Lego The Movie 2 70841 Benny's Space Squad

Moderator: nori

Awatar użytkownika
michallus
Posty: 56
Rejestracja: 15 gru 2016 18:22
Rok urodzenia: 1992
Lokalizacja: Warszawa

Lego The Movie 2 70841 Benny's Space Squad

Post autor: michallus »

70841 Benny's Space Squad
Obrazek

Dane Techniczne
Seria: Lego The Movie 2
Rok premiery: oficjalny 2019, rzeczywisty 2018
Liczba klocków: 68
Liczba figurek: 4
Cena: Lego Shop - 44.90 PLN, 9.99$, 9.99EUR

Spis części
BricSet, bricklink


Wstęp
Witam Was wszystkich. Gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcia zestawu 70841 wiedziałem, że będzie on mój i tylko czekałem na to, aż pojawi się w sklepach. W niedzielę dowiedziałem się, że trafił on do sklepów sieci Empik (jeszcze raz dzięki Grzesiu!). Natychmiast dokonałem zamówienia i dziś go odebrałem. Zabawną historią jest to, że tak jak już zostało wspomniane w innym wątku, sieć Empik chwilę po oficjalnym wystawieniu do sprzedaży całej serii Lego The Movie 2, zdjęła ją ze sprzedaży, z zamiarem powrócenia w styczniu. Na szczęście mi udało się go zamówić i jeszcze w grudniu podzielę się z Wami moimi wrażeniami.

Pudełko
Dziś po zjawieniu w Empiku czekała na mnie paczka do odbioru.

Gdy wziąłem ją do ręki okazała się dziwnie lekka, po dokładniejszym obejrzeniu pudełka zauważyłem, że duża jego część to wypełniacz.

Obrazek

po zdjęciu górnej warstwy, w końcu pokazało mi się główne pudełko. Bardzo ładne, ciekawe kolory, fajna grafika, ale czemu ono jest takie małe?

Obrazek

wiem, że na zdjęciach nie widać dobrze rozmiaru dlatego pokusiłem się o zestawienie z zapalniczką. pudełko ma właściwie wielkość polybaga.

Obrazek

tył pokazuje wesołą gromadkę w akcji, wraz z imiennym przedstawieniem wszystkich delikwentów.

Obrazek

Warto dodatkowo zauważyć, że w 1983 roku pojawił się zestaw 6701 Minifigure Pack:

Obrazek

Różnił się on ilością i kolorem figurek, nie miał dodatkowych pojazdów ale gołym okiem widać, że był on inspiracją do powstania zestawu 70842.


Klocki

Po wysypaniu zawartości pudełka naszym oczom ukazuje się zawartość pudełka. To dwa małe woreczki plus cienka instrukcja.
Obrazek

Obrazek

Figurki

Chciałbym oficjalnie przedstawić Wam Benny's Space Squad. Zaczynając od lewej proszę przywitać się z Bennym, Lennym, Jennym i Kennym. Nie ukrywam, że różowy Lenny to mój zdecydowany faworyt w tym zestawie. Warto też zauważyć, że dla każdego z naszych astronautów zostały przewidziane akcesoria: krótkofalówka, blaster, klucz oraz wykrywacz metali.

Obrazek

Nie ukrywam, że jestem trochę zawiedziony, ponieważ tylko nasza gwiazda Benny ma twarz z obu stron (oraz słynny pęknięty kask i przetarte logo na piersi), pozostałe ludki mają standardową uśmiechniętą główkę lego, znaną nam wszystkim od lat. Z jednej strony szkoda, ale z drugiej cały ten zestaw to nawiązanie do serii space z lat 70-80. co oznacza, że główki są jak najbardziej adekwatne i nie można mieć o to pretensji.

Obrazek

Modele
Nie ma się co oszukiwać, w tym zestawie główne skrzypce grają figurki i cała reszta to tylko dodatki do nich. Ale jak na tak mały zestaw są to ciekawe dodatki.

Jako pierwszego do złożenia otrzymujemy robota składającego się z 7 klocków. Kolorystyka robota oraz krótkofalówka którą trzyma Benny podpowiada nam, że to on nim kieruje.

Obrazek

Jako następny otrzymujemy do złożenia pojazd księżycowy, z dwoma miejscami na pokładzie oraz z klipsami dla dwóch akcesoriów na "pace". Na opakowaniu, z obu stron Lenny jest przedstawiony jako kierowca brygady.

