Lego 10259 Winter Village Station

Moderator: nori

janekjanoron
Posty: 23
Rejestracja: 03 sie 2018 09:01
Rok urodzenia: 2004
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle, Polska

Lego 10259 Winter Village Station

Post autor: janekjanoron »

Lego 10259 Winter Village Station

Obrazek

Dane Techniczne:
Seria: Holiday Seasonal Town
Rok Premiery: 2017
Liczba Klocków: 902
Cena:
Katalogowa: 299.99zł/£74.99 / $79.99 / 69.99
Najtańsza: 247.75


Brickset: https://brickset.com/sets/10259-1/Winte ... ge-Station" target="_blank

Witam w mojej najnowszej i pierwszej recenzji na tym forum. Wcześniej recenzje pisałem tylko parę razy więc jak zrobiłem coś źle to zachęcam do poprawienia mnie w komentarzu.
Wstęp
Zestaw dostałem pod choinkę i złożyłem go w jakieś 2 h i 30 min. W opakowaniu możemy znaleźć 4 tory luźno (bez worka) jedynie spięte dwoma kijkami. W tym momencie zauważyłem pierwszy problem z tym zestawem. Porównałem stare tory z serii Western z tymi w zestawie. Na pierwszy rzut oka wszystko jest takie samo, lecz gdy zajrzymy na wierzch torów zobaczymy, że stare tory miały porządne metalowe szyny podczas gdy nowe są w całości zrobione z plastiku.
Obrazek20190112_155303
Gdy zajrzymy głębiej mamy podzieloną na dwie części instrukcję zapakowaną w woreczek. Niestety w tym woreczku znajdziemy także naklejki. Niestety w żaden sposób nie możemy ich ominąć ponieważ naklejki są w miejscach takich jak: znaki drogowe, plan jazdy oraz tablice rejestracyjne. Woreczki są podzielone na numery 1 i 2.

Instrukcja Pierwsza
Z pierwszej serii woreczków powstaje zgrabny przejazd przez tory oraz autobus.
Obrazek
Obrazek
Dostajemy także 3 figurki do kompletu. Babcie, wnuczka oraz kierowcę autobusu.
Obrazek
Obrazek
Przejazd jest bardzo dobrze zaprojektowany i sprawia wrażenie solidnego. Niestety nie możemy powiedzieć tego samego o autobusie, który, choć wytrzymały, posiada parę sporych błędów konstrukcyjnych. M.in. mamy 3 figurki które w zamyśle będą się nim poruszać. W autobusie mamy 4 miejsca. Podczas gdy Babcia oraz Kierowca siadają bez problemu to dzieciak ze starymi krótkimi nogami nie ma gdzie usiąść i kończy "stojąc" na 2 studach z siedzenia. Nie jest to do końca przemyślane.
Obrazek
Oprócz tego w środku gdzie wszystko jest gładkie z prawej strony kierowcy możemy zauważyć parę wystających kawałków części które nie wyglądają zbyt ładnie. Po bokach autobusu możemy zauważyć stroiki, które trzymają się na zwykłych pinach, które widać od środka, co psuje ogólny dobry wygląd. Na instrukcji do części pierwszej możemy zauważyć błąd graficzny. Otóż obydwa znaki zwrócone są w stronę czytelnika więc auta jadące z drugiej strony nie mają żadnego znaku w ich stronę. Teraz przestanę narzekać i spojrzę na zewnątrz autobusu, który jest po prostu piękny. Wystarczy popatrzeć na grill i przednie błotniki i lampy, żeby zniknęły poprzednie wątpliwości.

Instrukcja Druga
W drugiej książeczce mamy instrukcję do zbudowania stacji kolejowej.
Obrazek
Jest to najlepsza część tego zestawu. W tej części dostajemy bardzo dużo nietypowych technik budowy charakterystycznych dla serii Creator Expert. Budowla daje wiele frajdy z budowania. Budujemy tutaj dwie figurki. Baristkę oraz pana w garniturze który wygląda na konduktora.
Obrazek
Najciekawszą techniką moim zdaniem są tarcze z nadrukami które imitują zegar. Jest tu zupełnie inaczej niż w zestawie numer 10245 gdzie jest to nadrukowany talerz. Niestety jest tu mały problem z naklejkami które parę razy trzeba bardzo dokładnie przykleić. W środku stacji mamy sklepik z kawą i gazetami oraz sklepik z biletami. Obydwa sklepiki są obsługiwane od środka i od zewnątrz. Mamy także ławkę pod daszkiem. Na pierwszym piętrze mamy małą choinkę złożoną ledwie z trzech części. Mamy tu dużo ciekawych części w dość niskiej cenie ale to omówię w podsumowaniu.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
W instrukcjach mamy dość mało reklam. Jest reklama zestawu numer 10258 oraz WIN, w tej wersji nie mamy WIN z rozwrzeszczanym dzieckiem lecz ze zwykłym Bobem.

Podsumowanie

PLUSY:
- Mała cena za 1 element (około 30 groszy za element)
- Ładne wytrzymałe konstrukcje.


MINUSY:
- Brak pociągu który jest kluczowy dla tego zestawy
- Wadliwa konstrukcja autobusu
- Zbyt wiele naklejek


Podsumowując zestaw jest dość opłacalny na np. części oraz do swojej kolekcji Winter Village. U mnie zestaw ląduje obok reszty zestawów z tej serii.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2019 16:37 przez janekjanoron, łącznie zmieniany 2 razy.
"Jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko? Albert Einstein"
ODPOWIEDZ