Lego 70634 Nya Spinjitzu Master

Moderator: nori

janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Lego 70634 Nya Spinjitzu Master

Post autor: janekjanoron »

Obrazek
Seria:Ninjago
Pod seria:Sons of Garmadon
Rok Wydania:2018
Liczba Elementów:69
Cena: $ 9.99 Zł 44.99
Brickset

Mimo że niezbyt przepadam za serią Ninjago widząc ten zestaw na promocji w Carrefour za jedyne 22 zł musiałem kupić. Zestaw mały bo tylko 69 elementów które spokojnie mogły się zmieścić w małym kartoniku ale zestaw ten zapakowany jest w nowy typ pakowania od TLG. Chyba uznali że takie pozaginane pudełka będą dobrym pomysłem. Tego typu pudełka możemy znaleźć także w najnowszych "spinnerach" z Ninjago oraz w pudełkach w kształcie serca z serii Friends.
Obrazek
Obrazek
Pudełko stara się być na siłę młodzieżowe zarzucając ze wszystkich stron hasztagami oraz chalangami. Na pudełku widzimy także instrukcję użytkowania oraz parę zdjęć na którym widać dzieci bawiące się tym modelem. W środku natkniemy się na 32 stronnicową instrukcję, 2 worki z klockami i 2 duże elementy wrzucone luźno.
Obrazek
Po rozpakowaniu woreczków zobaczymy to:
Obrazek
Jest tu dość dużo fajnych części. Warto wspomnieć nowe płomienie w kolorze transparent light blue oraz torsik który jest unikalny dla tego zestawu. Dostajemy także podwójną maskę. Nie umiem zrozumieć dlaczego TLG zdecydowało się takie zastosować. Ktoś mi kiedyś powiedział że dzięki temu naraz może być dolna część maski oraz włosy ale to zastosowanie do mnie nie przemawia ponieważ przy długich włosach Nyi (niedostępnych w tym zestawie) nie da się ich założyć.

Figurki
W zestawie dostajemy figurkę Nyi którą na Bricksecie jest oznaczona jako njo404. Figurka jest unikalna dla tego zestawu ale tors niezbyt pasuje do pasa niżej.
Obrazek

Budowla nr.1
W pierwszej kolejności powstaje mała "świątynia" wody składającą się z 27 elementów. Włócznia z złotą wstawką lekko boli w oczy. O wiele lepiej wygląda włócznia z gazetki z Nyą. Płomienie imitują mały wodospad a dwa tile małą rzeczkę. Jest tutaj parę braków pod płomieniami ale całość sprawia dobre wrażenie
Obrazek

Budowla nr.2
Po świątyni powstaje główna budowla czyli wyrzutnia i "spinner". Całość jest dość solidna ale mała. Ja mimo młodego wieku mam na to za dużą rękę i nie mogę tego złapać jak to jest pokazane na opakowaniu. Rączka od wyrzutni jest za krótka. Na spodzie jest 8 studów na wierzchu co psuje dobre wrażenie. jeżeli przekręcimy rączkę o 180 stopni zobaczymy że z drugiej stronie nie jest to zbyt ładnie wykończone. Choć wizualnie model nie spełnia moich oczekiwań to bawialność jest wyśmienita. Bardzo dużą frajdę daje wystrzeliwanie "spinnera" z wyrzutni.
Obrazek

Podsumowanie
Plusy:
-Duża bawialność
-Ładny design

Minusy:
-Wady konstrukcyjne
-Dosyć drogie


U mnie zestaw na razie ląduje na biurku choć może niedługo zostanie rozłożony na częsci
Obrazek

PS
Podczas przeglądania innych modeli w Carrefourze zobaczyłem że inne zestawy z tej serii np. 70635(z Jayiem) jest za 25 zł. Nie wiem czy na siłę doszukuję się tutaj seksizmu ale dlaczego zestaw z Nyą jest tańszy niż wszystkie inne zestawy z tej serii?
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
ODPOWIEDZ