10266 Lądownik Księżycowy NASA

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

10266 Lądownik Księżycowy NASA

Post autor: KarolWes »

NASA Apollo 11 Lunar Lander
Seria: Creator Expert;
Numer: 10266;
Rok produkcji: 2019;
Elementów: 1087;
Cena: $ 99.99; 419.99zł;

Udało mi się zdobyć ten zestaw krótko przed tą pamiętną rocznicą i oto jest recenzja dokładnie 50 lat po tym, jak pierwszy człowiek postawił swoją stopę na srebrnym globie.
Obrazek

Model

Całość zaczyna się od podstawy. Jest to dość monotonna konstrukcja, cała ciemnoszara, ale krater w centrum wygląda świetnie. Również "mały krok dla człowieka" robi świetne wrażenie. Ta płyta dodaje całości dużo stabilności. Jest na niej miejsce zarówno dla dwóch astronautów jak i na flagę. Całość otoczona jest czarną ramką z nazwą pojazdu. Niby proste, a jednak daje spory efekt.
Obrazek

I teraz czas na gwiazdę programu. Jest to jeden z najwspanialszych zestawów jakie posiadam i, moim zdaniem jeden z najlepszych jakie LEGO kiedykolwiek wyprodukowało. Proces konstrukcyjny jest dość trudny i mocno powtarzalny, ale efekt jest wart tych dwóch godzin spędzonych nad budową. Lądownik jest niemal idealną kopię oryginału. Wygląda nieziemsko! Jest tak dokładny, że zawiera nawet butle z tlenem wewnątrz. W dolnej części pojazdu są dwa ukryte schowki, jeden na kamerę, drugi na reflektor laserowy. Model jest pokryty złotymi tile'ami i naklejankami. Nogi są bardzo solidne i stabilne. Na jednej z nich jest plakietka z rysunkiem Ziemi i podpisami pilotów. Mimo że jest to naklejka, wygląda bardzo ładnie i może być przydatne jako element.
Obrazek

Górna część jest przytwierdzona do reszty za pomocą dwóch clipów. Jest złożona z trzech części, co pozwala włożyć kosmonautów do środka. Na ścianach jest wiele naklejek tworzących konsole. Ponad drzwiami znajduje się niewielka szyba. Całość zwieńczona jest kilkoma antenami i zestawem silników manewrowych. Na spodzie również znajduje się silnik.
Obrazek

Obrazek
Wszystko jest solidnie zbudowane i stabilne, ale dość trudno przenieść jednocześnie podstawę i statek na niej. Pojazd jest wystarczająco wytrzymały, by można było się nim bawić.

Części
Jest tu wiele bardzo użytecznych klocków, wśród których na pewno trzeba wymienić study z dziurką, 1x1 ze studem z boku, inverted tile. Wiele klocków jest także w kolorze złotym, trochę jest srebrnych. W sumie klocki są wartościową częścią tego zestawu.

Minifigi
Obaj astronauci są niemal identyczni, jedyną różnicą są różne wyrazy twarzy. Nadruk na ciałkach z logo NASA wygląda perfekcyjnie. Są świetnym dodatkiem do zestawu i do kolekcji figurek kosmicznych.

Obrazek

Obrazek

Podsumowanie

Zestaw jest z pewnością jednym z najlepszych zestawów jakie kiedykolwiek składałem. Budowa nie jest zbyt oczywista i miejscami ciężka, ale jest w niej dużo powtarzalności. Model wygląda cudnie, w pewien sposób poważnie i dystyngowanie, Jest świetnym elementem wystawy. Jest też całkiem bawialny. klocki, szczególnie te złote są ciekawe i niesamowicie użyteczne. Minifigurki są wyśmienitym zwieńczeniem całości. Zdecydowanie jest to zestaw warty polecenia.
Obrazek

____________________

Mam nadzieję, że recenzja jest pomocna.

Więcej zdjęć: https://photos.app.goo.gl/DV3EmBpmKyfXp7Pw6
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Re: 10266 Lądownik Księżycowy NASA

Post autor: michallus »

Czuć i widać w Twojej recenzji szczery zachwyt i radość z zestawu :).
Fakt, że wygląda i prezentuje się super. Nie wiem tylko czy cena nie jest dla mnie mimo wszystko za wysoka.
Dobra recka, pozdrawiam!
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
ODPOWIEDZ