Dewback vs Escape Pod (Najsłodsza jaszczurka)

Moderator: nori

Awatar użytkownika
KarolWes
Posty: 125
Rejestracja: 11 mar 2018 19:17
Rok urodzenia: 2001
Lokalizacja: Poznań

Dewback vs Escape Pod (Najsłodsza jaszczurka)

Post autor: KarolWes »

Dewback vs Escape Pod
Seria: Star Wars / Microfighters;
Numer: 75228;
Rok produkcji: 2019;
Elementów: 177;
Minifigurek: 3;
Cena: 19.99$; 89.99zł;
------------------------------
Zestaw kupiłem, bo potrzebowałem nowej wersji sandtroopera (moja z 2010 wygląda naprawdę ubogo) no i dla samego Dewbaca. Mimo, że wielu ludzi marudziło na ten zestaw właśnie z powodu jaszczury, ja uważałem, i uważam nadal, że wygląda bardzo dobrze.
Obrazek
Model
W zestawie otrzymujemy dwa modele. Pierwszym z nich jest kapsuła ratunkowa z Tantiva IV. Ten pojazd wygląda całkiem nieźle, łatwo da się go przerobić na całkowicie zamkniętą kapsułę do jakiegoś statku w mikro skali. Pojeździk jest malutki, jest prawie idealnie okrągły, posiada wiele dobrze opracowanych silników. We "wnętrzu" jest miejsce dla osoby kierującej, brakuje konsoli albo drążka. Za miejscem pilota jest stud, na który można zamontować R2. Na dole jest coś w rodzaju płazy do lądowania (zaślepka 2x4). Bardzo dobre i ciekawe jest użycie wrotek jako silniczków manewrowych. Pojazd jest w większości jasnoszary, z kilkoma srebrnymi i ciemnoszarymi dodatkami i pierścień w kolorze dark tan.
Obrazek
Drugi jest dewback,czyli pustynna jaszczura. Z zewnątrz zwierzak jest głównie w kolorze sand green, ale wewnątrz jest to totalna mieszanka z dużym naciskiem na beż i czerwień. Ma trochę dodatków w ciemnym zielonym, pazury są beżowe. na grzbiecie ma ładnie wykonane siodło w kolorze brązowym. Można na nim posadzić figa, dodatkowo są tam też dwie "sakwy" do których można przyczepić wyposażenie (broń i lornetkę). Na głowie znajdują się dwa nadrukowane oczka. Jaszczurka jest jednym z najsłodszych zwierzaków, jakie LEGO wyprodukowało w ogóle, a na pewno w tym roku.
Obrazek
Obydwa modele są bardzo stabilne i wytrzymałe, co zapewnia im dobrą bawialność. Jedynym słabszym (niewiele) punktem są stopy mocowane tylko na jeden punkt każda.
Budowa
Modele są raczej proste do zbudowania. Finalna wersja kapsuły jest cała zbudowana na boku, co nie zmienia faktu, że w podczas konstrukcji powstaje normalnie. Jaszczur ma panele przyczepiane na bokach. Nic specjalnego, każdy sobie z tym poradzi.
Funkcjonalność
Bardzo uboga. Oczywiście głównym zamysłem tych zestawów jest dać dzieciom małe, niezniszczalne pojazdy, którymi będą mogły latać po całym domu. I tak funkcja jest spełniona wyśmienicie. Poza tym, jedyne co można robić to obracać głową i ogonem jaszczury oraz zmienić układ silniczków kapsuły.
Obrazek
Elementy
Dla mnie najważniejszy punkt. Dużą zaletą tego modelu jest ilość klocków w kolorze sand green - cały dewback jest w tym odcieniu. Dostajemy zatem sporą ilość łuków, dużo płaskich. Jest też 6 skrzydełek ze ściętym narożnikiem. Niestety nie ma tu prawie żadnych typowych klocków (tylko jedna 2x1). Niemniej, klocki wartościowe i dobre do prac wykończeniowych.
Obrazek
Otrzymujemy też sporo klocków ze studami na boku - szczególnie 1x i 2x1,66 całkiem nowe klocki, które zyskały popularność dzięki brickheadzą z zeszłego roku.
Obrazek
Dodatkowo wartościowszymi elementami są srebrne wrotki, nowiutki płaski 1x1 z studem z boku, zaokrąglone dwójki i oczko, które wydaje się mieć duży potencjał w budowie MOCów. Żadnych naklejek.
Obrazek
Figurki
  • Sandtrooper - Bardzo ładnie zaprojektowana, dość typowa figurka. Tegoroczna wersja posiada nową wersję hełmu. Wspaniale wyglądają przypominające brud nadruki na całym ciele i hełmie (równie również na plecach). Posiada on także stylowy naramiennik w kolorze pomarańczowym z paroma czarnymi nadrukami. Na ciałku ładny nadruk czegoś co przypomina kieszeń. Pod maską twarz standardowa. Na plecach ma całkiem niezły, ale bardzo prosty plecak Wyposażony w lancę, długą strzelbę i białą lornetkę. Bardzo dobra figurka.
    Obrazek
  • C-3PO - Również dobrze wykonana figurka. Bardzo ładnie wyglądają świecące oczka oraz odkryte kable na brzuchu. Jedna noga ma srebrny nadruk.
    Obrazek
  • R2-D2 - Najpopularniejsza figurka w Star Wars. Dobrze wyglądająca srebrna kopuła i ładny nadruk. Nic szczególnego, ale zawsze przydatny dodatek.
    Obrazek
Podsumowanie
  • Ładny, bardo dobrze zaprojektowany zestaw.
  • Idealnie pasuje do pozostałych microfighterów.
  • Dewback wygląda słodziutko.
  • Prosta, ale pomysłowa konstrukcja.
  • Dużo klocków w Sand Green i sporo z studem/ami na bokach.
  • Bardzo użyteczne oczko.
  • Ładne, ale dość typowe figurki.
  • Cena standardowa, adekwatna do realnej wartości.
Obrazek
_____________________
Mam nadzieję, że recenzja jest pomocna.
Zdjęcia -> https://photos.app.goo.gl/AE5w4jtU1U5aYqXs7" target="_blank
"You have heart of a chief, but soul of a Dragon"
Instrukcje, Zdjęcia, FB
ODPOWIEDZ