75884 Ford Mustang Fastback (1968)

Moderator: nori

Awatar użytkownika
SERVATOR
Posty: 3180
Rejestracja: 05 gru 2013 18:42
Rok urodzenia: 1973
Kontakt:

75884 Ford Mustang Fastback (1968)

Post autor: SERVATOR »

75884 1968 Ford Mustang Fastback

Obrazek

Seria: Speed Champions
Rok premiery: 2018
Liczba elementów: 178
Figurki: 1
Opakowanie: Kartonik o wymiarach ok. 20 x 14 x 6 cm
Cena: RPP 69,99 ZŁ
Brickset
Bricklink

Wiele się ostatnio czyta na forach FANÓW klocków LEGO o tym, że LEGO jest coraz droższe, coraz gorszej jakości i ogólnie BE. W sumie przez to "smędzenie" coraz mniej kupuję zestawów i coraz bardziej wciąga mnie mroczna strona ponownego DA.
Ostatnio skusiłem się jednak na prezentowany tu zestaw z najnowszego rzutu serii Speed Champions i nie żałuję. Zmartwi pewnie niektórych wiadomość, że w zestawie tym nie miałem żadnych popękanych i porysowanych klocków a jego cena w wielu sklepach jest w okolicach 50 zł.

No ale po kolei.

Opakowanie.
Standardowy, dla pojedynczych pojazdów z serii Speed Champions, dość miękki kartonik otwierany "na wcisk". Pudełko jest okraszone atrakcyjnymi grafikami sportowego, pooklejanego naklejkami samochodu i wyraźnym logo firmy "Ford".

Obrazek

Obrazek

Z tyłu opakowania, w prawym dolnym rogu (w sumie dość mało widoczny) jest pierwowzór tego klockowego modelu, który trzeba przyznać, że poza kolorem nie ma wiele wspólnego z gotowym modelem. ;)
Oryginał ma w sobie jakąś lekkość/subtelność. Zestaw klockowy jest ... klockowy. No ale dzięki naklejkom od razu nabiera sportowej MOCY.

Obrazek

Zawartość.

W środku kartonika są trzy woreczki z częściami, płyta podłogowa, arkusz naklejek i instrukcja. Od razu widać, że w klockach (NA SZCZĘŚCIE) wyraźnie dominują dwa kolory: Dark Green i Tan. Lubię gdy zestawy mają dużo elementów w małej liczbie kolorów. :)
Obrazek

Instrukcję pominę milczeniem. Jak na zestaw licencjonowany jest bardzo uboga. Chciałbym w niej znaleźć kilka zdjęć i przynajmniej trochę opisu tego bądź co bądź kultowego samochodu. Tu nie ma o tym kompletnie NIC. Szkoda, bo akurat o tym samochodzie można bowiem byłoby napisać wiele... choćby o jego niemalże głównej roli w filmie "Bullitt".
To właśnie ciemnozielony Ford Mustang pierwszej generacji prowadzony przez Steve'a McQueena zapisał się na trwałe w historii kina w kultowych scenach pościgów w San Francisco.
Jakby ktoś jednak był szczególnie ciekawy, to instrukcję do tego zestawu wygodnie można zobaczyć TU.

Jeżeli chodzi o elementy, to zestaw poza nowymi nadkolami nie posiada innych nowych form klocków. Są w nim jednak elementy, które w kolorze Dark Green wystąpiły po raz pierwszy. Klocki te, płytkę z nadrukiem mustanga oraz dedykowaną tylko temu zestawowi figurkę i arkusz naklejek zebrałem na jednym zdjęciu.
Obrazek

Mi najbardziej podoba się właśnie ten okrągły tile 1x1 z nadrukiem mustanga. Na pewno kiedyś gdzieś go wykorzystam.

Model.

Samochód bardzo mi się podoba. Jest to jedno z niewielu aut z serii Speed Champions, które dobrze wygląda nawet bez naklejek. To oczywiście głównie dzięki zbudowanym a nie naklejanym światłom.
Obrazek

Obrazek

Po naklejeniu na pojazd wszystkich naklejek dodatkowo nabiera on mocy i agresywnego wyglądu. Łaaadny jest i tyle. :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W zestawie jest jeszcze mini model z tablicą pokazującą pomiar czasu. W sumie dla mnie kompletnie zbędny. Wolałbym wózek warsztatowy z jakimiś narzędziami. No ale jest co jest. Całość prezentuje się tak:
Obrazek

Obrazek

Podsumowanie.

Zestaw jest bardzo udany. Ładny i bawialny. Fajnie, że w tle ma też autentyczną i ciekawą historię (szkoda, że nie przybliżoną przez LEGO). Przez sensowne klocki w fajnej kolorystyce wydaje się dobrym materiałem do budowy alternatywnych modeli.
Widać, że podoba się nie tylko mi, bo na S@H występują problemy z jego dostępnością. Ja kupiłem swój bez problemu za 56 zł w przysłowiowym sklepie za rogiem.
I jestem zadowolony! :)
ODPOWIEDZ