Obrazek

Obrazek

Trzecim i ostatnim elementem do złożenia, jest pojazd którym na pudełku raz lata Benny, a raz Kenny.

Obrazek

Całość prezentuje się następująco.

Obrazek

Klocki zapasowe, które zostały po zbudowaniu.

Obrazek

Zestaw jest dosyć mały, nie ma w nim oszałamiającej liczby klocków. Mimo to znalazłem dwa warte wyróżnienia. Jest to niebieski slope 2x4 z nadrukiem loga space, oraz szary plate 2x2, z dwoma studami w ilości sztuk 2.

Obrazek


Podsumowanie

Zestaw 70841 to obowiązkowa pozycja dla każdego fana lego, tego młodszego i starszego. Zestaw składa się z czterech figurek, jest bardzo bawialny i czuć od klimat starszych zestawów. Mimo małego pudełka, skrywa on w sobie prawdziwą bombę frajdy. Mogę śmiało też powiedzieć, że różowy Lenny stał się oficjalnie jedną z moich ulubionych figurek. Poniżej jeszcze zdjęcie złożonej całości.

Obrazek

Plusy
+++ różowy kosmonauta
+ cztery figurki oraz akcesoria do każdej z nich
+ bardzo bawialny zestaw

Minusy
- małe pudełko, zestaw kosztuje 40PLN, a tak naprawdę wygląda jak "polybag"/jakiś dodatek marketingowy do czegoś
- mogli zrobić dwustronne główki
- biały na żywo ma dziwny kolor, tak jakby kremowy albo już pożółkły biały. Nie widać tego na zdjęciach Mogli wybrać inny kolor
Ostatnio zmieniony 10 sty 2019 14:26 przez michallus, łącznie zmieniany 15 razy.
Nie lubią słowa singiel, uważają je za zbyt wyszukane jak na ich miarę. Wolą swojskie kawaler. Kawalerowie do wzięcia.
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: jetboy »

Oficjalna data premiery to 2019
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
Marzyciel
Posty: 118
Rejestracja: 05 sie 2017 20:43
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Wolsztyn

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: Marzyciel »

Cena nie jest zła jak za 4 figurki i trochę klocków. Z drugiej strony są to figurki tanie w produkcji. Fajnie że wrócili po latach do tej serii.
Awatar użytkownika
dzidek1983
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 5469
Rejestracja: 21 sie 2015 08:38
Rok urodzenia: 1983
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: dzidek1983 »

Mikrofalówka... hihihihi :D
Something, something, something, dark side... Something, something, something, complete...
Awatar użytkownika
Amal
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2874
Rejestracja: 18 maja 2013 02:37
Rok urodzenia: 1968
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: Amal »

Tyle możliwych kolorów, a oni wrzucają kosmonautę w różowy kombinezon... Herman Goering paradował z różowym mundurze, ale on miał już mózg przeżarty narkotykami.
Lex est quod notamus (łac."prawem jest, co zapisane")
Awatar użytkownika
Szczepan
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 853
Rejestracja: 03 kwie 2015 10:28
Rok urodzenia: 1982
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: Szczepan »

michallus pisze:(...) Z jednej strony szkoda, ale z drugiej cały ten zestaw to nawiązanie do serii space z lat 90, co oznacza że główki są jak najbardziej adekwatne i nie można mieć zbyt dużych pretensji.
Z lat 90...
Ech...
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: nori »

