40108 Balloon Cart polybag

Moderator: nori

Awatar użytkownika
tajfek
Posty: 39
Rejestracja: 14 gru 2013 13:02
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Jordanów

40108 Balloon Cart polybag

Post autor: tajfek »

Obrazek
Recenzja 40108 Balloon Cart polybag

Dane techniczne
Seria: Creator
Rok premiery: 2014
Liczba elementów: 58
Liczba figurek: 2
Spis cześci: Brilcklink
Cena: Bricklink od 15-35$, Allegro w 2014: ok. 30-40 PLN. Allegro aktualnie (2019 r.) z wysyłką: 109 zł

Wstęp

Witam ponownie po dłuższej przerwie. Przygotowałem dziś dla Państwa niewielką dawkę szczęścia w postaci sprzedawcy balonów. Jak powszechnie wiadomo, szczęście to taki nietypowy wynalazek o właściwościach podważających teorie matematyczne. Dlaczego? Bo to jedyna rzecz, która się mnoży, kiedy się ją dzieli. Do napisania tej recenzji zmotywowało mnie zdjęcie przyjaciela z Indii.
Zdjęcie zostało podpisane w taki sposób: "Irony of life is those who need love the most are spreading love to others!"

Obrazek

No ale dosyć sentymentów wracajmy do pisania...

Recenzja 40108 Balloon Cart polybag

Zestaw został wydany w 2014 roku. Dzisiaj już nie pamiętam dokładnie, jak stałem się jego posiadaczem. Najprawdopodobniej kupiłem go na allegro nie mogąc przejść obok obojętnie. Bardzo mi się podobał bo idealnie wpasowywał się w klimat, umiłowanej przeze mnie serii Kamienniczek.

Obrazek


Opakowanie i instrukcja

Opakowanie woreczek foliowy, tzw polybag.

Obrazek


Instrukcja

Papierowa karteczka obustronnie nadrukowana.
Strona pierwsza:

Obrazek

Strona druga:

Obrazek

Co znajdziemy w środku i jak powstaje model

W środku woreczka znajdziemy dwie sympatyczne figurki.
Pierwsza z nich to miły Pan sprzedawca ubrany w stylowy kubrak z czerwoną czapką na głowie, która pojawiała się też w zestawach stoworzonych dla sympatyków kolei.
Druga figurka to chłopczyk, krótkie nóżki, bluza młodzieżowa trendy mody typowe dla 2014 roku ;)

Obrazek
Obrazek

Klocki które w liczbie 58 sztuk znajdziemy w środku, to głownie plate`y, round plate`y i bricki typu Round 2 x 2 Dome Top w atrakcyjnych kolorach.

Obrazek
Obrazek

...Ale jest też klocek nietypowy, jeśli mogę tak napisać, mniej populary lub rzadziej występujący bo w wypadku 85 zestawów.
White Plate, Modified 1 x 2 with Angled Handles on Side

Obrazek

...budujemy!

Zabawę z wózkiem zaczynamy od zbudowania podwozia, które następnie zamykamy pojemnikiem i uchwytami. Pojemniczek na balony ma drzwiczki przeźroczyste Trans-clear, więc nienapompowane baloniki w postaci kolorowych "groszków" round plate 1x1 są widoczne od zewnątrz. Całość w fajnym stylu zdobią butle z helem (lubię czasem łyknąć helu, żeby pogadać śmiesznym głosem hehehe ) oraz dwa uchwyty, jeden do pchania wózka, drugi do ekspozycji baloników.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Elementy zapasowe w liczbie sztuk trzy, które pozostały po zakończeniu budowania.

Obrazek

Model gotowy!

Obrazek


Podsumowanie

Przesympatyczny zestaw, bardzo mi się podoba i cieszę się z tej recenzji jak dziecko! Wiem, że zdjęcia są słabe i bardzo za to przepraszam, mam nadzieję jednak że recenzja przypadnie wam do gustu.
Olaf RagnaFoL
Posty: 1029
Rejestracja: 09 lut 2014 10:09
Rok urodzenia: 1901

Re: 40108 Balloon Cart polybag

Post autor: Olaf RagnaFoL »

Nikt nic nie pisze, to śpieszę z odsieczą. :)

Dzisiaj ten zestaw bardzo by mi się przydał, do zbudowania okolicznościowej budowli.

Balony są tu chyba najważniejsze, występowały w kilku zestawach (jako balony) i bardzo się przydają.
Cena dzisiaj szokuje. Minifigi niezłe, ale czapka sprzedawcy trochę nie pasuje, dzisiaj dzięki nowym elementom da się to zrobić lepiej. :)
"tylko co to wnosi do dyskusji?"
ODPOWIEDZ