10265 Ford Mustang

Moderator: nori

Awatar użytkownika
Sariel
Posty: 917
Rejestracja: 01 paź 2013 10:46
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

10265 Ford Mustang

Post autor: Sariel »

Obrazek

Dane techniczne:
Seria: Creator Expert
Rok premiery: 2019
Liczba klocków: 1471
Cena: $149.99, S@H: 619,99 zł

Co tu dużo pisać, w końcu zestaw o którym marzyło wielu, w końcu prawdopodobnie najlepszy Creator w historii.

Za:
- kosmiczny wygląd i funkcjonalność z wypasioną liczbą detali; poprzednie Creatory wciąga nosem
- jak zwykle w zestawie spod ręki Mike'a Psiakiego, niesamowite rozwiązania konstrukcyjne ryjące mózg
- w końcu skręt i to kierownicą!
- dodatkowa, bardzo dopieszczona zawartość w instrukcji której i Chiron by się nie powstydził
- dobra cena: kosztuje tyle co Aston Martin mimo że ma 200 części więcej i bije go na głowę pod każdym względem
- tona fajnych nowych części, w tym nowe koła, nowe skurw, przepraszam, zaokrąglone skosy, i mnóstwo ciemnoniebieskich klocków
- w zestawie komplet "upgrade'ów" takich jak wystający z maski silnik, boczne wydechy czy spojer
- zestaw który w końcu nie trąci tanizną i sprawia wrażenie hołdu z głębi serca dla ikony motoryzacji

Przeciw:
- pewne mankamenty wynikające z ograniczeń samych klocków, jak brzydka płaska szyba przednia i nadruki z marginesami dające efekt przerywanych linii
- budowa jest trudna i daje wiele okazji do błędu
- tradycyjnie LBG zamiast chromu, no i wiele osób liczyło że kucyk będzie ciemnozielony

Awatar użytkownika
Kalais
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2428
Rejestracja: 14 lut 2016 18:13
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: Kalais »

Recka fajna jak zawsze.

A sam zestaw obłędny. Wygląda jak naprawdę dobry MOC. Imho jeden z lepszych zestawów ostatnich lat! Naprawdę dopracowany. O dziwo cena też wcale nie jest taka straszna patrząc na poprzednika (Aston Martin).

Co do minusów - to ten LBG rzeczywiście trochę dziwny. Że Chrome nie używają to rozumiem jak najbardziej ("łuszczył" się strasznie), ale mogli by to zrobić w powszechnie obecnie stosowanych flat silver lub metallic silver itp.
Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: SERVATOR »

Na miejscu Auriego już bym robił gotowe komplety chromów do tego zestawu. :)
Awatar użytkownika
syzygy
Posty: 192
Rejestracja: 24 lut 2017 23:00
Rok urodzenia: 1987
Lokalizacja: Warszawa

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: syzygy »

Mogłeś jeszcze dodać porównanie z Twoim mustangiem :)

Nareszcie skręt i niezłe funkcje... wzięli się do roboty w końcu :P
Awatar użytkownika
Sirius
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 4560
Rejestracja: 04 gru 2013 22:09
Rok urodzenia: 1991
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: Sirius »

Jeden z ładniejszych zestawów ostatnich lat. Ostatnie samochody z Creatora (Ferrari, Aston Martin) odpuściłem ale ten zapowiada się świetnie i trzeba będzie uzupełnić kolekcję. Kolor moim zdaniem zdecydowanie lepszy od proponowanego przez niektórych dark green. Nie mogę się doczekać budowania, bo poziom szczegółów robi wrażenie.
Awatar użytkownika
Havoc
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 1310
Rejestracja: 14 maja 2013 20:00
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: Havoc »

Dla mnie ten zestaw trafia do mojej listy top 10 ever. Jak na zestaw lego wyjątkowo dobrze odwzorowany. Must have.
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: nori »

Piękny jest! Pierwszy tego typu model od dłuższego czasu, na którego naprawdę mam ochotę. Świetnie będzie się prezentował jako po prostu model do postawienia na półce, choć tutaj pojawia się pytanie: owszem, jest świetnie odwzorowany, bogaty w szczegóły, piękny, ale nadal posiada ograniczenia wynikające z zastosowania klocków, więc jako durnostojka o wiele lepiej jednak sprawdzi się model stricte przeznaczony do tego, czyli jakieś Burago czy z innych marek. Z drugiej strony, takie Burago nie da nam przyjemności z samego procesu składania, a ten, jak Sariel pokazałeś, jest naprawdę w tym przypadku bardzo ciekawy.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: jetboy »

Zbudowalem. Rozwiazania konstrukcyjne sa obłędne! Można sie wiele nauczyć. Do tego model jest bardzo ładny i bawialny. jako dawca cęści też znakomity. Moim zdaniem jeden z najlepszych zestawów ever! Jeśli uda się go kupić pomiżej RRP, to zdecydowanie warto!
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Awatar użytkownika
Thietmaier
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7022
Rejestracja: 19 lip 2013 16:08
Rok urodzenia: 1996
Lokalizacja: Biała Podlaska/Kraków
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: Thietmaier »

Mój czeka na mnie od prawie miesiąca na złożenie. Czytając takie opinie aż nie mogę się doczekać gdy zasiądę go złożyć :D
_________________________________________________________
Prawo jest dla ludzi a nie ludzie dla prawa, a ignorantia iuris nocet
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7485
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: 10265 Ford Mustang

Post autor: Benny80 »

Wczoraj poskładałem i potwierdzam - ładny, zgrabny, ciekawie zbudowany, dobry dostawca elementów. Innymi słowy brać, wiać i składać ;)
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
ODPOWIEDZ