Dzięki za recenzję, teraz każda recenzja pisana jest na wagę złota, tym bardziej, jak dotyczy zestawu dość pożądanego przez klockową brać, a takim bez wątpienia jest 70841 Benny's Space Squad. Twój tekst czyta się bardzo przyjemnie, niemniej wkradło Ci się trochę nieścisłości i błędów, które dobrze byłoby poprawić.
- "Żeby przystąpić do składania musimy otworzyć i wysypać oba woreczki." - to chyba oczywiste. ;)
- "Instrukcja jest na tyle mała i symboliczna, że pozwoliłem sobie opuścić jej szczegółowe fotografowanie." może, ale opisujesz zestaw z nowej serii, wiele osób ciekawi choćby, jakie jest tło, warto dołożyć choć jedno zdjęcie.
- zabrakło indeksu elementów, to poważny brak w recenzji!
- natomiast dałeś aż dwa zdjęcia opakowania pewnej sieci handlowej - akapit o tym, jak zestawy trafiły do sprzedaży jest jak najbardziej wartościowy i ciekawy, ale aż dwa zdjęcia są zupełnie zbędne.
- małe pudełko można policzyć za plus, zazwyczaj TLG przesadza z rozmiarami pudełek, do tego cały czas ogłasza frazesy, jakie to stara się być ekologiczne. A tu proszę, jednak da się oszczędzić trochę papieru. (Dygresja: przy mniejszym rozmiarze pudełek, oszczędność papieru jest marginalna, największe oszczędności są na transporcie i magazynowaniu, a to już przekłada się bezpośrednio bardzo mocno na kwestie ekologiczne).
- Do poprawy: mikrofalówka
- "zestaw to nawiązanie do serii space z lat 90", Seria Classic Space powstała w 1978 roku, i przez parę kolejnych lat to właśnie w takiej formie otrzymywaliśmy zestawy, tak więc to zdanie zawiera dość poważny błąd. W latach 90. mieliśmy już serie M-Tron, Space Police, Blacktron, Ice Planet a nawet Insectoids. Poza tym masz tu błąd językowy: lata 90. pisze się z kropką, to liczebnik porządkowy.
- w recenzji warto pokazać nawiązania i ciekawostki, mógłbyś wymienić takie zestawy jak 6711 z 1983 roku czy 6702 z 1986 roku. Warto też byłoby pokazać podobne robociki, a było ich całkiem sporo, np.: w zestawach 6891, 6931, 6802, 6884 i wielu innych.
- brakuje sporo przecinków i kropek.
- w danych technicznych brak linków do Brickseta i Bricklinka, dobrze też podać cenę w innych walutach.
Ogólnie, recenzja przyjemna, ale ewidentnie strasznie się chyba z nią spieszyłeś, przez co zabrakło czasu na poprawki, a co gorsza, wkradło Ci się trochę błędów rzeczowych, które w recenzji siłą rzeczy nie powinny mieć miejsca. Dobrze by było, gdybyś ja gruntownie przejrzał i poprawił.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
nori
Posty: 1467
Rejestracja: 15 maja 2013 08:53
Rok urodzenia: 1979
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: nori »

michallus, jest szansa, żebyś poprawił błędy? W obecnej formie recenzja w ogóle nie powinna być opublikowana w dziale recenzje, masz dużo podpowiedzi co poprawić we wcześniejszym poście, wystarczy tylko zedytować, poprawić błędy (nadal masz błędy rzeczowe, co jest naprawdę niewybaczalne w takim tekście!), uzupełnić informacje. Masz podane jak na tacy do czego możesz nawiązać i co poprawić. Jak potrzebujesz jakiejś dodatkowej pomocy, chętnie Ci jej udzielę.
8studs | Adventurers | "He's a total freak, but in a good sense."
Obrazek
Awatar użytkownika
Benny80
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 7491
Rejestracja: 17 maja 2013 20:50
Rok urodzenia: 1980
Lokalizacja: Klein-Dombrowka, Landkreis Kattowitz
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: Benny80 »

Nori, gość nie zaglądał tu od 19 grudnia.. obawiam się, że czas na "Moderatorze, czyńcie swą powinność.."
Czy ja buduję? Pani kierowniczko, ja buduję cały czas.. na okrągło!

Imigrant zarobkowy: Brig, Valais, Switzerland
Imigrant: Trim, Co. Meath, Ireland
Imigrant: Fredensborg Kommune, Denmark
Awatar użytkownika
jetboy
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 15905
Rejestracja: 09 lip 2013 17:03
Rok urodzenia: 1973
Lokalizacja: Warszawa koło Otwocka
Kontakt:

Re: Lego The Movie 2 70842 Benny's Space Squad

Post autor: jetboy »

Nori, może wrócisz na łono stowarzyszenia i zajmiesz się moderacją tego działu, bo nikt tego nie zrobi tak dobrze jak Ty!
Jeśli się zdecydujesz obiecuje w ciągu miesiąca zrobić oprogramowanie bazy danych recenzji, tak że listy recenzji będą się same odświeżać i sortować po dowolnych kryteriach. Trzeba będzie tylko dodawać recenzje do bazy.
_____________________________________________
To KLOCKI LEGO, można z nich zbudować WSZYSTKO!
ODPOWIEDZ