853958 Chicken Skater Pod polybag

Moderator: nori

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

853958 Chicken Skater Pod polybag

Post autor: michallus »

Chicken Skater Pod polybag 853958
Obrazek

Dane Techniczne
Seria:Holiday & Event polybag sets
Rok premiery: 2019
Liczba klocków: 30
Liczba figurek: 1
Cena: Lego Shop - 24,99 PLN ; allegro - około 40 PLN

Spis części
https://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=853958-1,

Wstęp

Witam serdecznie. Dzisiejsza recenzja to efekt mojego ostatniego spaceru do galerii Mokotów i zahaczenia o stacjonarny Lego Shop.

Opakowanie

Opakowanie jak to u polybaga - mała, w większości zielona folia z klockami w środku. Nie mam za bardzo nad czym się tu rozwodzić.

Obrazek


Środek

Nasz woreczek zawiera w sobie dwie rzeczy - instrukcję obsługi oraz białą kapsułę.

Biała kapsuła ma na sobie hologram, wyświetlający kurczaka który rozbija skorupkę.

Obrazek

Instrukcja jest tak samo nieskomplikowana jak cała konstrukcja. To jedna kartka papieru, złożona kilka razy:

Obrazek

Obrazek


Klocki

Po otworzeniu kapsuły byłem zaskoczony, że to wszystko udało się zmieścić w środku. Najwidoczniej dla chcącego nic trudnego.

Obrazek

Klocki:

Obrazek

Ciekawsze klocki według mnie:

Obrazek

Gotowe dzieło:

Obrazek

Obrazek

Po ukończeniu konstrukcji powstaje nam drewniana rampa nad jeziorem (?), na której biały królik zdobywa złoty puchar. Czysta abstrakcja.

Jeśli wydaje się Wam, że gdzieś już widzieliście tego królika, to prawdopodobnie kojarzycie go z serii 17 minifigurek. Był on tam razem z panią weterynarz.

Obrazek

Po budowaniu nie zostały żadne klocki zapasowe.

Figurka

Obrazek

Wg. bricklinka nasza figurka to Kurczakowy Skejter. Jest to Mała, urocza, żółta figurka z malowanym torsem i nóżkami. Główka jest jednostronna. W pakiecie dostajemy też czerwone wrotki.

Obrazek

Nie skłamię jeśli powiem, że nasz kurczaczek jest zdecydowanie bardziej uroczy niż jego starszy brat z 2013 roku:

Obrazek

Podsumowanie

Obrazek

853958 Chicken Skater Pod polybag to taki zestaw "słodka głupotka". Figurka kurczaka jest cudna. Jeśli zaś chodzi o sam pomysł zestawu, jest on dla mnie absurdalny, jednakże wierzę, że dziecko może się w nim odnaleźć. Nie jest to zestaw flagowy, nie jest to zestaw na półkę dlatego mimo wszystko traktuję go z lekkim przymrużeniem oka i uśmiechem. Gdyby był droższy, to bym marudził. Ja mój zestaw kupiłem za 25 zł, uważam że dla samej figurki było warto.

Plusy

+ Kurczak Skejter
+ cena


Minusy

- nie rozumiem koncepcji środka kapsuły, jeśli chodzi o budowle z klocków
- jest królik, powinna być też marchewka
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
ODPOWIEDZ