4203 Excavator Transporter

Moderator: nori

Awatar użytkownika
rutek
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2699
Rejestracja: 15 maja 2013 07:05
Rok urodzenia: 1970
Kontakt:

Re: 4203 Excavator Transporter

Post autor: rutek »

Dejw pisze:Jeśli nie to nie wiem.
Przyjrzyj się naczepie i odpowiedz jak koparka tam wjechała ;)
Ten zestaw jest zwyczajnie mocno uproszczony.
BTW Kiedyś widziałem jak koleś "przeszedł" koparką przez rów, tak więc wszystko jest możliwe :)
________________________________________________________________
Nie pytaj Co ZT może zrobić dla Ciebie. Zapytaj co Ty możesz zrobić dla ZT!
BRICKSHELF FLICKR
Awatar użytkownika
Dejw
Posty: 254
Rejestracja: 17 lip 2013 19:53
Rok urodzenia: 1994

Re: 4203 Excavator Transporter

Post autor: Dejw »

rutek pisze:Przyjrzyj się naczepie i odpowiedz jak koparka tam wjechała ;)Ten zestaw jest zwyczajnie mocno uproszczony.
No tak, naczepa to osobny temat. Ale jak sam przyznajesz dla kreatywnego operatora nie byłby to problem.
rutek pisze:BTW Kiedyś widziałem jak koleś "przeszedł" koparką przez rów, tak więc wszystko jest możliwe :)
Aż naszła mnie ochota odkurzyć i naładować swojego starego R964C i porobić znowu jakieś sztuczki. :D
Awatar użytkownika
Seba
Posty: 88
Rejestracja: 07 lis 2013 13:20
Rok urodzenia: 1981
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: 4203 Excavator Transporter

Post autor: Seba »

Dejw pisze:Nie rozumiem dlaczego minusem jest to, że koparka jest szersza od ciągnika.
Chyba zostałem źle zrozumiany :-) Nie jest dla mnie problemem, że koparka ma 8 studów. Natomiast uważam, że jeśli koparka ma 8 studów to i naczepa powinna być tego samego rozmiaru. Tak też było zrobione w 60027. Oczywiście zdaję sobie z tego sprawę, że niektóre ponadgabarytowe transporty wystają poza obrys naczepy / ciągnika i nie jest to niczym spektakularnym czy też niesamowitym. Sam pokazałeś na zdjęciach, iż bywają takie monstra.
Mam wrażenie, patrząc na zestaw, że koparka jest lekko nadgabarytowa w stosunku do reszty lub naczepa i ciągnik są lekko niedoszacowane w stosunku do rozmiarów koparki. Większy rozstaw osi w koparce, większe koła sprawiają wizualnie takie wrażenie. Być może to zamierzony efekt projektanta ? Nie wiem, moim zdaniem nie do końca wyszło.
BTW: TAM cisza, a TU już dwie strony odpowiedzi ! Dziękuję.
Ciehoo
Stowarzyszenie Zbudujmy.to
Posty: 2208
Rejestracja: 12 sie 2013 18:56
Rok urodzenia: 1976
Lokalizacja: Będzin
Kontakt:

Re: 4203 Excavator Transporter

Post autor: Ciehoo »

Ładowanie koparki może (a tu musi...) odbywać się podobnie jak parkowanie równoległe. Widziałem gdzieś kiedyś jak taką lawetę nieznacznie opuszczano i koparka manewrując zajęła na niej swoje miejsce. Tu jest podobnie tylko opuszczania nie ma ;)
---------------------
Mój BRICKSHELF
Smigol
Posty: 535
Rejestracja: 05 sie 2013 06:55
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Ziemia

Re: 4203 Excavator Transporter

Post autor: Smigol »

Patrząc na zdjęcia mam takie samo zdanie jak Seba, ponieważ koła koparki tylko lekko łapią krawędź naczepy. Jest za malutka :) Mogli ją poszerzyć tym.
Do ładowania trzeba dokupić dobie dźwig :)... bo niestety system rozpinania naczepy od przodu byłby albo zbyt skomplikowany, albo mało trwały.
ODPOWIEDZ