Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SlaV0
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2018 13:37
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Oświęcim

Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Post autor: SlaV0 »

Witam,

oto kolejny filmik jaki skleciłem z całego procesu od rozpakowania po składanie i króciutką prezentację.
Te modele to był sztos!
https://youtu.be/7OTLsC4wv-4
To może nie recenzja ale bardziej refleksja i wrażenia.
Od dzieciaka marzyłem o tym żeby dostać w swe łapy model z prawdziwą pneumatyką. Ten dźwig to był jeden z takich modeli, które były obiektem owych marzeń.
Jak się okazało po rozpakowaniu zestaw był (prawie) kompletny lecz samo pudełko i klocki wykazywały duże oznaki używania i "kurzenia się na półce". Zresztą widać to na wideo.
Obrazek
Obrazek
Brak było w pudełku trzech elementów - nakładek na korbki oraz nasady na "koguta".
Przeczyściłem nieco więc część po części i przystąpiłem do konstrukcji.
Gdy go w końcu zbudowałem stwierdziłem, że pneumatyka "ręczna" to nie jest nic tak wspaniałego jak mi się zdawało kiedyś. Niemniej całościowo jestem bardzo zadowolony z tego że ten krok został w końcu po tylu latach uczyniony i model pięknie prezentuje się na półce.
Obrazek
Dodatkowo mogę napisać, że rozmiar dźwigu zrobił na mnie wrażenie gdyż nigdy tak dużego zestawu nie posiadałem. Zwłaszcza gdy rozłożyło się samo ramię maksymalnie na wysokość. Naprawę super!
Obrazek
Jednak po złożeniu, w porównaniu do innych później zakupionego przeze mnie modelu okazał się wcale nie taki duży a wręcz trochę drobny ;)
Obrazek
Podsumowując - korbki i cała mechanika dział bardzo fajnie i daje masę frajdy dla kogoś takiego jak ja. Świetne to uczucie mogąc mieć ten model w mojej małej kolekcji lat 90', które osobiście uważam za najlepsze dla klocków. Zwłaszcza lata od 1990 do 1996.
Obrazek
Dzięki za poświęcenie tej chwili na obejrzenie i przeczytanie tych moich refleksji :)
Ostatnio zmieniony 02 sie 2018 07:55 przez SlaV0, łącznie zmieniany 3 razy.
Posiadane zestawy:
- 8880
- 8460
- 8868
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 66
Rejestracja: 11 wrz 2013 22:28
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Post autor: stpman »

Nie obraź się, ale to nie powinno trafić nawet do działu recenzje.
Ja rozumiem, że to wideo-recenzja ale żeby nawet słowa więcej nie napisać? Serio? W 2018 roku taki poziom? Toć to by 10lat temu nie przeszło...
Popatrz jak to robi Sariel... Ucz się i naśladuj najlepszych :)
Awatar użytkownika
SlaV0
Posty: 5
Rejestracja: 30 cze 2018 13:37
Rok urodzenia: 1985
Lokalizacja: Oświęcim

Re: Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Post autor: SlaV0 »

Oczywiście, widziałem i podziwiam poziom Sariela :)
Jeśli te wideo mogłoby trafić do innego działu tego forum to proszę o odpowiednią sugestię.
To spontaniczne filmiki, nie mające na celu konkurować z prawdziwymi youtubowymi recenzjami. Ot zew dziecięcego uczucia do modeli które się w tych filmikach znalazły. Wyraz mojej radości z tego, że mogłem w końcu te modele zakupić i złożyć. A jakie może być lepsze miejsce do tego niż forum o klockach LEGO właśnie? :)
Posiadane zestawy:
- 8880
- 8460
- 8868
Awatar użytkownika
stpman
Posty: 66
Rejestracja: 11 wrz 2013 22:28
Rok urodzenia: 1989
Lokalizacja: Pszczyna

Re: Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Post autor: stpman »

W dalszym ciągu nie rozumiem dlaczego nie chcesz zrobić fajnej recenzji z fajnym filmikiem i ciekawym opisem...
Tylko zamiast tego głupio się tłumaczysz. Już w poprzednim temacie koledzy ci sugerowali co można poprawić a ty nadal nic...
pan ananas
Posty: 14
Rejestracja: 07 lut 2020 20:16
Rok urodzenia: 2000
Kontakt:

Re: Lego Technic Pneumatic Crane Truck 8460

Post autor: pan ananas »

Ładny dźwig, chociaż widać, że jest dość stary bo ma dużo studów. Ja też mam jeden zestaw z pneumatyką, ale nie jest kompletny. Ma za to n na szczęście kompletną pneumatykę i da się go złożyć.
Są ludzie i są fani lego.
ODPOWIEDZ