31073 Mythical Creatures

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

31073 Mythical Creatures

Post autor: KarolWes »

Mythical Creatures
Seria: Creator;
Numer: 31073;
Rok produkcji: 2018;
Elementów: 223;
Cena: 14.99$; 69.99zł;

Pierwszym modelem w tym zestawie jest smok. Ta istota wygląda wspaniale. Można go postawić na różne sposoby (nawet na jednej nodze). Skrzydła są zaprojektowane starannie i wyglądają bardzo dobrze, co jest trudne do osiągnięcia. Oczy zrobione z włóczni od Nexo Knight wyglądają cudownie. Ciemno żółte cheese slope'y użyte do zrobienia łusek na kręgosłupie są bardzo ładne i dobrze kontrastują z bordowym ciałem. Ogon jest wykonany odpowiednio, bardo prosto. Bardzo podobają mi się tylne nogi, do których zbudowania użyto łuków 1x3x3. Smok ma wiele pazurów, element ognia jest dobrym dodatkiem. Model jest wystarczająco wytrzymały, by mogły się nim bawić młodsze dzieci.
Obrazek

Następnie mamy Trolla. Jest to jedno z najlepszych wykonań tej fantastycznej istoty stworzonych przez LEGO. Głowa jest koszmarnie duża, co daje mu lekko zabawny, a lekko straszny wygląd. Ma mały ogonek, który wygląda świetnie. Użycie 4 X 6 W/Bow, Inverted jako brzucha było dobrym wyborem projektantów. Kończyny są bardzo ruchliwe, usta można otworzyć. Jest wyposażony w długą ni to włócznie, ni to topór. Wygląda to fantastycznie, jakby było faktycznie zrobione z kawałka złomu.
Obrazek

Ostatnim oficjalnym modelem jest Pająk Wygląda on w porządku. Typowy pająk, nic wyjątkowego. Nogi są dobrze zrobione, żądło wygląda nieźle, głowa ładnie. Kolory pasują do niego jak ulał, w szczególności żółty pasek na odwłoku.
Obrazek

W końcu mamy czwarty model, półoficjalny. To Chiński Smok. Instrukcja może być pobrana ze strony LEGO. Dla mnie wygląda on nieziemsko. Czuć od niego ten orientalny zew. Jest długi, cienki, taki jak powinien być. Głowa jest zaprojektowana świetnie. Przypomina mi trochę Mushu z Mulan. płomyczek na ogonie jest wisienką na torcie. Ogólnie jest to wyborny model tego, jakby nie patrzeć klasycznego potwora.
Obrazek

Części

W zestawie jest wiele części w kolorze bordowym, co samo w sobie jest warte uwagi. Kilka z nich jest unikatowych, sporo bardzo użytecznych, jak skrzydła czy łuki. Cheese slope'y w ciemno żółtym wyglądają nieźle, ale nie są zbyt przydatne. Jest tu dużo ball jonitów, pazurów, studów z otworem. Ogólnie, bardzo doby wybór części.
Obrazek

Obrazek

Podsumaowanie
Set jest świetny. Modele wyglądają perfekcyjnie, są zaprojektowane starannie. Zestaw jest bardzo bawialny. Części także są bardzo dobre. Z pewnością jest to zestaw warty zakupu.

Obrazek

____________________________

Mam nadzieję, że recenzja okaże się pomocna.

Minifig nie jest częścią zestawu.

Więcej zdjęć -> https://photos.app.goo.gl/KgYWX8iD7wggKyHK7
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 31073 Mythical Creatures

Post autor: dzidek1983 »

Podoba mi się ustawienie modeli i ich prezentacja.
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Re: 31073 Mythical Creatures

Post autor: KarolWes »

Dziękuję.
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: 31073 Mythical Creatures

Post autor: dzidek1983 »

Mam ten set, choć już dawno podzielony na części, ciekawe, że dzieciaki najwięcej zabawy miały z postacią trolla, mimo, że wg mnie to jeden z gorszych modeli z tego zestawu. Pewnie w grę wchodzi dziecięca wyobraźnia :)
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
ODPOWIEDZ