocowane na boku. Ciekawą technikę zastosowano przy budowie skrzydeł w modelu I zaczepiając je na ball joitach.

Części
Jak wspominałem jest tu wiele części w kolorze bordowym, ale najbardziej wartościowe są bez wątpienia skrzydła. Wiele rodzajów i długości. Warte uwagi są też stateczniki, ścięte łuki (29120) i łuki odwrócone (24201).

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie
  • Modele I i II wyglądają wspaniale. Są starannie zaprojektowane. Nadają się też dobrze do odtworzenia w większej skali.
  • Model III nie jest najlepszy, ale po kilku drobnych poprawkach wygląda w porządku.
  • Dużo bordowych części.
  • Wiele skrzydełek.
  • Niezła cena (można dostać od ok. 50zł).
Obrazek

_________________

Mam nadzieję, że jest pomocne.

Zdjęcia:  https://photos.app.goo.gl/1V9zrwEsQxTDv7Yc6
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 31086 - Futuristic Flyer

Post autor: dzidek1983 »

Dzięki za recenzję, wg mnie to jeden ze słabszych zestawów, samolot jest dziwaczny, skrzydła mi się kompletnie nie podobają, drugi model to praktycznie kopia modeli ze Star Wars, robocik za to jest za banalny i wykorzystuje mało klocków z całego pudełka.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Jaskier
Zarząd Stowarzyszenia
Posty: 7077
Rejestracja: 31 lip 2013 13:18
Rok urodzenia: 1995
Kontakt:

Re: 31086 - Futuristic Flyer

Post autor: Jaskier »

No ten trzeci model to jakiś kiepski żart, ale ogólnie całego zestawu też bym nie kupił. W tej kolorystyce ciekawszy jest ten ze smokiem.

Recenzja spoko. ;)
ODPOWIEDZ